Siirry sisältöön
Vertaa Zagłębie vs Sion

Zagłębie vs Sion Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Zagłębie vs Sion: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Zagłębie Zagłębie Kotijoukkue
Sion Sion Vierasjoukkue
Zagłębie
47.1
V T H H V H H H V V

Viimeiset 10 Ottelua

Sion
66.2
V V V V V T V T H T

Voitetut Kategoriat

1

Zagłębie

2

Tasapeli

12

Sion

Suoritusradar

Zagłębie
Sion

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 1T, 5H

60%

6V, 3T, 1H

Maaleja / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.9

19 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.9

9 / 10 ottelua

0.5

5 / 10 ottelua

Maaliero
+1

+1

+14

+14

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
30%

3 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
30%

3 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Reguła (2 maalia)
W. Boteli (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 6
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 12
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

50%

2V / 4 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

67%

4V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
54.2

Sarjan Vaikeus: 57.0, Vastustajan Laatu: 52.3

48.5

Sarjan Vaikeus: 48.0, Vastustajan Laatu: 48.9

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.99

Todellinen: 1.0 | Ero: +0.01

1.92

Todellinen: 1.9 | Ero: -0.02

Korjattu Vahvuus
47.1

Hyökkäys: 34.7, Puolustus: 72.9, Vire: 41.7

66.2

Hyökkäys: 62.4, Puolustus: 82.1, Vire: 59.1

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2
2

16-30'

4

31-45'

1
1

46-60'

2
4

61-75'

7
1

76-90+'

3
Zagłębie
Sion
Zagłębie

Vahvuusanalyysi

47.1

Kokonais

Hyökkäys 34.7
Puolustus 72.9
Vire 41.7
Tasaisuus 39.7
Sion

Vahvuusanalyysi

66.2

Kokonais

Hyökkäys 62.4
Puolustus 82.1
Vire 59.1
Tasaisuus 61.3

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

57.0 vs 48.0

Vastustajan Laatu

52.3 vs 48.9

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Zagłębie logo Zagłębie
V
Górnik (58%)
T
Cracovia (40%)
H
Nieciecza (36%)
H
Legia (64%)
V
Radomiak (53%)
H
Arka (49%)
H
Motor (59%)
H
Lech (64%)
Sion logo Sion
V
Thun (48%)
V
St.Gallen (64%)
V
Basel (55%)
V
Lausanne (38%)
V
GC Zürich (32%)
T
St.Gallen (55%)
V
Zürich (38%)
T
Winterthur (38%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Górnik V
2 - 0 V
58%
Cracovia K
0 - 0 T
40%
Nieciecza K
1 - 2 H
36%
Legia V
0 - 1 H
64%
Radomiak K
1 - 0 V
53%
Arka V
1 - 3 H
49%
Motor V
0 - 1 H
59%
Lech K
0 - 1 H
64%
Piast V
3 - 1 V
58%
Wisła Płock K
2 - 0 V
42%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Thun K
2 - 0 V
48%
St.Gallen V
3 - 0 V
64%
Basel V
2 - 0 V
55%
Lausanne K
3 - 0 V
38%
GC Zürich V
4 - 0 V
32%
St.Gallen K
1 - 1 T
55%
Zürich V
2 - 1 V
38%
Winterthur K
1 - 1 T
38%
Lugano V
1 - 2 H
55%
Servette V
0 - 0 T
66%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 54.2 vs 48.5), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Sionilla on hyökkäysetu 1.9 maalilla per ottelu verrattuna Zagłębiein 1.0:een.

Sionilla on puolustusetu, päästäen 0.5 per ottelu verrattuna Zagłębiein 0.9:een.

Zagłębie ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Sion ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Sion on vahva vierasjoukkue 67%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.1 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — epätodennäköistä.

Sion nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (66.2 vs 47.1) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Zagłębie

Zagłębie

VS
Sion

Sion

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää