Siirry sisältöön
Vertaa Radomiak vs Arka

Radomiak vs Arka Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Radomiak vs Arka: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Radomiak Radomiak Kotijoukkue
Arka Arka Vierasjoukkue
Radomiak
49.9
T V V V H T H T H V

Viimeiset 10 Ottelua

Arka
38.9
T H H T V H T V H T

Voitetut Kategoriat

6

Radomiak

5

Tasapeli

4

Arka

Suoritusradar

Radomiak
Arka

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 3T, 3H

20%

2V, 4T, 4H

Maaleja / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

1.3

13 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.9

19 / 10 ottelua

Maaliero
+2

+2

-6

-6

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
40%

4 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
R. Wolski (3 maalia)
V. Gutkovskis (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 9
Kotivoitto
50%

3V / 6 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Vierasvoitto
25%

1V / 4 ottelua

17%

1V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
54.0

Sarjan Vaikeus: 57.0, Vastustajan Laatu: 52.0

54.1

Sarjan Vaikeus: 57.0, Vastustajan Laatu: 52.2

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.12

Todellinen: 1.2 | Ero: +0.08

1.3

Todellinen: 1.3 | Ero: 0.0

Korjattu Vahvuus
49.9

Hyökkäys: 41.6, Puolustus: 69.3, Vire: 41.6

38.9

Hyökkäys: 45.1, Puolustus: 38.2, Vire: 20.8

Maalien Ajoitusanalyysi

3

0-15'

2
1

16-30'

1
1

31-45'

1
2

46-60'

6
2

61-75'

1
3

76-90+'

2
Radomiak
Arka
Radomiak

Vahvuusanalyysi

49.9

Kokonais

Hyökkäys 41.6
Puolustus 69.3
Vire 41.6
Tasaisuus 50.5
Arka

Vahvuusanalyysi

38.9

Kokonais

Hyökkäys 45.1
Puolustus 38.2
Vire 20.8
Tasaisuus 64.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

57.0 vs 57.0

Vastustajan Laatu

52.0 vs 52.2

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Radomiak logo Radomiak
T
Cracovia (45%)
V
Lechia (46%)
V
Wisła Płock (47%)
V
Widzew (54%)
H
Zagłębie (54%)
T
Motor (54%)
H
Piast (58%)
T
Legia (59%)
Arka logo Arka
T
Lech (69%)
H
Piast (58%)
H
Jagiellonia (48%)
T
Cracovia (45%)
V
Zagłębie (49%)
H
Kielce (48%)
T
Widzew (54%)
V
Wisła Płock (47%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Cracovia V
0 - 0 T
45%
Lechia K
3 - 1 V
46%
Wisła Płock V
1 - 0 V
47%
Widzew K
2 - 1 V
54%
Zagłębie V
0 - 1 H
54%
Motor K
1 - 1 T
54%
Piast V
1 - 3 H
58%
Legia K
1 - 1 T
59%
GKS Katowice K
0 - 1 H
59%
Arka K
3 - 1 V
44%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Lech V
1 - 1 T
69%
Piast V
1 - 4 H
58%
Jagiellonia K
0 - 3 H
48%
Cracovia V
2 - 2 T
45%
Zagłębie K
3 - 1 V
49%
Kielce V
0 - 3 H
48%
Widzew K
0 - 0 T
54%
Wisła Płock V
3 - 0 V
47%
Radomiak V
1 - 3 H
58%
Lechia K
2 - 2 T
46%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 54.0 vs 54.1), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Radomiak keskimäärin 1.2 ja Arka 1.3 maalia per ottelu.

Puolustuksellisesti Radomiak on ylivoimainen, päästäen vain 1.0 maalia per ottelu 2 nollapeliä pitäen, kun Arka päästää 1.9 per ottelu.

Radomiak ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Arka ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.7 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Radomiakilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 11.0 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Viimeisimmässä Polish Ekstraklasa-ottelussa (2026-03-05) Radomiak voitti 3-1 Arkan. Radomiak otti tämän voiton kotikentällään. Arka haluaa kostaa tämän tappion. Radomiak kantaa psykologista etua tästä voitosta.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Radomiak

Radomiak

VS
Arka

Arka

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää