Siirry sisältöön
Vertaa Inter Milan vs Celta Vigo

Inter Milan vs Celta Vigo Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Inter Milan vs Celta Vigo: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Inter Milan Inter Milan Kotijoukkue
Celta Vigo Celta Vigo Vierasjoukkue
Inter Milan
78.9
V V T V V V V T T H

Viimeiset 10 Ottelua

Celta Vigo
41.2
H V V H H H H H V H

Voitetut Kategoriat

11

Inter Milan

3

Tasapeli

1

Celta Vigo

Suoritusradar

Inter Milan
Celta Vigo

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 3T, 1H

30%

3V, 0T, 7H

Maaleja / Ottelu
2.4

24 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Maaliero
+12

+12

-8

-8

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

10%

1 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Thuram (6 maalia)
Ferran Jutglà (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 15
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
80%

4V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
72.3

Sarjan Vaikeus: 85.5, Vastustajan Laatu: 65.9

67.1

Sarjan Vaikeus: 91.4, Vastustajan Laatu: 69.3

Huippujoukkueita Vastaan
60%

3V / 5 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
3.22

Todellinen: 2.4 | Ero: -0.82

1.76

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.36

Korjattu Vahvuus
78.9

Hyökkäys: 97.8, Puolustus: 73.4, Vire: 73.4

41.2

Hyökkäys: 54.6, Puolustus: 31.2, Vire: 35.1

Maalien Ajoitusanalyysi

3

0-15'

2
2

16-30'

3
1

31-45'

1
9

46-60'

3
4

61-75'

2
5

76-90+'

3
Inter Milan
Celta Vigo
Inter Milan

Vahvuusanalyysi

78.9

Kokonais

Hyökkäys 97.8
Puolustus 73.4
Vire 73.4
Tasaisuus 61.3
Celta Vigo

Vahvuusanalyysi

41.2

Kokonais

Hyökkäys 54.6
Puolustus 31.2
Vire 35.1
Tasaisuus 43.3

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

85.5 vs 91.4

Vastustajan Laatu

65.9 vs 69.3

Huippujoukkueita Vastaan

60% vs 25%
Inter Milan logo Inter Milan
V
Lazio (76%)
V
Parma (57%)
T
Torino (74%)
V
Como (53%)
V
Cagliari (53%)
V
Como (76%)
V
Roma (70%)
T
Fiorentina (71%)
Celta Vigo logo Celta Vigo
H
Levante (71%)
V
Atlético (66%)
V
Elche (61%)
H
Villarreal (78%)
H
Barcelona (91%)
H
Freiburg (64%)
H
Oviedo (61%)
H
Freiburg (69%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Lazio V
3 - 0 V
76%
Parma K
2 - 0 V
57%
Torino V
2 - 2 T
74%
Como K
3 - 2 V
53%
Cagliari K
3 - 0 V
53%
Como V
4 - 3 V
76%
Roma K
5 - 2 V
70%
Fiorentina V
1 - 1 T
71%
Atalanta K
1 - 1 T
64%
AC Milan V
0 - 1 H
65%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Levante K
2 - 3 H
71%
Atlético V
1 - 0 V
66%
Elche K
3 - 1 V
61%
Villarreal V
1 - 2 H
78%
Barcelona V
0 - 1 H
91%
Freiburg K
1 - 3 H
64%
Oviedo K
0 - 3 H
61%
Freiburg V
0 - 3 H
69%
Valencia V
3 - 2 V
72%
Alavés K
3 - 4 H
60%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 72.3 vs 67.1), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Inter Milanin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.4 maalia per ottelu ja M. Thuram kärjessä 6 maalilla. Celta Vigo tekee vain 1.4 per ottelu.

Puolustuksellisesti Inter Milan on ylivoimainen, päästäen vain 1.2 maalia per ottelu 3 nollapeliä pitäen, kun Celta Vigo päästää 2.2 per ottelu.

Inter Milan on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 3 ottelua 5:sta.

Celta Vigo on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 4:sta.

Kotietu suosii Inter Milania, 80%:n kotivoittoprosentilla.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.6 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Inter Milan on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (97.8), puolustuksessa (73.4) ja vireessä (73.4) ei jätä epäilyksen sijaa. Celta Vigo tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Inter Milan

Inter Milan

VS
Celta Vigo

Celta Vigo

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää