Siirry sisältöön
Vertaa Parma vs Dynamo Kyiv

Parma vs Dynamo Kyiv Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Parma vs Dynamo Kyiv: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Parma Parma Kotijoukkue
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv Vierasjoukkue
Parma
40.5
H H V V T T H H T T

Viimeiset 10 Ottelua

Dynamo Kyiv
77.8
T H V V H H V V V V

Voitetut Kategoriat

0

Parma

3

Tasapeli

12

Dynamo Kyiv

Suoritusradar

Parma
Dynamo Kyiv

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
20%

2V, 4T, 4H

60%

6V, 1T, 3H

Maaleja / Ottelu
0.8

8 / 10 ottelua

2.3

23 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.4

14 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Maaliero
-6

-6

+11

+11

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
20%

2 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Maalintekijä
N. Elphege (2 maalia)
M. Ponomarenko (9 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 3 / 2. Puoliaika: 5
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 14
Kotivoitto
20%

1V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
20%

1V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
63.0

Sarjan Vaikeus: 90.0, Vastustajan Laatu: 67.2

77.3

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 73.1

Huippujoukkueita Vastaan
14%

1V / 7 ottelua

50%

4V / 8 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.0

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.2

2.87

Todellinen: 2.3 | Ero: -0.57

Korjattu Vahvuus
40.5

Hyökkäys: 30.1, Puolustus: 60.3, Vire: 22.6

77.8

Hyökkäys: 97.6, Puolustus: 76.4, Vire: 76.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

3
1

16-30'

2

31-45'

3
2

46-60'

5

61-75'

7
3

76-90+'

3
Parma
Dynamo Kyiv
Parma

Vahvuusanalyysi

40.5

Kokonais

Hyökkäys 30.1
Puolustus 60.3
Vire 22.6
Tasaisuus 64.0
Dynamo Kyiv

Vahvuusanalyysi

77.8

Kokonais

Hyökkäys 97.6
Puolustus 76.4
Vire 76.4
Tasaisuus 43.3

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

90.0 vs 98.0

Vastustajan Laatu

67.2 vs 73.1

Huippujoukkueita Vastaan

14% vs 50%
Parma logo Parma
H
Roma (70%)
H
Inter Milan (84%)
V
Pisa (40%)
V
Udinese (79%)
T
Napoli (74%)
T
Lazio (76%)
H
Cremonese (51%)
H
Torino (74%)
Dynamo Kyiv logo Dynamo Kyiv
T
LNZ Cherkasy (79%)
H
Shakhtar D (78%)
V
Kryvbas KR (76%)
V
Zorya (75%)
H
Metalist 1925 (79%)
H
Karpaty Lviv (81%)
V
Oleksandria (49%)
V
Obolon (58%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Roma K
2 - 3 H
70%
Inter Milan V
0 - 2 H
84%
Pisa K
1 - 0 V
40%
Udinese V
1 - 0 V
79%
Napoli K
1 - 1 T
74%
Lazio V
1 - 1 T
76%
Cremonese K
0 - 2 H
51%
Torino V
1 - 4 H
74%
Fiorentina V
0 - 0 T
71%
Cagliari K
1 - 1 T
53%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
LNZ Cherkasy V
0 - 0 T
79%
Shakhtar D K
1 - 2 H
78%
Kryvbas KR V
6 - 5 V
76%
Zorya K
3 - 1 V
75%
Metalist 1925 V
0 - 1 H
79%
Karpaty Lviv K
0 - 1 H
81%
Oleksandria V
5 - 0 V
49%
Obolon K
2 - 1 V
58%
Polissya V
2 - 1 V
82%
Epitsentr K
4 - 0 V
74%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Dynamo Kyiv on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 77.3) verrattuna Parmaiin (SoS: 63.0). Tämä tarkoittaa, että Dynamo Kyivin tilastot painavat enemmän.

Dynamo Kyivin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.3 maalia per ottelu ja M. Ponomarenko kärjessä 9 maalilla. Parma tekee vain 0.8 per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Parma päästää 1.4 ja Dynamo Kyiv 1.2 per ottelu.

Parma on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 7:sta.

Dynamo Kyiv on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 4 ottelua 8:sta.

Dynamo Kyiv on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.9 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Kattavan analyysimme perusteella Dynamo Kyiv on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (97.6), puolustuksessa (76.4) ja vireessä (76.4) ei jätä epäilyksen sijaa. Parma tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Parma

Parma

VS
Dynamo Kyiv

Dynamo Kyiv

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää