Siirry sisältöön
Vertaa Dinamo Zagreb vs Genk

Dinamo Zagreb vs Genk Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Dinamo Zagreb vs Genk: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb Kotijoukkue
Genk Genk Vierasjoukkue
Dinamo Zagreb
85.4
V V V V T V V V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Genk
50.6
V H T T V T V T H V

Voitetut Kategoriat

11

Dinamo Zagreb

3

Tasapeli

1

Genk

Suoritusradar

Dinamo Zagreb
Genk

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
90%

9V, 1T, 0H

40%

4V, 4T, 2H

Maaleja / Ottelu
3.3

33 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.8

8 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Maaliero
+25

+25

0

0

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
80%

8 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
D. Beljo (16 maalia)
A. Bibout (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 15 / 2. Puoliaika: 18
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 10
Kotivoitto
80%

4V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
100%

5V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
45.6

Sarjan Vaikeus: 45.0, Vastustajan Laatu: 46.0

56.0

Sarjan Vaikeus: 60.6, Vastustajan Laatu: 52.9

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.86

Todellinen: 3.3 | Ero: +0.44

1.53

Todellinen: 1.6 | Ero: +0.07

Korjattu Vahvuus
85.4

Hyökkäys: 95.6, Puolustus: 70.1, Vire: 86.0

50.6

Hyökkäys: 56.5, Puolustus: 49.5, Vire: 42.4

Maalien Ajoitusanalyysi

5

0-15'

2
4

16-30'

1
6

31-45'

1
3

46-60'

4
9

61-75'

5
6

76-90+'

3
Dinamo Zagreb
Genk
Dinamo Zagreb

Vahvuusanalyysi

85.4

Kokonais

Hyökkäys 95.6
Puolustus 70.1
Vire 86.0
Tasaisuus 89.2
Genk

Vahvuusanalyysi

50.6

Kokonais

Hyökkäys 56.5
Puolustus 49.5
Vire 42.4
Tasaisuus 56.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

45.0 vs 60.6

Vastustajan Laatu

46.0 vs 52.9

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Dinamo Zagreb logo Dinamo Zagreb
V
Hajduk (53%)
V
Gorica (50%)
V
Varaždin (48%)
V
Istra (46%)
T
Rijeka (44%)
V
Vukovar (37%)
V
Osijek (40%)
V
Lokomotiva (49%)
Genk logo Genk
V
Westerlo (45%)
H
Charleroi (51%)
T
Standard (55%)
T
Charleroi (46%)
V
Westerlo (50%)
T
OHL (47%)
V
Antwerp (57%)
T
La Louvière (54%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Hajduk K
2 - 0 V
53%
Gorica V
2 - 1 V
50%
Varaždin K
2 - 1 V
48%
Istra V
2 - 0 V
46%
Rijeka K
2 - 2 T
44%
Vukovar V
4 - 1 V
37%
Osijek K
7 - 0 V
40%
Lokomotiva V
5 - 0 V
49%
Slaven K
4 - 2 V
35%
Hajduk V
3 - 1 V
58%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Westerlo K
3 - 0 V
45%
Charleroi V
0 - 2 H
51%
Standard K
1 - 1 T
55%
Charleroi K
1 - 1 T
46%
Westerlo V
2 - 1 V
50%
OHL K
0 - 0 T
47%
Antwerp V
2 - 1 V
57%
La Louvière V
5 - 5 T
54%
Freiburg V
1 - 5 H
69%
Sint-Truiden K
1 - 0 V
55%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Genk on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 56.0) verrattuna Dinamo Zagrebiin (SoS: 45.6). Tämä tarkoittaa, että Genkin tilastot painavat enemmän.

Dinamo Zagrebin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 3.3 maalia per ottelu ja D. Beljo kärjessä 16 maalilla. Genk tekee vain 1.6 per ottelu.

Puolustuksellisesti Dinamo Zagreb on ylivoimainen, päästäen vain 0.8 maalia per ottelu 4 nollapeliä pitäen, kun Genk päästää 1.6 per ottelu.

Dinamo Zagreb ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Genk ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Kotietu suosii Dinamo Zagrebia, 80%:n kotivoittoprosentilla.

Dinamo Zagreb on vahva vierasjoukkue 100%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.6 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Dinamo Zagreb on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (95.6), puolustuksessa (70.1) ja vireessä (86.0) ei jätä epäilyksen sijaa. Genk tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Dinamo Zagreb

Dinamo Zagreb

VS
Genk

Genk

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää