Siirry sisältöön
Vertaa Roma vs Porto

Roma vs Porto Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Roma vs Porto: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Roma Roma Kotijoukkue
Porto Porto Vierasjoukkue
Roma
59.0
V V V T V H V H H T

Viimeiset 10 Ottelua

Porto
60.9
H V V V H V T T V V

Voitetut Kategoriat

6

Roma

5

Tasapeli

4

Porto

Suoritusradar

Roma
Porto

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
50%

5V, 2T, 3H

60%

6V, 2T, 2H

Maaleja / Ottelu
2.1

21 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.5

15 / 10 ottelua

1.0

10 / 10 ottelua

Maaliero
+6

+6

+6

+6

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
D. Malen (8 maalia)
William (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 12 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
57.5

Sarjan Vaikeus: 89.0, Vastustajan Laatu: 62.5

54.9

Sarjan Vaikeus: 80.8, Vastustajan Laatu: 64.4

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 2 ottelua

0%

0V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.67

Todellinen: 2.1 | Ero: -0.57

1.73

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.13

Korjattu Vahvuus
59.0

Hyökkäys: 75.2, Puolustus: 53.8, Vire: 53.8

60.9

Hyökkäys: 55.9, Puolustus: 69.9, Vire: 62.9

Maalien Ajoitusanalyysi

4

0-15'

2
2

16-30'

2
5

31-45'

4
4

46-60'

2
3

61-75'

4
3

76-90+'

2
Roma
Porto
Roma

Vahvuusanalyysi

59.0

Kokonais

Hyökkäys 75.2
Puolustus 53.8
Vire 53.8
Tasaisuus 45.7
Porto

Vahvuusanalyysi

60.9

Kokonais

Hyökkäys 55.9
Puolustus 69.9
Vire 62.9
Tasaisuus 52.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

89.0 vs 80.8

Vastustajan Laatu

62.5 vs 64.4

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Roma logo Roma
V
Parma (62%)
V
Fiorentina (66%)
V
Bologna (63%)
T
Atalanta (64%)
V
Pisa (40%)
H
Inter Milan (84%)
V
Lecce (53%)
H
Bologna (56%)
Porto logo Porto
H
AVS (64%)
V
Alverca (59%)
V
Estrela (54%)
V
Tondela (52%)
H
Nottm Forest (81%)
V
Estoril (52%)
T
Nottm Forest (76%)
T
Famalicão (69%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Parma V
3 - 2 V
62%
Fiorentina K
4 - 0 V
66%
Bologna V
2 - 0 V
63%
Atalanta K
1 - 1 T
64%
Pisa K
3 - 0 V
40%
Inter Milan V
2 - 5 H
84%
Lecce K
1 - 0 V
53%
Bologna K
3 - 4 H
56%
Como V
1 - 2 H
76%
Bologna V
1 - 1 T
61%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
AVS V
1 - 3 H
64%
Alverca K
1 - 0 V
59%
Estrela V
2 - 1 V
54%
Tondela K
2 - 0 V
52%
Nottm Forest V
0 - 1 H
81%
Estoril V
3 - 1 V
52%
Nottm Forest K
1 - 1 T
76%
Famalicão K
2 - 2 T
69%
Braga V
2 - 1 V
69%
Stuttgart K
2 - 0 V
68%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 57.5 vs 54.9), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Romailla on hyökkäysetu 2.1 maalilla per ottelu verrattuna Portoin 1.6:een.

Portoilla on puolustusetu, päästäen 1.0 per ottelu verrattuna Romain 1.5:een.

Porto on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.1 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Roma

Roma

VS
Porto

Porto

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää