Siirry sisältöön
Vertaa Sporting vs Barcelona

Sporting vs Barcelona Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Sporting vs Barcelona: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Sporting Sporting Kotijoukkue
Barcelona Barcelona Vierasjoukkue
Sporting
63.8
V V T T H T V H V V

Viimeiset 10 Ottelua

Barcelona
96.0
V V V V V V H V V V

Voitetut Kategoriat

2

Sporting

1

Tasapeli

12

Barcelona

Suoritusradar

Sporting
Barcelona

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
50%

5V, 3T, 2H

90%

9V, 0T, 1H

Maaleja / Ottelu
2.2

22 / 10 ottelua

2.3

23 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Maaliero
+11

+11

+15

+15

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Maalintekijä
L. Suárez (4 maalia)
Ferran Torres (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 13
1. Puoliaika: 13 / 2. Puoliaika: 10
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

83%

5V / 6 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

100%

4V / 4 ottelua

Ohjelman Vaikeus
55.6

Sarjan Vaikeus: 82.6, Vastustajan Laatu: 64.4

84.7

Sarjan Vaikeus: 94.2, Vastustajan Laatu: 62.8

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 3 ottelua

100%

2V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.39

Todellinen: 2.2 | Ero: -0.19

2.74

Todellinen: 2.3 | Ero: -0.44

Korjattu Vahvuus
63.8

Hyökkäys: 77.4, Puolustus: 66.9, Vire: 52.8

96.0

Hyökkäys: 100, Puolustus: 98.8, Vire: 100

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

4
3

16-30'

5
4

31-45'

3
4

46-60'

3
6

61-75'

3
4

76-90+'

5
Sporting
Barcelona
Sporting

Vahvuusanalyysi

63.8

Kokonais

Hyökkäys 77.4
Puolustus 66.9
Vire 52.8
Tasaisuus 53.2
Barcelona

Vahvuusanalyysi

96.0

Kokonais

Hyökkäys 100
Puolustus 98.8
Vire 100
Tasaisuus 75.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

82.6 vs 94.2

Vastustajan Laatu

64.4 vs 62.8

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 100%
Sporting logo Sporting
V
Rio Ave (66%)
V
Vitória SC (54%)
T
Tondela (52%)
T
AVS (64%)
H
Benfica (75%)
T
Arsenal (77%)
V
Estrela (54%)
H
Arsenal (72%)
Barcelona logo Barcelona
V
Real Madrid (65%)
V
Osasuna (63%)
V
Getafe (72%)
V
Celta Vigo (54%)
V
Atlético (67%)
V
Espanyol (50%)
H
Atlético (62%)
V
Atlético (66%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Rio Ave V
4 - 1 V
66%
Vitória SC K
5 - 1 V
54%
Tondela K
2 - 2 T
52%
AVS V
1 - 1 T
64%
Benfica K
1 - 2 H
75%
Arsenal V
0 - 0 T
77%
Estrela V
1 - 0 V
54%
Arsenal K
0 - 1 H
72%
Santa Clara K
4 - 2 V
66%
Alverca V
4 - 1 V
64%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Real Madrid K
2 - 0 V
65%
Osasuna V
2 - 1 V
63%
Getafe V
2 - 0 V
72%
Celta Vigo K
1 - 0 V
54%
Atlético V
2 - 1 V
67%
Espanyol K
4 - 1 V
50%
Atlético K
0 - 2 H
62%
Atlético V
2 - 1 V
66%
Rayo K
1 - 0 V
74%
Newcastle K
7 - 2 V
55%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Barcelona on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 84.7) verrattuna Sportingiin (SoS: 55.6). Tämä tarkoittaa, että Barcelonain tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Sporting keskimäärin 2.2 ja Barcelona 2.3 maalia per ottelu.

Barcelonailla on puolustusetu, päästäen 0.8 per ottelu verrattuna Sportingin 1.1:een.

Sporting on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 3:sta.

Kotietu suosii Barcelonaia, 83%:n kotivoittoprosentilla.

Barcelona on vahva vierasjoukkue 100%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.2 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Barcelona on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (100), puolustuksessa (98.8) ja vireessä (100) ei jätä epäilyksen sijaa. Sporting tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Sporting

Sporting

VS
Barcelona

Barcelona

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää