Siirry sisältöön
Vertaa Lyon vs Atlético

Lyon vs Atlético Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Lyon vs Atlético: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Lyon Lyon Kotijoukkue
Atlético Atlético Vierasjoukkue
Lyon
58.2
H V V V V T H H T T

Viimeiset 10 Ottelua

Atlético
48.1
V H H V T V H T H H

Voitetut Kategoriat

10

Lyon

2

Tasapeli

3

Atlético

Suoritusradar

Lyon
Atlético

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 3T, 3H

30%

3V, 2T, 5H

Maaleja / Ottelu
1.4

14 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

1.5

15 / 10 ottelua

Maaliero
+2

+2

-1

-1

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

10%

1 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
R. Yaremchuk (4 maalia)
A. Sørloth (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 8
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Vierasvoitto
20%

1V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
73.4

Sarjan Vaikeus: 85.8, Vastustajan Laatu: 63.9

64.8

Sarjan Vaikeus: 89.4, Vastustajan Laatu: 65.2

Huippujoukkueita Vastaan
67%

2V / 3 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.99

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.59

1.61

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.21

Korjattu Vahvuus
58.2

Hyökkäys: 57.6, Puolustus: 74.0, Vire: 49.4

48.1

Hyökkäys: 53.6, Puolustus: 57.4, Vire: 34.4

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

2
2

16-30'

1
3

31-45'

3
3

46-60'

3
4

61-75'

2
1

76-90+'

3
Lyon
Atlético
Lyon

Vahvuusanalyysi

58.2

Kokonais

Hyökkäys 57.6
Puolustus 74.0
Vire 49.4
Tasaisuus 50.5
Atlético

Vahvuusanalyysi

48.1

Kokonais

Hyökkäys 53.6
Puolustus 57.4
Vire 34.4
Tasaisuus 49.3

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

85.8 vs 89.4

Vastustajan Laatu

63.9 vs 65.2

Huippujoukkueita Vastaan

67% vs 25%
Lyon logo Lyon
H
Toulouse (62%)
V
Rennes (75%)
V
Auxerre (66%)
V
Paris SG (84%)
V
Lorient (64%)
T
Angers (52%)
H
Monaco (72%)
H
Celta Vigo (50%)
Atlético logo Atlético
V
Osasuna (63%)
H
Celta Vigo (54%)
H
Arsenal (77%)
V
Valencia (72%)
T
Arsenal (72%)
V
Athletic (55%)
H
Elche (66%)
T
Real Sociedad (42%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Toulouse V
1 - 2 H
62%
Rennes K
4 - 2 V
75%
Auxerre K
3 - 2 V
66%
Paris SG V
2 - 1 V
84%
Lorient K
2 - 0 V
64%
Angers V
0 - 0 T
52%
Monaco K
1 - 2 H
72%
Celta Vigo K
0 - 2 H
50%
Le Havre V
0 - 0 T
58%
Celta Vigo V
1 - 1 T
56%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Osasuna V
2 - 1 V
63%
Celta Vigo K
0 - 1 H
54%
Arsenal V
0 - 1 H
77%
Valencia V
2 - 0 V
72%
Arsenal K
1 - 1 T
72%
Athletic K
3 - 2 V
55%
Elche V
2 - 3 H
66%
Real Sociedad K
2 - 2 T
42%
Barcelona K
1 - 2 H
88%
Sevilla V
1 - 2 H
63%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 73.4 vs 64.8), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Lyon keskimäärin 1.4 ja Atlético 1.4 maalia per ottelu.

Lyonilla on puolustusetu, päästäen 1.2 per ottelu verrattuna Atléticoin 1.5:een.

Lyon on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 2 ottelua 3:sta.

Atlético on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 4:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.8 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Lyonilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 10.1 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Lyon

Lyon

VS
Atlético

Atlético

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää