Siirry sisältöön
Vertaa GAK vs Twente

GAK vs Twente Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile GAK vs Twente: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

GAK GAK Kotijoukkue
Twente Twente Vierasjoukkue
GAK
52.1
T V H H T H V V V H

Viimeiset 10 Ottelua

Twente
75.3
V T T V V V H V V V

Voitetut Kategoriat

0

GAK

2

Tasapeli

13

Twente

Suoritusradar

GAK
Twente

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 2T, 4H

70%

7V, 2T, 1H

Maaleja / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

2.1

21 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.0

10 / 10 ottelua

Maaliero
+6

+6

+11

+11

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
R. Harakaté (4 maalia)
K. Hlynsson (6 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 11
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 12
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

67%

4V / 6 ottelua

Vierasvoitto
20%

1V / 5 ottelua

75%

3V / 4 ottelua

Ohjelman Vaikeus
51.3

Sarjan Vaikeus: 55.0, Vastustajan Laatu: 48.8

62.1

Sarjan Vaikeus: 80.0, Vastustajan Laatu: 62.5

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

33%

1V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.66

Todellinen: 1.7 | Ero: +0.04

2.55

Todellinen: 2.1 | Ero: -0.45

Korjattu Vahvuus
52.1

Hyökkäys: 57.4, Puolustus: 64.2, Vire: 40.5

75.3

Hyökkäys: 78.5, Puolustus: 74.7, Vire: 78.5

Maalien Ajoitusanalyysi

0-15'

2
2

16-30'

3
4

31-45'

3
3

46-60'

8
3

61-75'

3
5

76-90+'

2
GAK
Twente
GAK

Vahvuusanalyysi

52.1

Kokonais

Hyökkäys 57.4
Puolustus 64.2
Vire 40.5
Tasaisuus 44.8
Twente

Vahvuusanalyysi

75.3

Kokonais

Hyökkäys 78.5
Puolustus 74.7
Vire 78.5
Tasaisuus 63.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

55.0 vs 80.0

Vastustajan Laatu

48.8 vs 62.5

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 33%
GAK logo GAK
T
Altach (43%)
V
WSG Tirol (44%)
H
WAC (51%)
H
Ried (55%)
T
Ried (50%)
H
Altach (48%)
V
BW Linz (55%)
V
WSG Tirol (48%)
Twente logo Twente
V
Sparta (44%)
T
AZ (72%)
T
NEC (64%)
V
Volendam (49%)
V
Ajax (67%)
V
Fortuna (61%)
H
Utrecht (70%)
V
Go Ahead (70%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Altach K
2 - 2 T
43%
WSG Tirol K
4 - 0 V
44%
WAC V
0 - 1 H
51%
Ried V
1 - 2 H
55%
Ried K
1 - 1 T
50%
Altach V
0 - 1 H
48%
BW Linz K
2 - 1 V
55%
WSG Tirol V
5 - 1 V
48%
WAC K
2 - 0 V
46%
WSG Tirol V
0 - 2 H
48%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Sparta K
4 - 0 V
44%
AZ V
2 - 2 T
72%
NEC K
1 - 1 T
64%
Volendam K
2 - 1 V
49%
Ajax V
2 - 1 V
67%
Fortuna V
2 - 1 V
61%
Utrecht K
0 - 2 H
70%
Go Ahead V
4 - 1 V
70%
Feyenoord K
2 - 0 V
67%
Groningen K
2 - 1 V
61%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Twente on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 62.1) verrattuna GAKiin (SoS: 51.3). Tämä tarkoittaa, että Twentein tilastot painavat enemmän.

Twenteilla on hyökkäysetu 2.1 maalilla per ottelu verrattuna GAKin 1.7:een.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, GAK päästää 1.1 ja Twente 1.0 per ottelu.

GAK ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Twente on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 3:sta.

Twente on vahva vierasjoukkue 75%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.0 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Twente nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (75.3 vs 52.1) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

GAK

GAK

VS
Twente

Twente

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää