Siirry sisältöön
Vertaa Sparta vs Betis

Sparta vs Betis Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Sparta vs Betis: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Sparta Sparta Kotijoukkue
Betis Betis Vierasjoukkue
Sparta
29.8
H T H H T V H T H H

Viimeiset 10 Ottelua

Betis
51.0
V T V T V H T T T H

Voitetut Kategoriat

0

Sparta

4

Tasapeli

11

Betis

Suoritusradar

Sparta
Betis

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
10%

1V, 3T, 6H

30%

3V, 5T, 2H

Maaleja / Ottelu
0.8

8 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
2.2

22 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Maaliero
-14

-14

+2

+2

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Zonneveld (3 maalia)
A. Ezzalzouli (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 4
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
25%

1V / 4 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 6 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
55.1

Sarjan Vaikeus: 80.0, Vastustajan Laatu: 65.9

58.5

Sarjan Vaikeus: 91.4, Vastustajan Laatu: 62.7

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 4 ottelua

0%

0V / 1 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.98

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.18

2.18

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.58

Korjattu Vahvuus
29.8

Hyökkäys: 28.0, Puolustus: 28.0, Vire: 10.5

51.0

Hyökkäys: 57.9, Puolustus: 57.9, Vire: 32.5

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

3

16-30'

3
2

31-45'

2
2

46-60'

2

61-75'

4
3

76-90+'

2
Sparta
Betis
Sparta

Vahvuusanalyysi

29.8

Kokonais

Hyökkäys 28.0
Puolustus 28.0
Vire 10.5
Tasaisuus 74.8
Betis

Vahvuusanalyysi

51.0

Kokonais

Hyökkäys 57.9
Puolustus 57.9
Vire 32.5
Tasaisuus 62.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

80.0 vs 91.4

Vastustajan Laatu

65.9 vs 62.7

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Sparta logo Sparta
H
Twente (81%)
T
Go Ahead (66%)
H
Telstar (69%)
H
PSV (75%)
T
NAC (54%)
V
Volendam (49%)
H
Ajax (67%)
T
Zwolle (54%)
Betis logo Betis
V
Elche (61%)
T
Real Sociedad (66%)
V
Oviedo (61%)
T
Real Madrid (65%)
V
Girona (64%)
H
Braga (66%)
T
Osasuna (63%)
T
Braga (71%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Twente V
0 - 4 H
81%
Go Ahead K
2 - 2 T
66%
Telstar V
1 - 4 H
69%
PSV K
0 - 2 H
75%
NAC V
0 - 0 T
54%
Volendam K
2 - 0 V
49%
Ajax V
0 - 4 H
67%
Zwolle K
1 - 1 T
54%
Heerenveen V
1 - 2 H
72%
AZ V
1 - 3 H
72%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Elche K
2 - 1 V
61%
Real Sociedad V
2 - 2 T
66%
Oviedo K
3 - 0 V
61%
Real Madrid K
1 - 1 T
65%
Girona V
3 - 2 V
64%
Braga K
2 - 4 H
66%
Osasuna V
1 - 1 T
63%
Braga V
1 - 1 T
71%
Espanyol K
0 - 0 T
50%
Athletic V
1 - 2 H
60%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 55.1 vs 58.5), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Betisilla on hyökkäysetu 1.6 maalilla per ottelu verrattuna Spartain 0.8:een.

Puolustuksellisesti Betis on ylivoimainen, päästäen vain 1.4 maalia per ottelu 2 nollapeliä pitäen, kun Sparta päästää 2.2 per ottelu.

Sparta on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.0 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Betis nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (51.0 vs 29.8) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Sparta

Sparta

VS
Betis

Betis

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää