Siirry sisältöön
Vertaa Zagłębie vs Twente

Zagłębie vs Twente Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Zagłębie vs Twente: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Zagłębie Zagłębie Kotijoukkue
Twente Twente Vierasjoukkue
Zagłębie
47.1
V T H H V H H H V V

Viimeiset 10 Ottelua

Twente
75.3
V T T V V V H V V V

Voitetut Kategoriat

2

Zagłębie

1

Tasapeli

12

Twente

Suoritusradar

Zagłębie
Twente

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 1T, 5H

70%

7V, 2T, 1H

Maaleja / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

2.1

21 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.9

9 / 10 ottelua

1.0

10 / 10 ottelua

Maaliero
+1

+1

+11

+11

Nollapeli
40%

4 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
30%

3 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
30%

3 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
M. Reguła (2 maalia)
K. Hlynsson (6 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 6
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 12
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

67%

4V / 6 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

75%

3V / 4 ottelua

Ohjelman Vaikeus
54.2

Sarjan Vaikeus: 57.0, Vastustajan Laatu: 52.3

62.1

Sarjan Vaikeus: 80.0, Vastustajan Laatu: 62.5

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

33%

1V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.99

Todellinen: 1.0 | Ero: +0.01

2.55

Todellinen: 2.1 | Ero: -0.45

Korjattu Vahvuus
47.1

Hyökkäys: 34.7, Puolustus: 72.9, Vire: 41.7

75.3

Hyökkäys: 78.5, Puolustus: 74.7, Vire: 78.5

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

2
2

16-30'

3

31-45'

3
1

46-60'

8
4

61-75'

3
1

76-90+'

2
Zagłębie
Twente
Zagłębie

Vahvuusanalyysi

47.1

Kokonais

Hyökkäys 34.7
Puolustus 72.9
Vire 41.7
Tasaisuus 39.7
Twente

Vahvuusanalyysi

75.3

Kokonais

Hyökkäys 78.5
Puolustus 74.7
Vire 78.5
Tasaisuus 63.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

57.0 vs 80.0

Vastustajan Laatu

52.3 vs 62.5

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 33%
Zagłębie logo Zagłębie
V
Górnik (58%)
T
Cracovia (40%)
H
Nieciecza (36%)
H
Legia (64%)
V
Radomiak (53%)
H
Arka (49%)
H
Motor (59%)
H
Lech (64%)
Twente logo Twente
V
Sparta (44%)
T
AZ (72%)
T
NEC (64%)
V
Volendam (49%)
V
Ajax (67%)
V
Fortuna (61%)
H
Utrecht (70%)
V
Go Ahead (70%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Górnik V
2 - 0 V
58%
Cracovia K
0 - 0 T
40%
Nieciecza K
1 - 2 H
36%
Legia V
0 - 1 H
64%
Radomiak K
1 - 0 V
53%
Arka V
1 - 3 H
49%
Motor V
0 - 1 H
59%
Lech K
0 - 1 H
64%
Piast V
3 - 1 V
58%
Wisła Płock K
2 - 0 V
42%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Sparta K
4 - 0 V
44%
AZ V
2 - 2 T
72%
NEC K
1 - 1 T
64%
Volendam K
2 - 1 V
49%
Ajax V
2 - 1 V
67%
Fortuna V
2 - 1 V
61%
Utrecht K
0 - 2 H
70%
Go Ahead V
4 - 1 V
70%
Feyenoord K
2 - 0 V
67%
Groningen K
2 - 1 V
61%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 54.2 vs 62.1), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Twentein hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.1 maalia per ottelu ja K. Hlynsson kärjessä 6 maalilla. Zagłębie tekee vain 1.0 per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Zagłębie päästää 0.9 ja Twente 1.0 per ottelu.

Zagłębie ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Twente on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 3:sta.

Twente on vahva vierasjoukkue 75%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.5 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Twente nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (75.3 vs 47.1) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Zagłębie

Zagłębie

VS
Twente

Twente

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää