Siirry sisältöön
Vertaa Zwolle vs Monaco

Zwolle vs Monaco Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Zwolle vs Monaco: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Zwolle Zwolle Kotijoukkue
Monaco Monaco Vierasjoukkue
Zwolle
36.2
H V H T H V T T T T

Viimeiset 10 Ottelua

Monaco
67.7
H V T T H V V V V V

Voitetut Kategoriat

0

Zwolle

3

Tasapeli

12

Monaco

Suoritusradar

Zwolle
Monaco

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
20%

2V, 5T, 3H

60%

6V, 2T, 2H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.8

18 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
2.0

20 / 10 ottelua

1.3

13 / 10 ottelua

Maaliero
-9

-9

+5

+5

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
T. Oosting (3 maalia)
F. Balogun (8 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 13
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
52.9

Sarjan Vaikeus: 80.0, Vastustajan Laatu: 59.7

69.4

Sarjan Vaikeus: 86.0, Vastustajan Laatu: 64.4

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 3 ottelua

50%

2V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.23

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.13

2.08

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.28

Korjattu Vahvuus
36.2

Hyökkäys: 37.7, Puolustus: 34.3, Vire: 20.6

67.7

Hyökkäys: 71.6, Puolustus: 67.7, Vire: 71.6

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

1
3

16-30'

3

31-45'

1
2

46-60'

5
1

61-75'

6
4

76-90+'

2
Zwolle
Monaco
Zwolle

Vahvuusanalyysi

36.2

Kokonais

Hyökkäys 37.7
Puolustus 34.3
Vire 20.6
Tasaisuus 67.3
Monaco

Vahvuusanalyysi

67.7

Kokonais

Hyökkäys 71.6
Puolustus 67.7
Vire 71.6
Tasaisuus 52.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

80.0 vs 86.0

Vastustajan Laatu

59.7 vs 64.4

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 50%
Zwolle logo Zwolle
H
Fortuna (61%)
V
Heracles (36%)
H
PSV (80%)
T
Excelsior (54%)
H
Go Ahead (70%)
V
NAC (49%)
T
Groningen (61%)
T
Sparta (49%)
Monaco logo Monaco
H
Lille (73%)
V
Metz (48%)
T
Toulouse (62%)
T
Auxerre (66%)
H
Paris FC (77%)
V
Marseille (61%)
V
Lyon (70%)
V
Brest (56%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Fortuna V
2 - 3 H
61%
Heracles K
1 - 0 V
36%
PSV V
1 - 6 H
80%
Excelsior K
2 - 2 T
54%
Go Ahead V
0 - 5 H
70%
NAC K
2 - 1 V
49%
Groningen K
1 - 1 T
61%
Sparta V
1 - 1 T
49%
Ajax K
0 - 0 T
62%
Utrecht V
1 - 1 T
75%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Lille K
0 - 1 H
73%
Metz V
2 - 1 V
48%
Toulouse V
2 - 2 T
62%
Auxerre K
2 - 2 T
66%
Paris FC V
1 - 4 H
77%
Marseille K
2 - 1 V
61%
Lyon V
2 - 1 V
70%
Brest K
2 - 0 V
56%
Paris SG V
3 - 1 V
84%
Angers K
2 - 0 V
47%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Monaco on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 69.4) verrattuna Zwolleiin (SoS: 52.9). Tämä tarkoittaa, että Monacoin tilastot painavat enemmän.

Monacoilla on hyökkäysetu 1.8 maalilla per ottelu verrattuna Zwollein 1.1:een.

Monacoilla on puolustusetu, päästäen 1.3 per ottelu verrattuna Zwollein 2.0:een.

Zwolle on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 3:sta.

Monaco on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 2 ottelua 4:sta.

Monaco on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.1 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Monaco on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (71.6), puolustuksessa (67.7) ja vireessä (71.6) ei jätä epäilyksen sijaa. Zwolle tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Zwolle

Zwolle

VS
Monaco

Monaco

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää