Siirry sisältöön
Vertaa Trabzonspor vs Panserraikos

Trabzonspor vs Panserraikos Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Trabzonspor vs Panserraikos: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Trabzonspor Trabzonspor Kotijoukkue
Panserraikos Panserraikos Vierasjoukkue
Trabzonspor
68.4
V T H T T V V V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Panserraikos
42.7
H H T V H V T V T T

Voitetut Kategoriat

11

Trabzonspor

3

Tasapeli

1

Panserraikos

Suoritusradar

Trabzonspor
Panserraikos

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 3T, 1H

30%

3V, 4T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.6

16 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.9

9 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+7

+7

-3

-3

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
80%

8 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Maalintekijä
P. Onuachu (5 maalia)
M. Tsaousis (2 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 11
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 3
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
64.9

Sarjan Vaikeus: 72.0, Vastustajan Laatu: 60.2

53.6

Sarjan Vaikeus: 56.0, Vastustajan Laatu: 52.0

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.77

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.17

0.81

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.01

Korjattu Vahvuus
68.4

Hyökkäys: 61.3, Puolustus: 80.4, Vire: 68.9

42.7

Hyökkäys: 27.6, Puolustus: 65.6, Vire: 31.1

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1

16-30'

3

31-45'

2
7

46-60'

2
4

61-75'

2

76-90+'

1
Trabzonspor
Panserraikos
Trabzonspor

Vahvuusanalyysi

68.4

Kokonais

Hyökkäys 61.3
Puolustus 80.4
Vire 68.9
Tasaisuus 61.3
Panserraikos

Vahvuusanalyysi

42.7

Kokonais

Hyökkäys 27.6
Puolustus 65.6
Vire 31.1
Tasaisuus 57.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

72.0 vs 56.0

Vastustajan Laatu

60.2 vs 52.0

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Trabzonspor logo Trabzonspor
V
Beşiktaş (65%)
T
Göztepe (59%)
H
Konyaspor (66%)
T
Başakşehir (66%)
T
Alanyaspor (61%)
V
Galatasaray (64%)
V
Eyüp (58%)
V
Rize (59%)
Panserraikos logo Panserraikos
H
Asteras (61%)
H
Kifisia (49%)
T
Larissa (41%)
V
Larissa (46%)
H
Atromitos (54%)
V
Panaitolikos (53%)
T
Asteras (56%)
V
Kifisia (54%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Beşiktaş V
2 - 1 V
65%
Göztepe K
1 - 1 T
59%
Konyaspor V
1 - 2 H
66%
Başakşehir K
1 - 1 T
66%
Alanyaspor V
1 - 1 T
61%
Galatasaray K
2 - 1 V
64%
Eyüp V
1 - 0 V
58%
Rize K
1 - 0 V
59%
Kayseri V
3 - 1 V
49%
Fatih K
3 - 1 V
55%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Asteras V
0 - 1 H
61%
Kifisia K
1 - 2 H
49%
Larissa K
1 - 1 T
41%
Larissa V
1 - 0 V
46%
Atromitos K
0 - 4 H
54%
Panaitolikos V
3 - 2 V
53%
Asteras K
0 - 0 T
56%
Kifisia V
2 - 1 V
54%
Panaitolikos V
0 - 0 T
53%
Aris K
0 - 0 T
53%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Trabzonspor on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 64.9) verrattuna Panserraikosiin (SoS: 53.6). Tämä tarkoittaa, että Trabzonsporin tilastot painavat enemmän.

Trabzonsporilla on hyökkäysetu 1.6 maalilla per ottelu verrattuna Panserraikosin 0.8:een.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Trabzonspor päästää 0.9 ja Panserraikos 1.1 per ottelu.

Trabzonspor ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Panserraikos ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Panserraikos on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.2 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Trabzonspor nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (68.4 vs 42.7) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Trabzonspor

Trabzonspor

VS
Panserraikos

Panserraikos

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää