Siirry sisältöön
Vertaa GC Zürich vs Mechelen

GC Zürich vs Mechelen Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile GC Zürich vs Mechelen: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

GC Zürich GC Zürich Kotijoukkue
Mechelen Mechelen Vierasjoukkue
GC Zürich
27.9
V H H H V H H H H H

Viimeiset 10 Ottelua

Mechelen
26.6
H V H H H H T H V H

Voitetut Kategoriat

6

GC Zürich

5

Tasapeli

4

Mechelen

Suoritusradar

GC Zürich
Mechelen

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
20%

2V, 0T, 8H

20%

2V, 1T, 7H

Maaleja / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
2.6

26 / 10 ottelua

2.4

24 / 10 ottelua

Maaliero
-16

-16

-16

-16

Nollapeli
10%

1 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
D. Abels (3 maalia)
B. Boersma (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 5
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 4
Kotivoitto
20%

1V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
20%

1V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
50.4

Sarjan Vaikeus: 49.0, Vastustajan Laatu: 51.3

44.7

Sarjan Vaikeus: 59.5, Vastustajan Laatu: 59.6

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.0

Todellinen: 1.0 | Ero: 0.0

0.83

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.03

Korjattu Vahvuus
27.9

Hyökkäys: 33.5, Puolustus: 13.4, Vire: 20.1

26.6

Hyökkäys: 25.3, Puolustus: 18.9, Vire: 18.9

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

1
2

16-30'

2
2

31-45'

1

46-60'

2
3

61-75'

1
1

76-90+'

2
GC Zürich
Mechelen
GC Zürich

Vahvuusanalyysi

27.9

Kokonais

Hyökkäys 33.5
Puolustus 13.4
Vire 20.1
Tasaisuus 56.8
Mechelen

Vahvuusanalyysi

26.6

Kokonais

Hyökkäys 25.3
Puolustus 18.9
Vire 18.9
Tasaisuus 57.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

49.0 vs 59.5

Vastustajan Laatu

51.3 vs 59.6

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
GC Zürich logo GC Zürich
V
Winterthur (42%)
H
Zürich (42%)
H
Servette (65%)
H
Luzern (56%)
V
Winterthur (42%)
H
Sion (62%)
H
Servette (66%)
H
Thun (49%)
Mechelen logo Mechelen
H
R. Union SG (69%)
V
Gent (46%)
H
Sint-Truiden (44%)
H
Club Brugge (71%)
H
Anderlecht (35%)
H
R. Union SG (75%)
T
Gent (63%)
H
Club Brugge (83%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Winterthur K
3 - 2 V
42%
Zürich V
1 - 2 H
42%
Servette K
0 - 2 H
65%
Luzern K
1 - 2 H
56%
Winterthur V
2 - 0 V
42%
Sion K
0 - 4 H
62%
Servette V
0 - 5 H
66%
Thun V
1 - 5 H
49%
Lausanne K
2 - 3 H
38%
Basel V
0 - 1 H
51%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
R. Union SG V
0 - 3 H
69%
Gent K
1 - 0 V
46%
Sint-Truiden K
1 - 4 H
44%
Club Brugge V
1 - 6 H
71%
Anderlecht K
1 - 2 H
35%
R. Union SG K
0 - 1 H
75%
Gent V
1 - 1 T
63%
Club Brugge V
1 - 4 H
83%
Anderlecht K
1 - 0 V
47%
Gent V
1 - 3 H
63%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 50.4 vs 44.7), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, GC Zürich keskimäärin 1.0 ja Mechelen 0.8 maalia per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, GC Zürich päästää 2.6 ja Mechelen 2.4 per ottelu.

GC Zürich ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Mechelen on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 3:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.4 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

GC Zürich

GC Zürich

VS
Mechelen

Mechelen

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää