Siirry sisältöön
Vertaa Trabzonspor vs Monaco

Trabzonspor vs Monaco Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Trabzonspor vs Monaco: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Trabzonspor Trabzonspor Kotijoukkue
Monaco Monaco Vierasjoukkue
Trabzonspor
68.4
V T H T T V V V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Monaco
67.7
H V T T H V V V V V

Voitetut Kategoriat

4

Trabzonspor

5

Tasapeli

6

Monaco

Suoritusradar

Trabzonspor
Monaco

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 3T, 1H

60%

6V, 2T, 2H

Maaleja / Ottelu
1.6

16 / 10 ottelua

1.8

18 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.9

9 / 10 ottelua

1.3

13 / 10 ottelua

Maaliero
+7

+7

+5

+5

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
80%

8 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
P. Onuachu (5 maalia)
F. Balogun (8 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 11
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 13
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
64.9

Sarjan Vaikeus: 72.0, Vastustajan Laatu: 60.2

69.4

Sarjan Vaikeus: 86.0, Vastustajan Laatu: 64.4

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

50%

2V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.77

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.17

2.08

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.28

Korjattu Vahvuus
68.4

Hyökkäys: 61.3, Puolustus: 80.4, Vire: 68.9

67.7

Hyökkäys: 71.6, Puolustus: 67.7, Vire: 71.6

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1
1

16-30'

3

31-45'

1
7

46-60'

5
4

61-75'

6
2

76-90+'

2
Trabzonspor
Monaco
Trabzonspor

Vahvuusanalyysi

68.4

Kokonais

Hyökkäys 61.3
Puolustus 80.4
Vire 68.9
Tasaisuus 61.3
Monaco

Vahvuusanalyysi

67.7

Kokonais

Hyökkäys 71.6
Puolustus 67.7
Vire 71.6
Tasaisuus 52.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

72.0 vs 86.0

Vastustajan Laatu

60.2 vs 64.4

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 50%
Trabzonspor logo Trabzonspor
V
Beşiktaş (65%)
T
Göztepe (59%)
H
Konyaspor (66%)
T
Başakşehir (66%)
T
Alanyaspor (61%)
V
Galatasaray (64%)
V
Eyüp (58%)
V
Rize (59%)
Monaco logo Monaco
H
Lille (73%)
V
Metz (48%)
T
Toulouse (62%)
T
Auxerre (66%)
H
Paris FC (77%)
V
Marseille (61%)
V
Lyon (70%)
V
Brest (56%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Beşiktaş V
2 - 1 V
65%
Göztepe K
1 - 1 T
59%
Konyaspor V
1 - 2 H
66%
Başakşehir K
1 - 1 T
66%
Alanyaspor V
1 - 1 T
61%
Galatasaray K
2 - 1 V
64%
Eyüp V
1 - 0 V
58%
Rize K
1 - 0 V
59%
Kayseri V
3 - 1 V
49%
Fatih K
3 - 1 V
55%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Lille K
0 - 1 H
73%
Metz V
2 - 1 V
48%
Toulouse V
2 - 2 T
62%
Auxerre K
2 - 2 T
66%
Paris FC V
1 - 4 H
77%
Marseille K
2 - 1 V
61%
Lyon V
2 - 1 V
70%
Brest K
2 - 0 V
56%
Paris SG V
3 - 1 V
84%
Angers K
2 - 0 V
47%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 64.9 vs 69.4), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Trabzonspor keskimäärin 1.6 ja Monaco 1.8 maalia per ottelu.

Trabzonsporilla on puolustusetu, päästäen 0.9 per ottelu verrattuna Monacoin 1.3:een.

Trabzonspor ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Monaco on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 2 ottelua 4:sta.

Monaco on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.8 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Trabzonspor

Trabzonspor

VS
Monaco

Monaco

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää