Siirry sisältöön
Vertaa Marseille vs Panathinaikos

Marseille vs Panathinaikos Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Marseille vs Panathinaikos: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Marseille Marseille Kotijoukkue
Panathinaikos Panathinaikos Vierasjoukkue
Marseille
45.3
V H T H V H H V V T

Viimeiset 10 Ottelua

Panathinaikos
45.5
H T H T V H T V V V

Voitetut Kategoriat

4

Marseille

6

Tasapeli

5

Panathinaikos

Suoritusradar

Marseille
Panathinaikos

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 2T, 4H

40%

4V, 3T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.3

13 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
-2

-2

+1

+1

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Greenwood (3 maalia)
A. Zaroury (2 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 6
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
53.7

Sarjan Vaikeus: 81.9, Vastustajan Laatu: 59.9

45.1

Sarjan Vaikeus: 61.8, Vastustajan Laatu: 58.1

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 2 ottelua

0%

0V / 1 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.17

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.07

0.95

Todellinen: 1.2 | Ero: +0.25

Korjattu Vahvuus
45.3

Hyökkäys: 38.0, Puolustus: 58.8, Vire: 41.5

45.5

Hyökkäys: 38.0, Puolustus: 60.2, Vire: 38.0

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2
1

16-30'

1

31-45'

2
3

46-60'

4
1

61-75'

2
3

76-90+'

2
Marseille
Panathinaikos
Marseille

Vahvuusanalyysi

45.3

Kokonais

Hyökkäys 38.0
Puolustus 58.8
Vire 41.5
Tasaisuus 44.8
Panathinaikos

Vahvuusanalyysi

45.5

Kokonais

Hyökkäys 38.0
Puolustus 60.2
Vire 38.0
Tasaisuus 50.5

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

81.9 vs 61.8

Vastustajan Laatu

59.9 vs 58.1

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Marseille logo Marseille
V
Le Havre (58%)
H
Nantes (56%)
T
Nice (55%)
H
Lorient (69%)
V
Metz (43%)
H
Monaco (77%)
H
Lille (73%)
V
Auxerre (66%)
Panathinaikos logo Panathinaikos
H
AEK Athens (67%)
T
AEK Athens (62%)
H
Olympiakos (56%)
T
PAOK (59%)
V
Asteras (61%)
H
Betis (70%)
T
Panaitolikos (48%)
V
Betis (65%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Le Havre V
1 - 0 V
58%
Nantes V
0 - 3 H
56%
Nice K
1 - 1 T
55%
Lorient V
0 - 2 H
69%
Metz K
3 - 1 V
43%
Monaco V
1 - 2 H
77%
Lille K
1 - 2 H
73%
Auxerre K
1 - 0 V
66%
Toulouse V
1 - 0 V
62%
Toulouse K
2 - 2 T
40%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
AEK Athens V
1 - 2 H
67%
AEK Athens K
0 - 0 T
62%
Olympiakos K
0 - 2 H
56%
PAOK V
0 - 0 T
59%
Asteras V
2 - 1 V
61%
Betis V
0 - 4 H
70%
Panaitolikos K
0 - 0 T
48%
Betis K
1 - 0 V
65%
Levadiakos V
4 - 1 V
49%
OFI K
4 - 1 V
44%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 53.7 vs 45.1), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Marseille keskimäärin 1.1 ja Panathinaikos 1.2 maalia per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Marseille päästää 1.3 ja Panathinaikos 1.1 per ottelu.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.4 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Marseille

Marseille

VS
Panathinaikos

Panathinaikos

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää