Siirry sisältöön
Vertaa Panathinaikos vs Lorient

Panathinaikos vs Lorient Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Panathinaikos vs Lorient: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Panathinaikos Panathinaikos Kotijoukkue
Lorient Lorient Vierasjoukkue
Panathinaikos
45.5
H T H T V H T V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Lorient
51.4
V T H V H T H V T T

Voitetut Kategoriat

4

Panathinaikos

3

Tasapeli

8

Lorient

Suoritusradar

Panathinaikos
Lorient

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 3T, 3H

30%

3V, 4T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+1

+1

+3

+3

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
40%

4 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Zaroury (2 maalia)
B. Dieng (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 6
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 9
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
45.1

Sarjan Vaikeus: 61.8, Vastustajan Laatu: 58.1

60.2

Sarjan Vaikeus: 81.9, Vastustajan Laatu: 64.0

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 1 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.95

Todellinen: 1.2 | Ero: +0.25

1.78

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.38

Korjattu Vahvuus
45.5

Hyökkäys: 38.0, Puolustus: 60.2, Vire: 38.0

51.4

Hyökkäys: 51.4, Puolustus: 69.8, Vire: 33.1

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1

16-30'

4
2

31-45'

4

46-60'

3
2

61-75'

1
2

76-90+'

5
Panathinaikos
Lorient
Panathinaikos

Vahvuusanalyysi

45.5

Kokonais

Hyökkäys 38.0
Puolustus 60.2
Vire 38.0
Tasaisuus 50.5
Lorient

Vahvuusanalyysi

51.4

Kokonais

Hyökkäys 51.4
Puolustus 69.8
Vire 33.1
Tasaisuus 57.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

61.8 vs 81.9

Vastustajan Laatu

58.1 vs 64.0

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 20%
Panathinaikos logo Panathinaikos
H
AEK Athens (67%)
T
AEK Athens (62%)
H
Olympiakos (56%)
T
PAOK (59%)
V
Asteras (61%)
H
Betis (70%)
T
Panaitolikos (48%)
V
Betis (65%)
Lorient logo Lorient
V
Metz (48%)
T
Paris SG (84%)
H
Strasbourg (55%)
V
Marseille (61%)
H
Lyon (70%)
T
Paris FC (72%)
H
Toulouse (62%)
V
Lens (71%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
AEK Athens V
1 - 2 H
67%
AEK Athens K
0 - 0 T
62%
Olympiakos K
0 - 2 H
56%
PAOK V
0 - 0 T
59%
Asteras V
2 - 1 V
61%
Betis V
0 - 4 H
70%
Panaitolikos K
0 - 0 T
48%
Betis K
1 - 0 V
65%
Levadiakos V
4 - 1 V
49%
OFI K
4 - 1 V
44%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Metz V
4 - 0 V
48%
Paris SG V
2 - 2 T
84%
Strasbourg K
2 - 3 H
55%
Marseille K
2 - 0 V
61%
Lyon V
0 - 2 H
70%
Paris FC K
1 - 1 T
72%
Toulouse V
0 - 1 H
62%
Lens K
2 - 1 V
71%
Lille V
1 - 1 T
78%
Nice K
0 - 0 T
39%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Lorient on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 60.2) verrattuna Panathinaikosiin (SoS: 45.1). Tämä tarkoittaa, että Lorientin tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Panathinaikos keskimäärin 1.2 ja Lorient 1.4 maalia per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Panathinaikos päästää 1.1 ja Lorient 1.1 per ottelu.

Lorient on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 5:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.4 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Lorientilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 5.9 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Panathinaikos

Panathinaikos

VS
Lorient

Lorient

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää