Siirry sisältöön
Vertaa Sevilla vs Malmö

Sevilla vs Malmö Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Sevilla vs Malmö: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Sevilla Sevilla Kotijoukkue
Malmö Malmö Vierasjoukkue
Sevilla
41.7
V V H H V H H H T T

Viimeiset 10 Ottelua

Malmö
39.9
H H V H V V T H H H

Voitetut Kategoriat

3

Sevilla

4

Tasapeli

8

Malmö

Suoritusradar

Sevilla
Malmö

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
30%

3V, 2T, 5H

30%

3V, 1T, 6H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Maaliero
-6

-6

-2

-2

Nollapeli
10%

1 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Adams (3 maalia)
S. Hakšabanović (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 7
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

33%

2V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
61.1

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 68.2

45.2

Sarjan Vaikeus: 60.5, Vastustajan Laatu: 60.1

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 4 ottelua

0%

0V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.39

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.29

1.44

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.04

Korjattu Vahvuus
41.7

Hyökkäys: 40.7, Puolustus: 48.1, Vire: 33.3

39.9

Hyökkäys: 44.4, Puolustus: 44.4, Vire: 28.6

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1

16-30'

3

31-45'

3
3

46-60'

2
2

61-75'

2
4

76-90+'

3
Sevilla
Malmö
Sevilla

Vahvuusanalyysi

41.7

Kokonais

Hyökkäys 40.7
Puolustus 48.1
Vire 33.3
Tasaisuus 49.3
Malmö

Vahvuusanalyysi

39.9

Kokonais

Hyökkäys 44.4
Puolustus 44.4
Vire 28.6
Tasaisuus 46.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

93.0 vs 60.5

Vastustajan Laatu

68.2 vs 60.1

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Sevilla logo Sevilla
V
Espanyol (50%)
V
Real Sociedad (61%)
H
Osasuna (63%)
H
Levante (76%)
V
Atlético (61%)
H
Oviedo (66%)
H
Valencia (67%)
H
Barcelona (91%)
Malmö logo Malmö
H
Häcken (58%)
H
Mjällby (54%)
V
AIK (49%)
H
Sirius (65%)
V
Djurgården (59%)
V
GAIS (47%)
T
Örgryte (41%)
H
Genk (70%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Espanyol K
2 - 1 V
50%
Real Sociedad K
1 - 0 V
61%
Osasuna V
1 - 2 H
63%
Levante V
0 - 2 H
76%
Atlético K
2 - 1 V
61%
Oviedo V
0 - 1 H
66%
Valencia K
0 - 2 H
67%
Barcelona V
2 - 5 H
91%
Rayo K
1 - 1 T
74%
Betis V
2 - 2 T
73%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Häcken V
2 - 3 H
58%
Mjällby K
2 - 3 H
54%
AIK V
1 - 0 V
49%
Sirius K
2 - 3 H
65%
Djurgården V
1 - 0 V
59%
GAIS K
3 - 1 V
47%
Örgryte V
1 - 1 T
41%
Genk V
1 - 2 H
70%
Red Star K
0 - 1 H
81%
Porto V
1 - 2 H
77%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Sevilla on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 61.1) verrattuna Malmöiin (SoS: 45.2). Tämä tarkoittaa, että Sevillain tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Sevilla keskimäärin 1.1 ja Malmö 1.4 maalia per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Sevilla päästää 1.7 ja Malmö 1.6 per ottelu.

Sevilla on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Malmö on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 3:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.9 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Sevilla

Sevilla

VS
Malmö

Malmö

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää