Siirry sisältöön
Vertaa Volos vs Benfica

Volos vs Benfica Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Volos vs Benfica: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Volos Volos Kotijoukkue
Benfica Benfica Vierasjoukkue
Volos
34.6
H H H T V H T T H T

Viimeiset 10 Ottelua

Benfica
75.2
T T V V V T V V T V

Voitetut Kategoriat

0

Volos

2

Tasapeli

13

Benfica

Suoritusradar

Volos
Benfica

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
10%

1V, 4T, 5H

60%

6V, 4T, 0H

Maaleja / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
2.1

21 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
-9

-9

+11

+11

Nollapeli
0%

0 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
80%

8 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Maalintekijä
J. Hurtado (2 maalia)
A. Schjelderup (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 8
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 13
Kotivoitto
17%

1V / 6 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 4 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
53.4

Sarjan Vaikeus: 56.0, Vastustajan Laatu: 51.6

65.6

Sarjan Vaikeus: 79.0, Vastustajan Laatu: 61.3

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

50%

1V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.2

Todellinen: 1.2 | Ero: 0.0

2.52

Todellinen: 2.2 | Ero: -0.32

Korjattu Vahvuus
34.6

Hyökkäys: 41.4, Puolustus: 31.0, Vire: 10.3

75.2

Hyökkäys: 84.8, Puolustus: 73.2, Vire: 69.4

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

5
1

16-30'

3
2

31-45'

1
1

46-60'

3
3

61-75'

4
4

76-90+'

6
Volos
Benfica
Volos

Vahvuusanalyysi

34.6

Kokonais

Hyökkäys 41.4
Puolustus 31.0
Vire 10.3
Tasaisuus 75.7
Benfica

Vahvuusanalyysi

75.2

Kokonais

Hyökkäys 84.8
Puolustus 73.2
Vire 69.4
Tasaisuus 71.2

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

56.0 vs 79.0

Vastustajan Laatu

51.6 vs 61.3

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 50%
Volos logo Volos
H
Levadiakos (44%)
H
Levadiakos (49%)
H
Aris (58%)
T
OFI (44%)
V
PAOK (54%)
H
Kifisia (54%)
T
OFI (44%)
T
AEK Athens (62%)
Benfica logo Benfica
T
Braga (64%)
T
Famalicão (74%)
V
Moreirense (50%)
V
Sporting (75%)
V
Nacional (52%)
T
Casa Pia (53%)
V
Vitória SC (54%)
V
Arouca (62%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Levadiakos K
0 - 3 H
44%
Levadiakos V
2 - 5 H
49%
Aris V
2 - 3 H
58%
OFI K
1 - 1 T
44%
PAOK K
2 - 1 V
54%
Kifisia V
0 - 2 H
54%
OFI K
1 - 1 T
44%
AEK Athens K
2 - 2 T
62%
Panserraikos V
1 - 2 H
54%
Aris K
1 - 1 T
53%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Braga K
2 - 2 T
64%
Famalicão V
2 - 2 T
74%
Moreirense K
4 - 1 V
50%
Sporting V
2 - 1 V
75%
Nacional K
2 - 0 V
52%
Casa Pia V
1 - 1 T
53%
Vitória SC K
3 - 0 V
54%
Arouca V
2 - 1 V
62%
Porto K
2 - 2 T
69%
Gil Vicente V
2 - 1 V
60%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Benfica on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 65.6) verrattuna Volosiin (SoS: 53.4). Tämä tarkoittaa, että Benficain tilastot painavat enemmän.

Benficain hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.2 maalia per ottelu ja A. Schjelderup kärjessä 5 maalilla. Volos tekee vain 1.2 per ottelu.

Puolustuksellisesti Benfica on ylivoimainen, päästäen vain 1.1 maalia per ottelu 2 nollapeliä pitäen, kun Volos päästää 2.1 per ottelu.

Volos ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Benfica on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.3 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Benfica on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (84.8), puolustuksessa (73.2) ja vireessä (69.4) ei jätä epäilyksen sijaa. Volos tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Volos

Volos

VS
Benfica

Benfica

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää