Siirry sisältöön
Vertaa Sevilla vs Lyon

Sevilla vs Lyon Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Sevilla vs Lyon: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Sevilla Sevilla Kotijoukkue
Lyon Lyon Vierasjoukkue
Sevilla
41.7
V V H H V H H H T T

Viimeiset 10 Ottelua

Lyon
58.2
H V V V V T H H T T

Voitetut Kategoriat

0

Sevilla

4

Tasapeli

11

Lyon

Suoritusradar

Sevilla
Lyon

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
30%

3V, 2T, 5H

40%

4V, 3T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Maaliero
-6

-6

+2

+2

Nollapeli
10%

1 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Adams (3 maalia)
R. Yaremchuk (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
61.1

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 68.2

73.4

Sarjan Vaikeus: 85.8, Vastustajan Laatu: 63.9

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 4 ottelua

67%

2V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.39

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.29

1.99

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.59

Korjattu Vahvuus
41.7

Hyökkäys: 40.7, Puolustus: 48.1, Vire: 33.3

58.2

Hyökkäys: 57.6, Puolustus: 74.0, Vire: 49.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1

16-30'

2

31-45'

3
3

46-60'

3
2

61-75'

4
4

76-90+'

1
Sevilla
Lyon
Sevilla

Vahvuusanalyysi

41.7

Kokonais

Hyökkäys 40.7
Puolustus 48.1
Vire 33.3
Tasaisuus 49.3
Lyon

Vahvuusanalyysi

58.2

Kokonais

Hyökkäys 57.6
Puolustus 74.0
Vire 49.4
Tasaisuus 50.5

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

93.0 vs 85.8

Vastustajan Laatu

68.2 vs 63.9

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 67%
Sevilla logo Sevilla
V
Espanyol (50%)
V
Real Sociedad (61%)
H
Osasuna (63%)
H
Levante (76%)
V
Atlético (61%)
H
Oviedo (66%)
H
Valencia (67%)
H
Barcelona (91%)
Lyon logo Lyon
H
Toulouse (62%)
V
Rennes (75%)
V
Auxerre (66%)
V
Paris SG (84%)
V
Lorient (64%)
T
Angers (52%)
H
Monaco (72%)
H
Celta Vigo (50%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Espanyol K
2 - 1 V
50%
Real Sociedad K
1 - 0 V
61%
Osasuna V
1 - 2 H
63%
Levante V
0 - 2 H
76%
Atlético K
2 - 1 V
61%
Oviedo V
0 - 1 H
66%
Valencia K
0 - 2 H
67%
Barcelona V
2 - 5 H
91%
Rayo K
1 - 1 T
74%
Betis V
2 - 2 T
73%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Toulouse V
1 - 2 H
62%
Rennes K
4 - 2 V
75%
Auxerre K
3 - 2 V
66%
Paris SG V
2 - 1 V
84%
Lorient K
2 - 0 V
64%
Angers V
0 - 0 T
52%
Monaco K
1 - 2 H
72%
Celta Vigo K
0 - 2 H
50%
Le Havre V
0 - 0 T
58%
Celta Vigo V
1 - 1 T
56%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Lyon on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 73.4) verrattuna Sevillaiin (SoS: 61.1). Tämä tarkoittaa, että Lyonin tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Sevilla keskimäärin 1.1 ja Lyon 1.4 maalia per ottelu.

Lyonilla on puolustusetu, päästäen 1.2 per ottelu verrattuna Sevillain 1.7:een.

Sevilla on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Lyon on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 2 ottelua 3:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.7 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Lyon nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (58.2 vs 41.7) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Sevilla

Sevilla

VS
Lyon

Lyon

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää