Siirry sisältöön
Vertaa Obolon vs Aris

Obolon vs Aris Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Obolon vs Aris: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Obolon Obolon Kotijoukkue
Aris Aris Vierasjoukkue
Obolon
37.6
T T H T H T H H T V

Viimeiset 10 Ottelua

Aris
46.8
V V V T H T T H T T

Voitetut Kategoriat

2

Obolon

4

Tasapeli

9

Aris

Suoritusradar

Obolon
Aris

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
10%

1V, 5T, 4H

30%

3V, 5T, 2H

Maaleja / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
-8

-8

+1

+1

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
T. Liakh (3 maalia)
B. Garré (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 6
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 5
Kotivoitto
17%

1V / 6 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 4 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
63.1

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 68.2

51.4

Sarjan Vaikeus: 56.0, Vastustajan Laatu: 48.3

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 6 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.31

Todellinen: 1.0 | Ero: -0.31

1.32

Todellinen: 1.2 | Ero: -0.12

Korjattu Vahvuus
37.6

Hyökkäys: 37.7, Puolustus: 45.2, Vire: 11.3

46.8

Hyökkäys: 40.6, Puolustus: 64.2, Vire: 30.4

Maalien Ajoitusanalyysi

0-15'

1
2

16-30'

3
2

31-45'

3
2

46-60'

1

61-75'

1
4

76-90+'

3
Obolon
Aris
Obolon

Vahvuusanalyysi

37.6

Kokonais

Hyökkäys 37.7
Puolustus 45.2
Vire 11.3
Tasaisuus 77.2
Aris

Vahvuusanalyysi

46.8

Kokonais

Hyökkäys 40.6
Puolustus 64.2
Vire 30.4
Tasaisuus 62.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

98.0 vs 56.0

Vastustajan Laatu

68.2 vs 48.3

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Obolon logo Obolon
T
Epitsentr (74%)
T
Kudrivka (55%)
H
Polissya (82%)
T
SK Poltava (45%)
H
Veres Rivne (67%)
T
Zorya (75%)
H
Karpaty Lviv (86%)
H
Dynamo Kyiv (83%)
Aris logo Aris
V
OFI (44%)
V
OFI (49%)
V
Volos (39%)
T
Levadiakos (49%)
H
OFI (44%)
T
Panserraikos (54%)
T
Atromitos (54%)
H
Panathinaikos (57%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Epitsentr K
2 - 2 T
74%
Kudrivka K
1 - 1 T
55%
Polissya V
1 - 3 H
82%
SK Poltava K
1 - 1 T
45%
Veres Rivne V
0 - 2 H
67%
Zorya K
3 - 3 T
75%
Karpaty Lviv V
0 - 4 H
86%
Dynamo Kyiv V
1 - 2 H
83%
Kryvbas KR K
0 - 0 T
71%
Rukh Vynnyky K
1 - 0 V
44%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
OFI K
3 - 1 V
44%
OFI V
2 - 0 V
49%
Volos K
3 - 2 V
39%
Levadiakos V
1 - 1 T
49%
OFI K
0 - 2 H
44%
Panserraikos V
0 - 0 T
54%
Atromitos K
0 - 0 T
54%
Panathinaikos V
1 - 3 H
57%
Kifisia K
1 - 1 T
49%
Volos V
1 - 1 T
44%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Obolon on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 63.1) verrattuna Arisiin (SoS: 51.4). Tämä tarkoittaa, että Obolonin tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Obolon keskimäärin 1.0 ja Aris 1.2 maalia per ottelu.

Arisilla on puolustusetu, päästäen 1.1 per ottelu verrattuna Obolonin 1.8:een.

Obolon on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 6:sta.

Aris ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.5 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Arisilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 9.2 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Obolon

Obolon

VS
Aris

Aris

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää