Siirry sisältöön
Vertaa Kolos vs Elche

Kolos vs Elche Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Kolos vs Elche: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Kolos Kolos Kotijoukkue
Elche Elche Vierasjoukkue
Kolos
69.0
V V V V T T V T H V

Viimeiset 10 Ottelua

Elche
45.7
H T H V V V H V H H

Voitetut Kategoriat

8

Kolos

1

Tasapeli

6

Elche

Suoritusradar

Kolos
Elche

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 3T, 1H

40%

4V, 1T, 5H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.3

13 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.6

6 / 10 ottelua

1.7

17 / 10 ottelua

Maaliero
+5

+5

-4

-4

Nollapeli
70%

7 / 10 ottelua

10%

1 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
20%

2 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
20%

2 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Salabai (3 maalia)
André Silva (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

75%

3V / 4 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

17%

1V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
72.1

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 65.3

61.0

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 68.1

Huippujoukkueita Vastaan
40%

2V / 5 ottelua

0%

0V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.53

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.43

1.62

Todellinen: 1.3 | Ero: -0.32

Korjattu Vahvuus
69.0

Hyökkäys: 44.8, Puolustus: 97.7, Vire: 73.3

45.7

Hyökkäys: 48.1, Puolustus: 48.1, Vire: 44.4

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

1
2

16-30'

2
1

31-45'

2
1

46-60'

2

61-75'

5
4

76-90+'

3
Kolos
Elche
Kolos

Vahvuusanalyysi

69.0

Kokonais

Hyökkäys 44.8
Puolustus 97.7
Vire 73.3
Tasaisuus 61.3
Elche

Vahvuusanalyysi

45.7

Kokonais

Hyökkäys 48.1
Puolustus 48.1
Vire 44.4
Tasaisuus 39.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

98.0 vs 93.0

Vastustajan Laatu

65.3 vs 68.1

Huippujoukkueita Vastaan

40% vs 0%
Kolos logo Kolos
V
Kudrivka (55%)
V
Oleksandria (49%)
V
SK Poltava (45%)
V
LNZ Cherkasy (74%)
T
Rukh Vynnyky (49%)
T
Metalist 1925 (74%)
V
Veres Rivne (67%)
T
Zorya (75%)
Elche logo Elche
H
Betis (73%)
T
Alavés (60%)
H
Celta Vigo (59%)
V
Oviedo (66%)
V
Atlético (61%)
V
Valencia (67%)
H
Rayo (79%)
V
Mallorca (68%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Kudrivka K
1 - 0 V
55%
Oleksandria V
3 - 0 V
49%
SK Poltava K
2 - 0 V
45%
LNZ Cherkasy K
1 - 0 V
74%
Rukh Vynnyky V
1 - 1 T
49%
Metalist 1925 K
0 - 0 T
74%
Veres Rivne V
1 - 0 V
67%
Zorya K
1 - 1 T
75%
Epitsentr V
0 - 4 H
79%
Karpaty Lviv V
1 - 0 V
86%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Betis V
1 - 2 H
73%
Alavés K
1 - 1 T
60%
Celta Vigo V
1 - 3 H
59%
Oviedo V
2 - 1 V
66%
Atlético K
3 - 2 V
61%
Valencia K
1 - 0 V
67%
Rayo V
0 - 1 H
79%
Mallorca K
2 - 1 V
68%
Real Madrid V
1 - 4 H
70%
Villarreal V
1 - 2 H
78%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Kolos on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 72.1) verrattuna Elcheiin (SoS: 61.0). Tämä tarkoittaa, että Kolosin tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Kolos keskimäärin 1.1 ja Elche 1.3 maalia per ottelu.

Puolustuksellisesti Kolos on ylivoimainen, päästäen vain 0.6 maalia per ottelu 7 nollapeliä pitäen, kun Elche päästää 1.7 per ottelu.

Kolos on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

Elche on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Kotietu suosii Elcheia, 75%:n kotivoittoprosentilla.

Kolos on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.4 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Kolos nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (69.0 vs 45.7) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Kolos

Kolos

VS
Elche

Elche

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää