Siirry sisältöön
Vertaa Estoril vs Twente

Estoril vs Twente Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Estoril vs Twente: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Estoril Estoril Kotijoukkue
Twente Twente Vierasjoukkue
Estoril
34.5
T T H H H H H V T H

Viimeiset 10 Ottelua

Twente
75.3
V T T V V V H V V V

Voitetut Kategoriat

0

Estoril

2

Tasapeli

13

Twente

Suoritusradar

Estoril
Twente

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
10%

1V, 3T, 6H

70%

7V, 2T, 1H

Maaleja / Ottelu
0.7

7 / 10 ottelua

2.1

21 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.5

15 / 10 ottelua

1.0

10 / 10 ottelua

Maaliero
-8

-8

+11

+11

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
40%

4 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
Y. Begraoui (3 maalia)
K. Hlynsson (6 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 3
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 12
Kotivoitto
0%

0V / 4 ottelua

67%

4V / 6 ottelua

Vierasvoitto
17%

1V / 6 ottelua

75%

3V / 4 ottelua

Ohjelman Vaikeus
53.6

Sarjan Vaikeus: 79.0, Vastustajan Laatu: 62.9

62.1

Sarjan Vaikeus: 80.0, Vastustajan Laatu: 62.5

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 1 ottelua

33%

1V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.77

Todellinen: 0.7 | Ero: -0.07

2.55

Todellinen: 2.1 | Ero: -0.45

Korjattu Vahvuus
34.5

Hyökkäys: 24.2, Puolustus: 51.8, Vire: 10.4

75.3

Hyökkäys: 78.5, Puolustus: 74.7, Vire: 78.5

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2
1

16-30'

3
1

31-45'

3
1

46-60'

8

61-75'

3
2

76-90+'

2
Estoril
Twente
Estoril

Vahvuusanalyysi

34.5

Kokonais

Hyökkäys 24.2
Puolustus 51.8
Vire 10.4
Tasaisuus 74.8
Twente

Vahvuusanalyysi

75.3

Kokonais

Hyökkäys 78.5
Puolustus 74.7
Vire 78.5
Tasaisuus 63.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

79.0 vs 80.0

Vastustajan Laatu

62.9 vs 62.5

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 33%
Estoril logo Estoril
T
Alverca (64%)
T
Braga (69%)
H
Famalicão (69%)
H
Moreirense (55%)
H
Porto (69%)
H
Arouca (62%)
H
Rio Ave (61%)
V
Nacional (57%)
Twente logo Twente
V
Sparta (44%)
T
AZ (72%)
T
NEC (64%)
V
Volendam (49%)
V
Ajax (67%)
V
Fortuna (61%)
H
Utrecht (70%)
V
Go Ahead (70%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Alverca V
1 - 1 T
64%
Braga V
1 - 1 T
69%
Famalicão K
0 - 1 H
69%
Moreirense V
0 - 1 H
55%
Porto K
1 - 3 H
69%
Arouca V
2 - 3 H
62%
Rio Ave K
1 - 2 H
61%
Nacional V
1 - 0 V
57%
Casa Pia K
0 - 0 T
48%
Sporting V
0 - 3 H
75%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Sparta K
4 - 0 V
44%
AZ V
2 - 2 T
72%
NEC K
1 - 1 T
64%
Volendam K
2 - 1 V
49%
Ajax V
2 - 1 V
67%
Fortuna V
2 - 1 V
61%
Utrecht K
0 - 2 H
70%
Go Ahead V
4 - 1 V
70%
Feyenoord K
2 - 0 V
67%
Groningen K
2 - 1 V
61%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 53.6 vs 62.1), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Twentein hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.1 maalia per ottelu ja K. Hlynsson kärjessä 6 maalilla. Estoril tekee vain 0.7 per ottelu.

Twenteilla on puolustusetu, päästäen 1.0 per ottelu verrattuna Estorilin 1.5:een.

Twente on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 3:sta.

Twente on vahva vierasjoukkue 75%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.7 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Twente on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (78.5), puolustuksessa (74.7) ja vireessä (78.5) ei jätä epäilyksen sijaa. Estoril tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Estoril

Estoril

VS
Twente

Twente

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää