Siirry sisältöön
Vertaa Porto vs Torino

Porto vs Torino Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Porto vs Torino: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Porto Porto Kotijoukkue
Torino Torino Vierasjoukkue
Porto
60.9
H V V V H V T T V V

Viimeiset 10 Ottelua

Torino
59.7
V H T T V V H V H V

Voitetut Kategoriat

5

Porto

4

Tasapeli

6

Torino

Suoritusradar

Porto
Torino

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 2T, 2H

50%

5V, 2T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.6

16 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Maaliero
+6

+6

+4

+4

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
William (3 maalia)
G. Simeone (6 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 8
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 12
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

80%

4V / 5 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
54.9

Sarjan Vaikeus: 80.8, Vastustajan Laatu: 64.4

64.8

Sarjan Vaikeus: 90.0, Vastustajan Laatu: 64.4

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 2 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.73

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.13

1.85

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.25

Korjattu Vahvuus
60.9

Hyökkäys: 55.9, Puolustus: 69.9, Vire: 62.9

59.7

Hyökkäys: 61.2, Puolustus: 68.9, Vire: 57.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2
2

16-30'

1
4

31-45'

1
2

46-60'

4
4

61-75'

3
2

76-90+'

5
Porto
Torino
Porto

Vahvuusanalyysi

60.9

Kokonais

Hyökkäys 55.9
Puolustus 69.9
Vire 62.9
Tasaisuus 52.0
Torino

Vahvuusanalyysi

59.7

Kokonais

Hyökkäys 61.2
Puolustus 68.9
Vire 57.4
Tasaisuus 45.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

80.8 vs 90.0

Vastustajan Laatu

64.4 vs 64.4

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 25%
Porto logo Porto
H
AVS (64%)
V
Alverca (59%)
V
Estrela (54%)
V
Tondela (52%)
H
Nottm Forest (81%)
V
Estoril (52%)
T
Nottm Forest (76%)
T
Famalicão (69%)
Torino logo Torino
V
Sassuolo (64%)
H
Udinese (79%)
T
Inter Milan (78%)
T
Cremonese (56%)
V
Verona (50%)
V
Pisa (46%)
H
AC Milan (65%)
V
Parma (57%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
AVS V
1 - 3 H
64%
Alverca K
1 - 0 V
59%
Estrela V
2 - 1 V
54%
Tondela K
2 - 0 V
52%
Nottm Forest V
0 - 1 H
81%
Estoril V
3 - 1 V
52%
Nottm Forest K
1 - 1 T
76%
Famalicão K
2 - 2 T
69%
Braga V
2 - 1 V
69%
Stuttgart K
2 - 0 V
68%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Sassuolo K
2 - 1 V
64%
Udinese V
0 - 2 H
79%
Inter Milan K
2 - 2 T
78%
Cremonese V
0 - 0 T
56%
Verona K
2 - 1 V
50%
Pisa V
1 - 0 V
46%
AC Milan V
2 - 3 H
65%
Parma K
4 - 1 V
57%
Napoli V
1 - 2 H
79%
Lazio K
2 - 0 V
70%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 54.9 vs 64.8), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Porto keskimäärin 1.6 ja Torino 1.6 maalia per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Porto päästää 1.0 ja Torino 1.2 per ottelu.

Torino on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 4:sta.

Kotietu suosii Torinoia, 80%:n kotivoittoprosentilla.

Porto on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.7 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Porto

Porto

VS
Torino

Torino

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää