Siirry sisältöön
Vertaa Marseille vs Leverkusen

Marseille vs Leverkusen Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Marseille vs Leverkusen: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Marseille Marseille Kotijoukkue
Leverkusen Leverkusen Vierasjoukkue
Marseille
45.3
V H T H V H H V V T

Viimeiset 10 Ottelua

Leverkusen
55.6
H V V H H V V T H T

Voitetut Kategoriat

2

Marseille

4

Tasapeli

9

Leverkusen

Suoritusradar

Marseille
Leverkusen

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 2T, 4H

40%

4V, 2T, 4H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.9

19 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.3

13 / 10 ottelua

1.8

18 / 10 ottelua

Maaliero
-2

-2

+1

+1

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

10%

1 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Greenwood (3 maalia)
P. Schick (9 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 11 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
53.7

Sarjan Vaikeus: 81.9, Vastustajan Laatu: 59.9

69.1

Sarjan Vaikeus: 87.0, Vastustajan Laatu: 69.5

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 2 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.17

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.07

2.38

Todellinen: 1.9 | Ero: -0.48

Korjattu Vahvuus
45.3

Hyökkäys: 38.0, Puolustus: 58.8, Vire: 41.5

55.6

Hyökkäys: 75.4, Puolustus: 47.6, Vire: 47.6

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

3
1

16-30'

3
1

31-45'

5
3

46-60'

2
1

61-75'

2
3

76-90+'

4
Marseille
Leverkusen
Marseille

Vahvuusanalyysi

45.3

Kokonais

Hyökkäys 38.0
Puolustus 58.8
Vire 41.5
Tasaisuus 44.8
Leverkusen

Vahvuusanalyysi

55.6

Kokonais

Hyökkäys 75.4
Puolustus 47.6
Vire 47.6
Tasaisuus 44.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

81.9 vs 87.0

Vastustajan Laatu

59.9 vs 69.5

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 40%
Marseille logo Marseille
V
Le Havre (58%)
H
Nantes (56%)
T
Nice (55%)
H
Lorient (69%)
V
Metz (43%)
H
Monaco (77%)
H
Lille (73%)
V
Auxerre (66%)
Leverkusen logo Leverkusen
H
Stuttgart (75%)
V
Leipzig (79%)
V
Köln (62%)
H
Bayern Munich (62%)
H
Augsburg (66%)
V
Dortmund (76%)
V
Wolfsburg (50%)
T
Heidenheim (67%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Le Havre V
1 - 0 V
58%
Nantes V
0 - 3 H
56%
Nice K
1 - 1 T
55%
Lorient V
0 - 2 H
69%
Metz K
3 - 1 V
43%
Monaco V
1 - 2 H
77%
Lille K
1 - 2 H
73%
Auxerre K
1 - 0 V
66%
Toulouse V
1 - 0 V
62%
Toulouse K
2 - 2 T
40%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Stuttgart V
1 - 3 H
75%
Leipzig K
4 - 1 V
79%
Köln V
2 - 1 V
62%
Bayern Munich K
0 - 2 H
62%
Augsburg K
1 - 2 H
66%
Dortmund V
1 - 0 V
76%
Wolfsburg K
6 - 3 V
50%
Heidenheim V
3 - 3 T
67%
Arsenal V
0 - 2 H
77%
Bayern Munich K
1 - 1 T
81%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Leverkusen on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 69.1) verrattuna Marseilleiin (SoS: 53.7). Tämä tarkoittaa, että Leverkusenin tilastot painavat enemmän.

Leverkusenilla on hyökkäysetu 1.9 maalilla per ottelu verrattuna Marseillein 1.1:een.

Marseilleilla on puolustusetu, päästäen 1.3 per ottelu verrattuna Leverkusenin 1.8:een.

Leverkusen on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.1 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Leverkusenilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 10.3 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Marseille

Marseille

VS
Leverkusen

Leverkusen

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää