Siirry sisältöön
Vertaa Kolos vs AZ

Kolos vs AZ Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Kolos vs AZ: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Kolos Kolos Kotijoukkue
AZ AZ Vierasjoukkue
Kolos
69.0
V V V V T T V T H V

Viimeiset 10 Ottelua

AZ
56.5
T T T T V H V H V V

Voitetut Kategoriat

7

Kolos

2

Tasapeli

6

AZ

Suoritusradar

Kolos
AZ

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 3T, 1H

40%

4V, 4T, 2H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.8

18 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.6

6 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+5

+5

+7

+7

Nollapeli
70%

7 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
20%

2 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
20%

2 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Salabai (3 maalia)
S. Mijnans (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 9
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
72.1

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 65.3

54.7

Sarjan Vaikeus: 79.4, Vastustajan Laatu: 65.5

Huippujoukkueita Vastaan
40%

2V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.53

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.43

1.92

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.12

Korjattu Vahvuus
69.0

Hyökkäys: 44.8, Puolustus: 97.7, Vire: 73.3

56.5

Hyökkäys: 62.8, Puolustus: 66.3, Vire: 41.9

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

8
2

16-30'

1

31-45'

1

46-60'

2
2

61-75'

5
4

76-90+'

3
Kolos
AZ
Kolos

Vahvuusanalyysi

69.0

Kokonais

Hyökkäys 44.8
Puolustus 97.7
Vire 73.3
Tasaisuus 61.3
AZ

Vahvuusanalyysi

56.5

Kokonais

Hyökkäys 62.8
Puolustus 66.3
Vire 41.9
Tasaisuus 56.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

98.0 vs 79.4

Vastustajan Laatu

65.3 vs 65.5

Huippujoukkueita Vastaan

40% vs 0%
Kolos logo Kolos
V
Kudrivka (55%)
V
Oleksandria (49%)
V
SK Poltava (45%)
V
LNZ Cherkasy (74%)
T
Rukh Vynnyky (49%)
T
Metalist 1925 (74%)
V
Veres Rivne (67%)
T
Zorya (75%)
AZ logo AZ
T
Feyenoord (72%)
T
Twente (76%)
T
Go Ahead (70%)
T
Shakhtar D (70%)
V
Heerenveen (67%)
H
Shakhtar D (75%)
V
Fortuna (56%)
H
Groningen (66%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Kudrivka K
1 - 0 V
55%
Oleksandria V
3 - 0 V
49%
SK Poltava K
2 - 0 V
45%
LNZ Cherkasy K
1 - 0 V
74%
Rukh Vynnyky V
1 - 1 T
49%
Metalist 1925 K
0 - 0 T
74%
Veres Rivne V
1 - 0 V
67%
Zorya K
1 - 1 T
75%
Epitsentr V
0 - 4 H
79%
Karpaty Lviv V
1 - 0 V
86%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Feyenoord V
1 - 1 T
72%
Twente K
2 - 2 T
76%
Go Ahead V
0 - 0 T
70%
Shakhtar D K
2 - 2 T
70%
Heerenveen K
3 - 0 V
67%
Shakhtar D V
0 - 3 H
75%
Fortuna K
2 - 0 V
56%
Groningen V
0 - 3 H
66%
Sparta Prague V
4 - 0 V
67%
Heracles K
4 - 0 V
36%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Kolos on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 72.1) verrattuna AZiin (SoS: 54.7). Tämä tarkoittaa, että Kolosin tilastot painavat enemmän.

AZilla on hyökkäysetu 1.8 maalilla per ottelu verrattuna Kolosin 1.1:een.

Kolosilla on puolustusetu, päästäen 0.6 per ottelu verrattuna AZin 1.1:een.

Kolos on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

AZ on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 5:sta.

Kolos on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.3 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — epätodennäköistä.

Kolosilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 12.5 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Kolos

Kolos

VS
AZ

AZ

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää