Siirry sisältöön
Vertaa Paris SG vs Rayo

Paris SG vs Rayo Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Paris SG vs Rayo: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Paris SG Paris SG Kotijoukkue
Rayo Rayo Vierasjoukkue
Paris SG
83.2
V T T V V V H V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Rayo
65.9
T V V V T V H H V V

Voitetut Kategoriat

11

Paris SG

3

Tasapeli

1

Rayo

Suoritusradar

Paris SG
Rayo

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
70%

7V, 2T, 1H

60%

6V, 2T, 2H

Maaleja / Ottelu
2.3

23 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.0

10 / 10 ottelua

Maaliero
+13

+13

+4

+4

Nollapeli
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Maalintekijä
O. Dembélé (7 maalia)
Alemão (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 12 / 2. Puoliaika: 11
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 9
Kotivoitto
71%

5V / 7 ottelua

67%

4V / 6 ottelua

Vierasvoitto
67%

2V / 3 ottelua

50%

2V / 4 ottelua

Ohjelman Vaikeus
71.4

Sarjan Vaikeus: 90.4, Vastustajan Laatu: 64.9

69.3

Sarjan Vaikeus: 87.0, Vastustajan Laatu: 63.0

Huippujoukkueita Vastaan
50%

1V / 2 ottelua

50%

2V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.85

Todellinen: 2.3 | Ero: -0.55

1.74

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.34

Korjattu Vahvuus
83.2

Hyökkäys: 93.1, Puolustus: 80.9, Vire: 85.0

65.9

Hyökkäys: 55.7, Puolustus: 79.5, Vire: 71.6

Maalien Ajoitusanalyysi

5

0-15'

1
2

16-30'

1
4

31-45'

2
5

46-60'

3
3

61-75'

3
4

76-90+'

4
Paris SG
Rayo
Paris SG

Vahvuusanalyysi

83.2

Kokonais

Hyökkäys 93.1
Puolustus 80.9
Vire 85.0
Tasaisuus 63.7
Rayo

Vahvuusanalyysi

65.9

Kokonais

Hyökkäys 55.7
Puolustus 79.5
Vire 71.6
Tasaisuus 52.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

90.4 vs 87.0

Vastustajan Laatu

64.9 vs 63.0

Huippujoukkueita Vastaan

50% vs 50%
Paris SG logo Paris SG
V
Brest (56%)
T
Bayern Munich (88%)
T
Lorient (64%)
V
Bayern Munich (83%)
V
Angers (52%)
V
Nantes (51%)
H
Lyon (65%)
V
Liverpool (69%)
Rayo logo Rayo
T
Girona (59%)
V
Strasbourg (57%)
V
Getafe (72%)
V
Strasbourg (52%)
T
Real Sociedad (61%)
V
Espanyol (50%)
H
AEK Athens (75%)
H
Mallorca (73%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Brest K
1 - 0 V
56%
Bayern Munich V
1 - 1 T
88%
Lorient K
2 - 2 T
64%
Bayern Munich K
5 - 4 V
83%
Angers V
3 - 0 V
52%
Nantes K
3 - 0 V
51%
Lyon K
1 - 2 H
65%
Liverpool V
2 - 0 V
69%
Liverpool K
2 - 0 V
64%
Toulouse K
3 - 1 V
57%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Girona K
1 - 1 T
59%
Strasbourg V
1 - 0 V
57%
Getafe V
2 - 0 V
72%
Strasbourg K
1 - 0 V
52%
Real Sociedad K
3 - 3 T
61%
Espanyol K
1 - 0 V
50%
AEK Athens V
1 - 3 H
75%
Mallorca V
0 - 3 H
73%
AEK Athens K
3 - 0 V
70%
Elche K
1 - 0 V
61%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 71.4 vs 69.3), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Paris SGilla on hyökkäysetu 2.3 maalilla per ottelu verrattuna Rayoin 1.4:een.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Paris SG päästää 1.0 ja Rayo 1.0 per ottelu.

Rayo on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 2 ottelua 4:sta.

Paris SG on vahva vierasjoukkue 67%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.8 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Paris SG nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (83.2 vs 65.9) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Paris SG

Paris SG

VS
Rayo

Rayo

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää