Siirry sisältöön
Vertaa Polissya vs SK Poltava

Polissya vs SK Poltava Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Polissya vs SK Poltava: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Polissya Polissya Kotijoukkue
SK Poltava SK Poltava Vierasjoukkue
Polissya
72.0
H V V V H V T V V H

Viimeiset 10 Ottelua

SK Poltava
23.0
H T H T H T H H H H

Voitetut Kategoriat

13

Polissya

1

Tasapeli

1

SK Poltava

Suoritusradar

Polissya
SK Poltava

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 1T, 3H

0%

0V, 3T, 7H

Maaleja / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

0.7

7 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.9

9 / 10 ottelua

2.9

29 / 10 ottelua

Maaliero
+9

+9

-22

-22

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

0%

0 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Maalintekijä
O. Hutsuliak (5 maalia)
V. Sad (2 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 10 / 2. Puoliaika: 8
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 3
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

0%

0V / 6 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

0%

0V / 4 ottelua

Ohjelman Vaikeus
72.4

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 66.4

64.1

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 71.1

Huippujoukkueita Vastaan
40%

2V / 5 ottelua

0%

0V / 7 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.24

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.44

0.94

Todellinen: 0.7 | Ero: -0.24

Korjattu Vahvuus
72.0

Hyökkäys: 73.4, Puolustus: 85.7, Vire: 73.4

23.0

Hyökkäys: 26.6, Puolustus: 3.8, Vire: 0.0

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2
4

16-30'

1
4

31-45'

1
1

46-60'

2
5

61-75'

1
2

76-90+'

Polissya
SK Poltava
Polissya

Vahvuusanalyysi

72.0

Kokonais

Hyökkäys 73.4
Puolustus 85.7
Vire 73.4
Tasaisuus 43.3
SK Poltava

Vahvuusanalyysi

23.0

Kokonais

Hyökkäys 26.6
Puolustus 3.8
Vire 0.0
Tasaisuus 93.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

98.0 vs 98.0

Vastustajan Laatu

66.4 vs 71.1

Huippujoukkueita Vastaan

40% vs 0%
Polissya logo Polissya
H
Epitsentr (79%)
V
Oleksandria (44%)
V
Metalist 1925 (79%)
V
Obolon (58%)
H
Shakhtar D (83%)
V
SK Poltava (50%)
T
Veres Rivne (62%)
V
Kudrivka (60%)
SK Poltava logo SK Poltava
H
Shakhtar D (78%)
T
Kryvbas KR (71%)
H
Kolos (83%)
T
Obolon (63%)
H
Polissya (77%)
T
Oleksandria (44%)
H
Metalist 1925 (79%)
H
Karpaty Lviv (81%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Epitsentr V
2 - 3 H
79%
Oleksandria K
2 - 1 V
44%
Metalist 1925 V
1 - 0 V
79%
Obolon K
3 - 1 V
58%
Shakhtar D V
0 - 1 H
83%
SK Poltava V
4 - 0 V
50%
Veres Rivne K
1 - 1 T
62%
Kudrivka V
2 - 0 V
60%
Kryvbas KR K
2 - 0 V
71%
Dynamo Kyiv K
1 - 2 H
78%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Shakhtar D K
0 - 4 H
78%
Kryvbas KR K
3 - 3 T
71%
Kolos V
0 - 2 H
83%
Obolon V
1 - 1 T
63%
Polissya K
0 - 4 H
77%
Oleksandria K
3 - 3 T
44%
Metalist 1925 V
0 - 2 H
79%
Karpaty Lviv K
0 - 4 H
81%
Zorya V
0 - 4 H
80%
Kudrivka K
0 - 2 H
55%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 72.4 vs 64.1), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Polissyain hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 1.8 maalia per ottelu ja O. Hutsuliak kärjessä 5 maalilla. SK Poltava tekee vain 0.7 per ottelu.

Puolustuksellisesti Polissya on ylivoimainen, päästäen vain 0.9 maalia per ottelu 4 nollapeliä pitäen, kun SK Poltava päästää 2.9 per ottelu.

Polissya on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

SK Poltava on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 7:sta.

Polissya on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.2 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Kattavan analyysimme perusteella Polissya on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (73.4), puolustuksessa (85.7) ja vireessä (73.4) ei jätä epäilyksen sijaa. SK Poltava tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ukraine Premier League-sarjassa (2026-04-10) Polissya voitti SK Poltavan 0-4. Polissya saavutti tämän tuloksen vieraissa — voitto SK Poltavan kentällä osoittaa todellista laatua. 0-4-tulos oli vakuuttava — Polissya hallitsi SK Poltavaa täysin. SK Poltava haluaa kostaa tämän tappion. Polissya kantaa psykologista etua tästä voitosta.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Polissya

Polissya

VS
SK Poltava

SK Poltava

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää