Siirry sisältöön
Vertaa Genk vs Sion

Genk vs Sion Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Genk vs Sion: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Genk Genk Kotijoukkue
Sion Sion Vierasjoukkue
Genk
50.6
V H T T V T V T H V

Viimeiset 10 Ottelua

Sion
66.0
V V V V V T V T H T

Voitetut Kategoriat

3

Genk

3

Tasapeli

9

Sion

Suoritusradar

Genk
Sion

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 4T, 2H

60%

6V, 3T, 1H

Maaleja / Ottelu
1.6

16 / 10 ottelua

1.9

19 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.6

16 / 10 ottelua

0.5

5 / 10 ottelua

Maaliero
0

0

+14

+14

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Bibout (4 maalia)
W. Boteli (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 10
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 12
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

50%

2V / 4 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

67%

4V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
56.0

Sarjan Vaikeus: 60.6, Vastustajan Laatu: 52.9

48.3

Sarjan Vaikeus: 48.0, Vastustajan Laatu: 48.5

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.53

Todellinen: 1.6 | Ero: +0.07

1.92

Todellinen: 1.9 | Ero: -0.02

Korjattu Vahvuus
50.6

Hyökkäys: 56.5, Puolustus: 49.5, Vire: 42.4

66.0

Hyökkäys: 62.3, Puolustus: 81.9, Vire: 59.0

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2
1

16-30'

4
1

31-45'

1
4

46-60'

2
5

61-75'

7
3

76-90+'

3
Genk
Sion
Genk

Vahvuusanalyysi

50.6

Kokonais

Hyökkäys 56.5
Puolustus 49.5
Vire 42.4
Tasaisuus 56.8
Sion

Vahvuusanalyysi

66.0

Kokonais

Hyökkäys 62.3
Puolustus 81.9
Vire 59.0
Tasaisuus 61.3

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

60.6 vs 48.0

Vastustajan Laatu

52.9 vs 48.5

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Genk logo Genk
V
Westerlo (45%)
H
Charleroi (51%)
T
Standard (55%)
T
Charleroi (46%)
V
Westerlo (50%)
T
OHL (47%)
V
Antwerp (57%)
T
La Louvière (54%)
Sion logo Sion
V
Thun (48%)
V
St.Gallen (64%)
V
Basel (55%)
V
Lausanne (38%)
V
GC Zürich (32%)
T
St.Gallen (55%)
V
Zürich (37%)
T
Winterthur (38%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Westerlo K
3 - 0 V
45%
Charleroi V
0 - 2 H
51%
Standard K
1 - 1 T
55%
Charleroi K
1 - 1 T
46%
Westerlo V
2 - 1 V
50%
OHL K
0 - 0 T
47%
Antwerp V
2 - 1 V
57%
La Louvière V
5 - 5 T
54%
Freiburg V
1 - 5 H
69%
Sint-Truiden K
1 - 0 V
55%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Thun K
2 - 0 V
48%
St.Gallen V
3 - 0 V
64%
Basel V
2 - 0 V
55%
Lausanne K
3 - 0 V
38%
GC Zürich V
4 - 0 V
32%
St.Gallen K
1 - 1 T
55%
Zürich V
2 - 1 V
37%
Winterthur K
1 - 1 T
38%
Lugano V
1 - 2 H
55%
Servette V
0 - 0 T
63%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 56.0 vs 48.3), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Genk keskimäärin 1.6 ja Sion 1.9 maalia per ottelu.

Puolustuksellisesti Sion on ylivoimainen, päästäen vain 0.5 maalia per ottelu 6 nollapeliä pitäen, kun Genk päästää 1.6 per ottelu.

Genk ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Sion ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Sion on vahva vierasjoukkue 67%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.8 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Sion nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (66.0 vs 50.6) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Genk

Genk

VS
Sion

Sion

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää