Siirry sisältöön
Vertaa Dinamo Zagreb vs Union Berlin

Dinamo Zagreb vs Union Berlin Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Dinamo Zagreb vs Union Berlin: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb Kotijoukkue
Union Berlin Union Berlin Vierasjoukkue
Dinamo Zagreb
85.4
V V V V T V V V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Union Berlin
38.8
V T H H H T H V H H

Voitetut Kategoriat

11

Dinamo Zagreb

1

Tasapeli

3

Union Berlin

Suoritusradar

Dinamo Zagreb
Union Berlin

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
90%

9V, 1T, 0H

20%

2V, 2T, 6H

Maaleja / Ottelu
3.3

33 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.8

8 / 10 ottelua

2.1

21 / 10 ottelua

Maaliero
+25

+25

-10

-10

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

10%

1 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
80%

8 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
D. Beljo (16 maalia)
O. Burke (2 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 15 / 2. Puoliaika: 18
1. Puoliaika: 2 / 2. Puoliaika: 9
Kotivoitto
80%

4V / 5 ottelua

0%

0V / 4 ottelua

Vierasvoitto
100%

5V / 5 ottelua

33%

2V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
45.6

Sarjan Vaikeus: 45.0, Vastustajan Laatu: 46.0

72.2

Sarjan Vaikeus: 91.0, Vastustajan Laatu: 66.6

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

50%

2V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.86

Todellinen: 3.3 | Ero: +0.44

1.55

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.45

Korjattu Vahvuus
85.4

Hyökkäys: 95.6, Puolustus: 70.1, Vire: 86.0

38.8

Hyökkäys: 44.8, Puolustus: 36.7, Vire: 24.4

Maalien Ajoitusanalyysi

5

0-15'

4

16-30'

1
6

31-45'

1
3

46-60'

1
9

61-75'

2
6

76-90+'

6
Dinamo Zagreb
Union Berlin
Dinamo Zagreb

Vahvuusanalyysi

85.4

Kokonais

Hyökkäys 95.6
Puolustus 70.1
Vire 86.0
Tasaisuus 89.2
Union Berlin

Vahvuusanalyysi

38.8

Kokonais

Hyökkäys 44.8
Puolustus 36.7
Vire 24.4
Tasaisuus 59.2

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

45.0 vs 91.0

Vastustajan Laatu

46.0 vs 66.6

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 50%
Dinamo Zagreb logo Dinamo Zagreb
V
Hajduk (53%)
V
Gorica (50%)
V
Varaždin (48%)
V
Istra (46%)
T
Rijeka (44%)
V
Vukovar (37%)
V
Osijek (40%)
V
Lokomotiva (49%)
Union Berlin logo Union Berlin
V
Mainz 05 (70%)
T
Köln (57%)
H
Leipzig (84%)
H
Wolfsburg (50%)
H
Heidenheim (67%)
T
St. Pauli (50%)
H
Bayern Munich (86%)
V
Freiburg (72%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Hajduk K
2 - 0 V
53%
Gorica V
2 - 1 V
50%
Varaždin K
2 - 1 V
48%
Istra V
2 - 0 V
46%
Rijeka K
2 - 2 T
44%
Vukovar V
4 - 1 V
37%
Osijek K
7 - 0 V
40%
Lokomotiva V
5 - 0 V
49%
Slaven K
4 - 2 V
35%
Hajduk V
3 - 1 V
58%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Mainz 05 V
3 - 1 V
70%
Köln K
2 - 2 T
57%
Leipzig V
1 - 3 H
84%
Wolfsburg K
1 - 2 H
50%
Heidenheim V
1 - 3 H
67%
St. Pauli K
1 - 1 T
50%
Bayern Munich V
0 - 4 H
86%
Freiburg V
1 - 0 V
72%
Bremen K
1 - 4 H
62%
M'gladbach V
0 - 1 H
68%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Union Berlin on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 72.2) verrattuna Dinamo Zagrebiin (SoS: 45.6). Tämä tarkoittaa, että Union Berlinin tilastot painavat enemmän.

Dinamo Zagrebin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 3.3 maalia per ottelu ja D. Beljo kärjessä 16 maalilla. Union Berlin tekee vain 1.1 per ottelu.

Puolustuksellisesti Dinamo Zagreb on ylivoimainen, päästäen vain 0.8 maalia per ottelu 4 nollapeliä pitäen, kun Union Berlin päästää 2.1 per ottelu.

Dinamo Zagreb ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Union Berlin on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 2 ottelua 4:sta.

Kotietu suosii Dinamo Zagrebia, 80%:n kotivoittoprosentilla.

Dinamo Zagreb on vahva vierasjoukkue 100%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.6 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Dinamo Zagreb on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (95.6), puolustuksessa (70.1) ja vireessä (86.0) ei jätä epäilyksen sijaa. Union Berlin tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Dinamo Zagreb

Dinamo Zagreb

VS
Union Berlin

Union Berlin

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää