Siirry sisältöön
Vertaa Sparta vs Verona

Sparta vs Verona Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Sparta vs Verona: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Sparta Sparta Kotijoukkue
Verona Verona Vierasjoukkue
Sparta
29.8
H T H H T V H T H H

Viimeiset 10 Ottelua

Verona
36.4
H T T H H H H H V H

Voitetut Kategoriat

6

Sparta

4

Tasapeli

5

Verona

Suoritusradar

Sparta
Verona

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
10%

1V, 3T, 6H

10%

1V, 2T, 7H

Maaleja / Ottelu
0.8

8 / 10 ottelua

0.5

5 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
2.2

22 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Maaliero
-14

-14

-7

-7

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

10%

1 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Zonneveld (3 maalia)
K. Bowie (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 4
1. Puoliaika: 2 / 2. Puoliaika: 3
Kotivoitto
25%

1V / 4 ottelua

0%

0V / 6 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 6 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Ohjelman Vaikeus
55.1

Sarjan Vaikeus: 80.0, Vastustajan Laatu: 65.9

59.7

Sarjan Vaikeus: 90.0, Vastustajan Laatu: 67.7

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 4 ottelua

0%

0V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.98

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.18

0.62

Todellinen: 0.5 | Ero: -0.12

Korjattu Vahvuus
29.8

Hyökkäys: 28.0, Puolustus: 28.0, Vire: 10.5

36.4

Hyökkäys: 18.3, Puolustus: 65.8, Vire: 11.0

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

16-30'

2

31-45'

2
2

46-60'

2

61-75'

1
3

76-90+'

Sparta
Verona
Sparta

Vahvuusanalyysi

29.8

Kokonais

Hyökkäys 28.0
Puolustus 28.0
Vire 10.5
Tasaisuus 74.8
Verona

Vahvuusanalyysi

36.4

Kokonais

Hyökkäys 18.3
Puolustus 65.8
Vire 11.0
Tasaisuus 74.5

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

80.0 vs 90.0

Vastustajan Laatu

65.9 vs 67.7

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Sparta logo Sparta
H
Twente (81%)
T
Go Ahead (66%)
H
Telstar (69%)
H
PSV (75%)
T
NAC (54%)
V
Volendam (49%)
H
Ajax (67%)
T
Zwolle (54%)
Verona logo Verona
H
Como (71%)
T
Juventus (85%)
T
Lecce (53%)
H
AC Milan (60%)
H
Torino (74%)
H
Fiorentina (66%)
H
Atalanta (69%)
H
Genoa (62%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Twente V
0 - 4 H
81%
Go Ahead K
2 - 2 T
66%
Telstar V
1 - 4 H
69%
PSV K
0 - 2 H
75%
NAC V
0 - 0 T
54%
Volendam K
2 - 0 V
49%
Ajax V
0 - 4 H
67%
Zwolle K
1 - 1 T
54%
Heerenveen V
1 - 2 H
72%
AZ V
1 - 3 H
72%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Como K
0 - 1 H
71%
Juventus V
1 - 1 T
85%
Lecce K
0 - 0 T
53%
AC Milan K
0 - 1 H
60%
Torino V
1 - 2 H
74%
Fiorentina K
0 - 1 H
66%
Atalanta V
0 - 1 H
69%
Genoa K
0 - 2 H
62%
Bologna V
2 - 1 V
63%
Napoli K
1 - 2 H
74%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 55.1 vs 59.7), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Spartailla on hyökkäysetu 0.8 maalilla per ottelu verrattuna Veronain 0.5:een.

Puolustuksellisesti Verona on ylivoimainen, päästäen vain 1.2 maalia per ottelu 1 nollapeliä pitäen, kun Sparta päästää 2.2 per ottelu.

Sparta on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Verona on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.4 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Veronailla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 6.6 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Sparta

Sparta

VS
Verona

Verona

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää