Siirry sisältöön
Vertaa Real Sociedad vs Mechelen

Real Sociedad vs Mechelen Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Real Sociedad vs Mechelen: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Real Sociedad Real Sociedad Kotijoukkue
Mechelen Mechelen Vierasjoukkue
Real Sociedad
48.2
T H T H T T V H V H

Viimeiset 10 Ottelua

Mechelen
26.6
H V H H H H T H V H

Voitetut Kategoriat

10

Real Sociedad

4

Tasapeli

1

Mechelen

Suoritusradar

Real Sociedad
Mechelen

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
20%

2V, 4T, 4H

20%

2V, 1T, 7H

Maaleja / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.9

19 / 10 ottelua

2.4

24 / 10 ottelua

Maaliero
-1

-1

-16

-16

Nollapeli
10%

1 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
Mikel Oyarzabal (6 maalia)
B. Boersma (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 4
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
66.5

Sarjan Vaikeus: 88.2, Vastustajan Laatu: 65.7

44.7

Sarjan Vaikeus: 59.5, Vastustajan Laatu: 59.6

Huippujoukkueita Vastaan
33%

1V / 3 ottelua

0%

0V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.93

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.13

0.83

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.03

Korjattu Vahvuus
48.2

Hyökkäys: 69.9, Puolustus: 42.7, Vire: 23.3

26.6

Hyökkäys: 25.3, Puolustus: 18.9, Vire: 18.9

Maalien Ajoitusanalyysi

3

0-15'

1
5

16-30'

2

31-45'

4

46-60'

2
2

61-75'

1
4

76-90+'

2
Real Sociedad
Mechelen
Real Sociedad

Vahvuusanalyysi

48.2

Kokonais

Hyökkäys 69.9
Puolustus 42.7
Vire 23.3
Tasaisuus 64.0
Mechelen

Vahvuusanalyysi

26.6

Kokonais

Hyökkäys 25.3
Puolustus 18.9
Vire 18.9
Tasaisuus 57.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

88.2 vs 59.5

Vastustajan Laatu

65.7 vs 59.6

Huippujoukkueita Vastaan

33% vs 0%
Real Sociedad logo Real Sociedad
T
Betis (68%)
H
Sevilla (63%)
T
Rayo (79%)
H
Getafe (67%)
T
Atlético (47%)
T
Alavés (60%)
V
Levante (71%)
H
Villarreal (78%)
Mechelen logo Mechelen
H
R. Union SG (69%)
V
Gent (46%)
H
Sint-Truiden (44%)
H
Club Brugge (71%)
H
Anderlecht (35%)
H
R. Union SG (75%)
T
Gent (63%)
H
Club Brugge (83%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Betis K
2 - 2 T
68%
Sevilla V
0 - 1 H
63%
Rayo V
3 - 3 T
79%
Getafe K
0 - 1 H
67%
Atlético V
2 - 2 T
47%
Alavés K
3 - 3 T
60%
Levante K
2 - 0 V
71%
Villarreal V
1 - 3 H
78%
Osasuna K
3 - 1 V
58%
Atlético V
2 - 3 H
66%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
R. Union SG V
0 - 3 H
69%
Gent K
1 - 0 V
46%
Sint-Truiden K
1 - 4 H
44%
Club Brugge V
1 - 6 H
71%
Anderlecht K
1 - 2 H
35%
R. Union SG K
0 - 1 H
75%
Gent V
1 - 1 T
63%
Club Brugge V
1 - 4 H
83%
Anderlecht K
1 - 0 V
47%
Gent V
1 - 3 H
63%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Real Sociedad on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 66.5) verrattuna Mecheleniin (SoS: 44.7). Tämä tarkoittaa, että Real Sociedadin tilastot painavat enemmän.

Real Sociedadin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 1.8 maalia per ottelu ja Mikel Oyarzabal kärjessä 6 maalilla. Mechelen tekee vain 0.8 per ottelu.

Real Sociedadilla on puolustusetu, päästäen 1.9 per ottelu verrattuna Mechelenin 2.4:een.

Real Sociedad on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 3:sta.

Mechelen on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 3:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.5 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Real Sociedad nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (48.2 vs 26.6) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Real Sociedad

Real Sociedad

VS
Mechelen

Mechelen

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää