Siirry sisältöön
Vertaa Gent vs Benfica

Gent vs Benfica Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Gent vs Benfica: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Gent Gent Kotijoukkue
Benfica Benfica Vierasjoukkue
Gent
46.6
T H H T T H T V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Benfica
75.2
T T V V V T V V T V

Voitetut Kategoriat

2

Gent

1

Tasapeli

12

Benfica

Suoritusradar

Gent
Benfica

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
30%

3V, 4T, 3H

60%

6V, 4T, 0H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+1

+1

+11

+11

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
30%

3 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Dean (4 maalia)
A. Schjelderup (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 4
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 13
Kotivoitto
33%

2V / 6 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
25%

1V / 4 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
53.6

Sarjan Vaikeus: 59.5, Vastustajan Laatu: 49.6

65.6

Sarjan Vaikeus: 79.0, Vastustajan Laatu: 61.3

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

50%

1V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.82

Todellinen: 1.1 | Ero: +0.28

2.52

Todellinen: 2.2 | Ero: -0.32

Korjattu Vahvuus
46.6

Hyökkäys: 38.0, Puolustus: 69.1, Vire: 31.1

75.2

Hyökkäys: 84.8, Puolustus: 73.2, Vire: 69.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

5
1

16-30'

3
3

31-45'

1
1

46-60'

3
2

61-75'

4
2

76-90+'

6
Gent
Benfica
Gent

Vahvuusanalyysi

46.6

Kokonais

Hyökkäys 38.0
Puolustus 69.1
Vire 31.1
Tasaisuus 57.7
Benfica

Vahvuusanalyysi

75.2

Kokonais

Hyökkäys 84.8
Puolustus 73.2
Vire 69.4
Tasaisuus 71.2

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

59.5 vs 79.0

Vastustajan Laatu

49.6 vs 61.3

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 50%
Gent logo Gent
T
Anderlecht (35%)
H
Mechelen (34%)
H
Club Brugge (66%)
T
R. Union SG (69%)
T
Sint-Truiden (44%)
H
Anderlecht (52%)
T
Mechelen (40%)
V
Dender (51%)
Benfica logo Benfica
T
Braga (64%)
T
Famalicão (74%)
V
Moreirense (50%)
V
Sporting (75%)
V
Nacional (52%)
T
Casa Pia (53%)
V
Vitória SC (54%)
V
Arouca (62%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Anderlecht K
1 - 1 T
35%
Mechelen V
0 - 1 H
34%
Club Brugge K
0 - 2 H
66%
R. Union SG V
0 - 0 T
69%
Sint-Truiden K
0 - 0 T
44%
Anderlecht V
1 - 3 H
52%
Mechelen K
1 - 1 T
40%
Dender V
3 - 1 V
51%
ZW K
2 - 0 V
65%
Mechelen K
3 - 1 V
40%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Braga K
2 - 2 T
64%
Famalicão V
2 - 2 T
74%
Moreirense K
4 - 1 V
50%
Sporting V
2 - 1 V
75%
Nacional K
2 - 0 V
52%
Casa Pia V
1 - 1 T
53%
Vitória SC K
3 - 0 V
54%
Arouca V
2 - 1 V
62%
Porto K
2 - 2 T
69%
Gil Vicente V
2 - 1 V
60%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Benfica on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 65.6) verrattuna Gentiin (SoS: 53.6). Tämä tarkoittaa, että Benficain tilastot painavat enemmän.

Benficain hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.2 maalia per ottelu ja A. Schjelderup kärjessä 5 maalilla. Gent tekee vain 1.1 per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Gent päästää 1.0 ja Benfica 1.1 per ottelu.

Gent ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Benfica on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.7 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Benfica nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (75.2 vs 46.6) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Gent

Gent

VS
Benfica

Benfica

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää