Siirry sisältöön
Vertaa Rayo vs Fiorentina

Rayo vs Fiorentina Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Rayo vs Fiorentina: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Rayo Rayo Kotijoukkue
Fiorentina Fiorentina Vierasjoukkue
Rayo
65.9
T V V V T V H H V V

Viimeiset 10 Ottelua

Fiorentina
50.1
T H T T V V H V T V

Voitetut Kategoriat

12

Rayo

2

Tasapeli

1

Fiorentina

Suoritusradar

Rayo
Fiorentina

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 2T, 2H

40%

4V, 4T, 2H

Maaleja / Ottelu
1.4

14 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+4

+4

-3

-3

Nollapeli
60%

6 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
40%

4 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
30%

3 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Maalintekijä
Alemão (4 maalia)
C. Ndour (2 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 3 / 2. Puoliaika: 5
Kotivoitto
67%

4V / 6 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
50%

2V / 4 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
69.3

Sarjan Vaikeus: 87.0, Vastustajan Laatu: 63.0

65.9

Sarjan Vaikeus: 86.4, Vastustajan Laatu: 66.1

Huippujoukkueita Vastaan
50%

2V / 4 ottelua

33%

1V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.74

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.34

0.86

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.06

Korjattu Vahvuus
65.9

Hyökkäys: 55.7, Puolustus: 79.5, Vire: 71.6

50.1

Hyökkäys: 30.9, Puolustus: 73.4, Vire: 46.4

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

1

16-30'

3
2

31-45'

3

46-60'

1
3

61-75'

1
4

76-90+'

3
Rayo
Fiorentina
Rayo

Vahvuusanalyysi

65.9

Kokonais

Hyökkäys 55.7
Puolustus 79.5
Vire 71.6
Tasaisuus 52.0
Fiorentina

Vahvuusanalyysi

50.1

Kokonais

Hyökkäys 30.9
Puolustus 73.4
Vire 46.4
Tasaisuus 56.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

87.0 vs 86.4

Vastustajan Laatu

63.0 vs 66.1

Huippujoukkueita Vastaan

50% vs 33%
Rayo logo Rayo
T
Girona (59%)
V
Strasbourg (57%)
V
Getafe (72%)
V
Strasbourg (52%)
T
Real Sociedad (61%)
V
Espanyol (50%)
H
AEK Athens (75%)
H
Mallorca (73%)
Fiorentina logo Fiorentina
T
Genoa (62%)
H
Roma (75%)
T
Sassuolo (64%)
T
Lecce (58%)
V
Crystal Palace (63%)
V
Lazio (70%)
H
Crystal Palace (68%)
V
Verona (55%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Girona K
1 - 1 T
59%
Strasbourg V
1 - 0 V
57%
Getafe V
2 - 0 V
72%
Strasbourg K
1 - 0 V
52%
Real Sociedad K
3 - 3 T
61%
Espanyol K
1 - 0 V
50%
AEK Athens V
1 - 3 H
75%
Mallorca V
0 - 3 H
73%
AEK Athens K
3 - 0 V
70%
Elche K
1 - 0 V
61%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Genoa K
0 - 0 T
62%
Roma V
0 - 4 H
75%
Sassuolo K
0 - 0 T
64%
Lecce V
1 - 1 T
58%
Crystal Palace K
2 - 1 V
63%
Lazio K
1 - 0 V
70%
Crystal Palace V
0 - 3 H
68%
Verona V
1 - 0 V
55%
Inter Milan K
1 - 1 T
78%
Raków V
2 - 1 V
68%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 69.3 vs 65.9), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Rayoilla on hyökkäysetu 1.4 maalilla per ottelu verrattuna Fiorentinain 0.8:een.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Rayo päästää 1.0 ja Fiorentina 1.1 per ottelu.

Rayo on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 2 ottelua 4:sta.

Fiorentina on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 3:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.2 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — epätodennäköistä.

Rayo nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (65.9 vs 50.1) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Rayo

Rayo

VS
Fiorentina

Fiorentina

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää