Siirry sisältöön
Vertaa Larissa vs Leverkusen

Larissa vs Leverkusen Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Larissa vs Leverkusen: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Larissa Larissa Kotijoukkue
Leverkusen Leverkusen Vierasjoukkue
Larissa
37.4
T T T H T H H H T T

Viimeiset 10 Ottelua

Leverkusen
55.6
H V V H H V V T H T

Voitetut Kategoriat

2

Larissa

2

Tasapeli

11

Leverkusen

Suoritusradar

Larissa
Leverkusen

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
0%

0V, 6T, 4H

40%

4V, 2T, 4H

Maaleja / Ottelu
0.9

9 / 10 ottelua

1.9

19 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.4

14 / 10 ottelua

1.8

18 / 10 ottelua

Maaliero
-5

-5

+1

+1

Nollapeli
10%

1 / 10 ottelua

10%

1 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
30%

3 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
80%

8 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
Ľ. Tupta (3 maalia)
P. Schick (9 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 1 / 2. Puoliaika: 8
1. Puoliaika: 11 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
0%

0V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
55.2

Sarjan Vaikeus: 56.0, Vastustajan Laatu: 54.6

69.1

Sarjan Vaikeus: 87.0, Vastustajan Laatu: 69.5

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.95

Todellinen: 0.9 | Ero: -0.05

2.38

Todellinen: 1.9 | Ero: -0.48

Korjattu Vahvuus
37.4

Hyökkäys: 31.6, Puolustus: 56.1, Vire: 0.0

55.6

Hyökkäys: 75.4, Puolustus: 47.6, Vire: 47.6

Maalien Ajoitusanalyysi

0-15'

3

16-30'

3
1

31-45'

5
4

46-60'

2

61-75'

2
4

76-90+'

4
Larissa
Leverkusen
Larissa

Vahvuusanalyysi

37.4

Kokonais

Hyökkäys 31.6
Puolustus 56.1
Vire 0.0
Tasaisuus 92.8
Leverkusen

Vahvuusanalyysi

55.6

Kokonais

Hyökkäys 75.4
Puolustus 47.6
Vire 47.6
Tasaisuus 44.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

56.0 vs 87.0

Vastustajan Laatu

54.6 vs 69.5

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 40%
Larissa logo Larissa
T
Panaitolikos (53%)
T
Asteras (56%)
T
Panserraikos (54%)
H
Panserraikos (49%)
T
Kifisia (49%)
H
Atromitos (59%)
H
Panaitolikos (48%)
H
Asteras (61%)
Leverkusen logo Leverkusen
H
Stuttgart (75%)
V
Leipzig (79%)
V
Köln (62%)
H
Bayern Munich (62%)
H
Augsburg (66%)
V
Dortmund (76%)
V
Wolfsburg (50%)
T
Heidenheim (67%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Panaitolikos V
1 - 1 T
53%
Asteras K
1 - 1 T
56%
Panserraikos V
1 - 1 T
54%
Panserraikos K
0 - 1 H
49%
Kifisia K
1 - 1 T
49%
Atromitos V
2 - 3 H
59%
Panaitolikos K
1 - 2 H
48%
Asteras V
1 - 3 H
61%
Olympiakos V
0 - 0 T
61%
Asteras K
1 - 1 T
56%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Stuttgart V
1 - 3 H
75%
Leipzig K
4 - 1 V
79%
Köln V
2 - 1 V
62%
Bayern Munich K
0 - 2 H
62%
Augsburg K
1 - 2 H
66%
Dortmund V
1 - 0 V
76%
Wolfsburg K
6 - 3 V
50%
Heidenheim V
3 - 3 T
67%
Arsenal V
0 - 2 H
77%
Bayern Munich K
1 - 1 T
81%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Leverkusen on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 69.1) verrattuna Larissaiin (SoS: 55.2). Tämä tarkoittaa, että Leverkusenin tilastot painavat enemmän.

Leverkusenilla on hyökkäysetu 1.9 maalilla per ottelu verrattuna Larissain 0.9:een.

Larissailla on puolustusetu, päästäen 1.4 per ottelu verrattuna Leverkusenin 1.8:een.

Larissa ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Leverkusen on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.0 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Leverkusen nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (55.6 vs 37.4) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Larissa

Larissa

VS
Leverkusen

Leverkusen

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää