Siirry sisältöön
Vertaa Kolos vs Zürich

Kolos vs Zürich Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Kolos vs Zürich: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Kolos Kolos Kotijoukkue
Zürich Zürich Vierasjoukkue
Kolos
69.0
V V V V T T V T H V

Viimeiset 10 Ottelua

Zürich
35.5
H V T H H H V H H H

Voitetut Kategoriat

11

Kolos

2

Tasapeli

2

Zürich

Suoritusradar

Kolos
Zürich

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 3T, 1H

20%

2V, 1T, 7H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.0

10 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.6

6 / 10 ottelua

1.7

17 / 10 ottelua

Maaliero
+5

+5

-7

-7

Nollapeli
70%

7 / 10 ottelua

0%

0 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
20%

2 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
20%

2 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Salabai (3 maalia)
Ivan Cavaleiro (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 3 / 2. Puoliaika: 7
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
72.1

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 65.3

49.9

Sarjan Vaikeus: 49.0, Vastustajan Laatu: 50.5

Huippujoukkueita Vastaan
40%

2V / 5 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.53

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.43

0.9

Todellinen: 1.0 | Ero: +0.1

Korjattu Vahvuus
69.0

Hyökkäys: 44.8, Puolustus: 97.7, Vire: 73.3

35.5

Hyökkäys: 33.3, Puolustus: 43.3, Vire: 20.0

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

1
2

16-30'

1
1

31-45'

1
1

46-60'

1
2

61-75'

5
4

76-90+'

1
Kolos
Zürich
Kolos

Vahvuusanalyysi

69.0

Kokonais

Hyökkäys 44.8
Puolustus 97.7
Vire 73.3
Tasaisuus 61.3
Zürich

Vahvuusanalyysi

35.5

Kokonais

Hyökkäys 33.3
Puolustus 43.3
Vire 20.0
Tasaisuus 57.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

98.0 vs 49.0

Vastustajan Laatu

65.3 vs 50.5

Huippujoukkueita Vastaan

40% vs 0%
Kolos logo Kolos
V
Kudrivka (55%)
V
Oleksandria (49%)
V
SK Poltava (45%)
V
LNZ Cherkasy (74%)
T
Rukh Vynnyky (49%)
T
Metalist 1925 (74%)
V
Veres Rivne (67%)
T
Zorya (75%)
Zürich logo Zürich
H
Luzern (61%)
V
GC Zürich (31%)
T
Winterthur (46%)
H
Lausanne (47%)
H
Lugano (50%)
H
St.Gallen (60%)
V
Thun (44%)
H
Sion (62%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Kudrivka K
1 - 0 V
55%
Oleksandria V
3 - 0 V
49%
SK Poltava K
2 - 0 V
45%
LNZ Cherkasy K
1 - 0 V
74%
Rukh Vynnyky V
1 - 1 T
49%
Metalist 1925 K
0 - 0 T
74%
Veres Rivne V
1 - 0 V
67%
Zorya K
1 - 1 T
75%
Epitsentr V
0 - 4 H
79%
Karpaty Lviv V
1 - 0 V
86%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Luzern V
0 - 1 H
61%
GC Zürich K
2 - 1 V
31%
Winterthur V
2 - 2 T
46%
Lausanne V
0 - 3 H
47%
Lugano K
0 - 1 H
50%
St.Gallen V
1 - 2 H
60%
Thun K
2 - 1 V
44%
Sion K
1 - 2 H
62%
Servette V
1 - 2 H
66%
Lausanne K
1 - 2 H
38%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Kolos on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 72.1) verrattuna Zürichiin (SoS: 49.9). Tämä tarkoittaa, että Kolosin tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Kolos keskimäärin 1.1 ja Zürich 1.0 maalia per ottelu.

Puolustuksellisesti Kolos on ylivoimainen, päästäen vain 0.6 maalia per ottelu 7 nollapeliä pitäen, kun Zürich päästää 1.7 per ottelu.

Kolos on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

Zürich ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Kolos on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.2 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Kattavan analyysimme perusteella Kolos on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (44.8), puolustuksessa (97.7) ja vireessä (73.3) ei jätä epäilyksen sijaa. Zürich tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Kolos

Kolos

VS
Zürich

Zürich

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää