Siirry sisältöön
Vertaa Karviná vs Benfica

Karviná vs Benfica Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Karviná vs Benfica: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Karviná Karviná Kotijoukkue
Benfica Benfica Vierasjoukkue
Karviná
40.4
V H H V V H T H H H

Viimeiset 10 Ottelua

Benfica
75.2
T T V V V T V V T V

Voitetut Kategoriat

0

Karviná

1

Tasapeli

14

Benfica

Suoritusradar

Karviná
Benfica

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
30%

3V, 1T, 6H

60%

6V, 4T, 0H

Maaleja / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
-5

-5

+11

+11

Nollapeli
0%

0 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Maalintekijä
Kahuan Vinícius (2 maalia)
A. Schjelderup (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 5
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 13
Kotivoitto
20%

1V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
55.3

Sarjan Vaikeus: 58.0, Vastustajan Laatu: 53.5

65.6

Sarjan Vaikeus: 79.0, Vastustajan Laatu: 61.3

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

50%

1V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.36

Todellinen: 1.2 | Ero: -0.16

2.52

Todellinen: 2.2 | Ero: -0.32

Korjattu Vahvuus
40.4

Hyökkäys: 42.1, Puolustus: 45.6, Vire: 31.6

75.2

Hyökkäys: 84.8, Puolustus: 73.2, Vire: 69.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

5
1

16-30'

3
3

31-45'

1
1

46-60'

3
2

61-75'

4
3

76-90+'

6
Karviná
Benfica
Karviná

Vahvuusanalyysi

40.4

Kokonais

Hyökkäys 42.1
Puolustus 45.6
Vire 31.6
Tasaisuus 46.0
Benfica

Vahvuusanalyysi

75.2

Kokonais

Hyökkäys 84.8
Puolustus 73.2
Vire 69.4
Tasaisuus 71.2

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

58.0 vs 79.0

Vastustajan Laatu

53.5 vs 61.3

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 50%
Karviná logo Karviná
V
Pardubice (62%)
H
Pardubice (57%)
H
Ml. Boleslav (61%)
V
Dukla (51%)
V
Liberec (43%)
H
Sparta Prague (59%)
T
Olomouc (51%)
H
Pardubice (57%)
Benfica logo Benfica
T
Braga (64%)
T
Famalicão (74%)
V
Moreirense (50%)
V
Sporting (75%)
V
Nacional (52%)
T
Casa Pia (53%)
V
Vitória SC (54%)
V
Arouca (62%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Pardubice V
3 - 1 V
62%
Pardubice K
1 - 2 H
57%
Ml. Boleslav K
0 - 3 H
61%
Dukla V
2 - 1 V
51%
Liberec K
3 - 1 V
43%
Sparta Prague V
0 - 2 H
59%
Olomouc V
2 - 2 T
51%
Pardubice K
1 - 2 H
57%
Slovácko K
0 - 2 H
45%
Jablonec V
0 - 1 H
49%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Braga K
2 - 2 T
64%
Famalicão V
2 - 2 T
74%
Moreirense K
4 - 1 V
50%
Sporting V
2 - 1 V
75%
Nacional K
2 - 0 V
52%
Casa Pia V
1 - 1 T
53%
Vitória SC K
3 - 0 V
54%
Arouca V
2 - 1 V
62%
Porto K
2 - 2 T
69%
Gil Vicente V
2 - 1 V
60%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Benfica on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 65.6) verrattuna Karvináiin (SoS: 55.3). Tämä tarkoittaa, että Benficain tilastot painavat enemmän.

Benficain hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.2 maalia per ottelu ja A. Schjelderup kärjessä 5 maalilla. Karviná tekee vain 1.2 per ottelu.

Benficailla on puolustusetu, päästäen 1.1 per ottelu verrattuna Karvináin 1.7:een.

Karviná ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Benfica on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.1 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Benfica on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (84.8), puolustuksessa (73.2) ja vireessä (69.4) ei jätä epäilyksen sijaa. Karviná tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Karviná

Karviná

VS
Benfica

Benfica

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää