Siirry sisältöön
Vertaa Westerlo vs Tromsø

Westerlo vs Tromsø Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Westerlo vs Tromsø: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Westerlo Westerlo Kotijoukkue
Tromsø Tromsø Vierasjoukkue
Westerlo
45.7
H T H V H V V T H V

Viimeiset 10 Ottelua

Tromsø
64.8
V T H V V T V V V V

Voitetut Kategoriat

4

Westerlo

1

Tasapeli

10

Tromsø

Suoritusradar

Westerlo
Tromsø

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 2T, 4H

70%

7V, 2T, 1H

Maaleja / Ottelu
1.4

14 / 10 ottelua

1.7

17 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.5

15 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Maaliero
-1

-1

+9

+9

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Maalintekijä
Nacho Ferri (4 maalia)
J. Hjertø-Dahl (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 3 / 2. Puoliaika: 11
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 11
Kotivoitto
20%

1V / 5 ottelua

71%

5V / 7 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

67%

2V / 3 ottelua

Ohjelman Vaikeus
51.3

Sarjan Vaikeus: 59.5, Vastustajan Laatu: 54.9

48.0

Sarjan Vaikeus: 50.0, Vastustajan Laatu: 46.7

Huippujoukkueita Vastaan
33%

1V / 3 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.42

Todellinen: 1.4 | Ero: -0.02

1.56

Todellinen: 1.7 | Ero: +0.14

Korjattu Vahvuus
45.7

Hyökkäys: 47.3, Puolustus: 50.6, Vire: 40.5

64.8

Hyökkäys: 55.5, Puolustus: 71.9, Vire: 68.6

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2

16-30'

3
1

31-45'

1
3

46-60'

5
4

61-75'

3
4

76-90+'

3
Westerlo
Tromsø
Westerlo

Vahvuusanalyysi

45.7

Kokonais

Hyökkäys 47.3
Puolustus 50.6
Vire 40.5
Tasaisuus 44.8
Tromsø

Vahvuusanalyysi

64.8

Kokonais

Hyökkäys 55.5
Puolustus 71.9
Vire 68.6
Tasaisuus 63.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

59.5 vs 50.0

Vastustajan Laatu

54.9 vs 46.7

Huippujoukkueita Vastaan

33% vs 0%
Westerlo logo Westerlo
H
Genk (54%)
T
OHL (35%)
H
Antwerp (40%)
V
OHL (40%)
H
Genk (49%)
V
Standard (72%)
V
Charleroi (57%)
T
Standard (72%)
Tromsø logo Tromsø
V
Molde (52%)
T
Start (40%)
H
Brann (45%)
V
Sandefjord (50%)
V
Sarpsborg (47%)
T
Lillestrøm (57%)
V
Kristiansund (45%)
V
Rosenborg (42%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Genk V
0 - 3 H
54%
OHL K
3 - 3 T
35%
Antwerp K
2 - 4 H
40%
OHL V
2 - 0 V
40%
Genk K
1 - 2 H
49%
Standard V
2 - 1 V
72%
Charleroi K
2 - 0 V
57%
Standard V
0 - 0 T
72%
Club Brugge K
1 - 2 H
78%
OHL V
1 - 0 V
52%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Molde K
2 - 0 V
52%
Start V
1 - 1 T
40%
Brann K
0 - 5 H
45%
Sandefjord K
3 - 1 V
50%
Sarpsborg V
1 - 0 V
47%
Lillestrøm K
0 - 0 T
57%
Kristiansund K
2 - 0 V
45%
Rosenborg K
2 - 0 V
42%
Brann V
2 - 1 V
50%
Fredrikstad K
4 - 0 V
39%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 51.3 vs 48.0), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Tromsøilla on hyökkäysetu 1.7 maalilla per ottelu verrattuna Westerloin 1.4:een.

Tromsøilla on puolustusetu, päästäen 0.8 per ottelu verrattuna Westerloin 1.5:een.

Westerlo on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 3:sta.

Tromsø ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Tromsø on vahva vierasjoukkue 67%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.7 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Tromsø nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (64.8 vs 45.7) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Westerlo

Westerlo

VS
Tromsø

Tromsø

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää