Siirry sisältöön
Vertaa Rijeka vs Varaždin

Rijeka vs Varaždin Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Rijeka vs Varaždin: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Rijeka Rijeka Kotijoukkue
Varaždin Varaždin Vierasjoukkue
Rijeka
38.3
V V T H T H V H T H

Viimeiset 10 Ottelua

Varaždin
42.1
T H H V V V T H V T

Voitetut Kategoriat

4

Rijeka

4

Tasapeli

7

Varaždin

Suoritusradar

Rijeka
Varaždin

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
30%

3V, 3T, 4H

40%

4V, 3T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.3

13 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
-1

-1

+2

+2

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
40%

4 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
20%

2 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
T. Fruk (4 maalia)
A. Latković (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 6
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 5
Kotivoitto
25%

1V / 4 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
33%

2V / 6 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
36.5

Sarjan Vaikeus: 48.3, Vastustajan Laatu: 49.1

34.6

Sarjan Vaikeus: 45.0, Vastustajan Laatu: 47.4

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 1 ottelua

0%

0V / 1 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.08

Todellinen: 1.1 | Ero: +0.02

1.06

Todellinen: 1.3 | Ero: +0.24

Korjattu Vahvuus
38.3

Hyökkäys: 31.7, Puolustus: 51.9, Vire: 25.9

42.1

Hyökkäys: 36.7, Puolustus: 53.6, Vire: 33.8

Maalien Ajoitusanalyysi

3

0-15'

4
1

16-30'

3
1

31-45'

1
3

46-60'

2
1

61-75'

2
2

76-90+'

1
Rijeka
Varaždin
Rijeka

Vahvuusanalyysi

38.3

Kokonais

Hyökkäys 31.7
Puolustus 51.9
Vire 25.9
Tasaisuus 53.2
Varaždin

Vahvuusanalyysi

42.1

Kokonais

Hyökkäys 36.7
Puolustus 53.6
Vire 33.8
Tasaisuus 50.5

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

48.3 vs 45.0

Vastustajan Laatu

49.1 vs 47.4

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Rijeka logo Rijeka
V
Vukovar (32%)
V
Lokomotiva (49%)
T
Hajduk (53%)
H
Varaždin (54%)
T
Dinamo Zagreb (76%)
H
Osijek (40%)
V
Slaven (40%)
H
Gorica (50%)
Varaždin logo Varaždin
T
Lokomotiva (44%)
H
Hajduk (58%)
H
Dinamo Zagreb (76%)
V
Rijeka (44%)
V
Osijek (46%)
V
Slaven (35%)
T
Gorica (44%)
H
Istra (46%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Vukovar K
3 - 0 V
32%
Lokomotiva V
3 - 0 V
49%
Hajduk K
0 - 0 T
53%
Varaždin V
0 - 1 H
54%
Dinamo Zagreb V
2 - 2 T
76%
Osijek K
0 - 2 H
40%
Slaven V
2 - 0 V
40%
Gorica V
0 - 4 H
50%
Strasbourg V
1 - 1 T
57%
Istra K
0 - 2 H
40%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Lokomotiva K
1 - 1 T
44%
Hajduk V
1 - 3 H
58%
Dinamo Zagreb V
1 - 2 H
76%
Rijeka K
1 - 0 V
44%
Osijek V
2 - 0 V
46%
Slaven K
2 - 1 V
35%
Gorica K
1 - 1 T
44%
Istra V
1 - 2 H
46%
Vukovar K
2 - 0 V
32%
Lokomotiva V
1 - 1 T
49%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 36.5 vs 34.6), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Rijeka keskimäärin 1.1 ja Varaždin 1.3 maalia per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Rijeka päästää 1.2 ja Varaždin 1.1 per ottelu.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.3 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Viimeisimmässä Croatia Prva HNL-ottelussa (2026-04-22) Varaždin voitti 1-0 Rijekan. Varaždin otti tämän voiton kotikentällään. Niukka 1-0-tulos osoittaa, kuinka tasaväkisiä nämä kohtaamiset ovat. Rijeka haluaa kostaa tämän tappion. Varaždin kantaa psykologista etua tästä voitosta.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Rijeka

Rijeka

VS
Varaždin

Varaždin

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää