Siirry sisältöön
Vertaa Osasuna vs Alavés

Osasuna vs Alavés Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Osasuna vs Alavés: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Osasuna Osasuna Kotijoukkue
Alavés Alavés Vierasjoukkue
Osasuna
42.2
H H H V H T T V H T

Viimeiset 10 Ottelua

Alavés
43.5
T H V H T T V T H H

Voitetut Kategoriat

4

Osasuna

5

Tasapeli

6

Alavés

Suoritusradar

Osasuna
Alavés

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
20%

2V, 3T, 5H

20%

2V, 4T, 4H

Maaleja / Ottelu
1.3

13 / 10 ottelua

1.8

18 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Maaliero
-4

-4

-4

-4

Nollapeli
10%

1 / 10 ottelua

0%

0 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
80%

8 / 10 ottelua

90%

9 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Budimir (5 maalia)
Toni Martínez (7 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 11
Kotivoitto
33%

2V / 6 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 4 ottelua

17%

1V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
60.5

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 66.7

60.4

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 66.3

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 2 ottelua

0%

0V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.62

Todellinen: 1.3 | Ero: -0.32

2.08

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.28

Korjattu Vahvuus
42.2

Hyökkäys: 47.9, Puolustus: 47.9, Vire: 22.1

43.5

Hyökkäys: 66.2, Puolustus: 29.4, Vire: 22.1

Maalien Ajoitusanalyysi

3

0-15'

3

16-30'

1
1

31-45'

2

46-60'

4

61-75'

4
9

76-90+'

4
Osasuna
Alavés
Osasuna

Vahvuusanalyysi

42.2

Kokonais

Hyökkäys 47.9
Puolustus 47.9
Vire 22.1
Tasaisuus 61.3
Alavés

Vahvuusanalyysi

43.5

Kokonais

Hyökkäys 66.2
Puolustus 29.4
Vire 22.1
Tasaisuus 64.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

93.0 vs 93.0

Vastustajan Laatu

66.7 vs 66.3

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Osasuna logo Osasuna
H
Atlético (61%)
H
Levante (76%)
H
Barcelona (86%)
V
Sevilla (58%)
H
Athletic (60%)
T
Betis (68%)
T
Alavés (65%)
V
Girona (59%)
Alavés logo Alavés
T
Elche (66%)
H
Athletic (55%)
V
Mallorca (68%)
H
Real Madrid (70%)
T
Real Sociedad (66%)
T
Osasuna (58%)
V
Celta Vigo (59%)
T
Villarreal (73%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Atlético K
1 - 2 H
61%
Levante V
2 - 3 H
76%
Barcelona K
1 - 2 H
86%
Sevilla K
2 - 1 V
58%
Athletic V
0 - 1 H
60%
Betis K
1 - 1 T
68%
Alavés V
2 - 2 T
65%
Girona K
1 - 0 V
59%
Real Sociedad V
1 - 3 H
66%
Mallorca K
2 - 2 T
68%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Elche V
1 - 1 T
66%
Athletic K
2 - 4 H
55%
Mallorca K
2 - 1 V
68%
Real Madrid V
1 - 2 H
70%
Real Sociedad V
3 - 3 T
66%
Osasuna K
2 - 2 T
58%
Celta Vigo V
4 - 3 V
59%
Villarreal K
1 - 1 T
73%
Valencia V
2 - 3 H
72%
Levante V
0 - 2 H
76%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 60.5 vs 60.4), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Alavésilla on hyökkäysetu 1.8 maalilla per ottelu verrattuna Osasunain 1.3:een.

Osasunailla on puolustusetu, päästäen 1.7 per ottelu verrattuna Alavésin 2.2:een.

Alavés on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.5 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Joukkueet pelasivat 2-2 tasapelin Spanish La Liga-sarjassa (2026-04-05). Edellisen ottelun päätyttyä tasapeliin kummallakaan joukkueella ei ole psykologista etua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Osasuna

Osasuna

VS
Alavés

Alavés

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää