Siirry sisältöön
Vertaa Sevilla vs Sassuolo

Sevilla vs Sassuolo Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Sevilla vs Sassuolo: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Sevilla Sevilla Kotijoukkue
Sassuolo Sassuolo Vierasjoukkue
Sevilla
41.7
V V H H V H H H T T

Viimeiset 10 Ottelua

Sassuolo
52.4
H V T V H V T H H V

Voitetut Kategoriat

1

Sevilla

2

Tasapeli

12

Sassuolo

Suoritusradar

Sevilla
Sassuolo

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
30%

3V, 2T, 5H

40%

4V, 2T, 4H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
-6

-6

+1

+1

Nollapeli
10%

1 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
A. Adams (3 maalia)
K. Thorstvedt (2 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 7
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

80%

4V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
61.1

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 68.2

64.8

Sarjan Vaikeus: 90.0, Vastustajan Laatu: 67.9

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 4 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.39

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.29

1.58

Todellinen: 1.2 | Ero: -0.38

Korjattu Vahvuus
41.7

Hyökkäys: 40.7, Puolustus: 48.1, Vire: 33.3

52.4

Hyökkäys: 45.9, Puolustus: 72.7, Vire: 45.9

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1

16-30'

1

31-45'

3
3

46-60'

5
2

61-75'

1
4

76-90+'

1
Sevilla
Sassuolo
Sevilla

Vahvuusanalyysi

41.7

Kokonais

Hyökkäys 40.7
Puolustus 48.1
Vire 33.3
Tasaisuus 49.3
Sassuolo

Vahvuusanalyysi

52.4

Kokonais

Hyökkäys 45.9
Puolustus 72.7
Vire 45.9
Tasaisuus 44.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

93.0 vs 90.0

Vastustajan Laatu

68.2 vs 67.9

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 20%
Sevilla logo Sevilla
V
Espanyol (50%)
V
Real Sociedad (61%)
H
Osasuna (63%)
H
Levante (76%)
V
Atlético (61%)
H
Oviedo (66%)
H
Valencia (67%)
H
Barcelona (91%)
Sassuolo logo Sassuolo
H
Torino (74%)
V
AC Milan (60%)
T
Fiorentina (71%)
V
Como (71%)
H
Genoa (67%)
V
Cagliari (53%)
T
Juventus (85%)
H
Bologna (58%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Espanyol K
2 - 1 V
50%
Real Sociedad K
1 - 0 V
61%
Osasuna V
1 - 2 H
63%
Levante V
0 - 2 H
76%
Atlético K
2 - 1 V
61%
Oviedo V
0 - 1 H
66%
Valencia K
0 - 2 H
67%
Barcelona V
2 - 5 H
91%
Rayo K
1 - 1 T
74%
Betis V
2 - 2 T
73%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Torino V
1 - 2 H
74%
AC Milan K
2 - 0 V
60%
Fiorentina V
0 - 0 T
71%
Como K
2 - 1 V
71%
Genoa V
1 - 2 H
67%
Cagliari K
2 - 1 V
53%
Juventus V
1 - 1 T
85%
Bologna K
0 - 1 H
58%
Lazio V
1 - 2 H
76%
Atalanta K
2 - 1 V
64%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 61.1 vs 64.8), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Sevilla keskimäärin 1.1 ja Sassuolo 1.2 maalia per ottelu.

Sassuoloilla on puolustusetu, päästäen 1.1 per ottelu verrattuna Sevillain 1.7:een.

Sevilla on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Sassuolo on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 5:sta.

Kotietu suosii Sassuoloia, 80%:n kotivoittoprosentilla.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.5 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Sassuoloilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 10.7 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Sevilla

Sevilla

VS
Sassuolo

Sassuolo

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää