Siirry sisältöön
Vertaa Zürich vs Dinamo Zagreb

Zürich vs Dinamo Zagreb Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Zürich vs Dinamo Zagreb: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Zürich Zürich Kotijoukkue
Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb Vierasjoukkue
Zürich
35.5
H V T H H H V H H H

Viimeiset 10 Ottelua

Dinamo Zagreb
85.4
V V V V T V V V V V

Voitetut Kategoriat

2

Zürich

3

Tasapeli

10

Dinamo Zagreb

Suoritusradar

Zürich
Dinamo Zagreb

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
20%

2V, 1T, 7H

90%

9V, 1T, 0H

Maaleja / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

3.3

33 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Maaliero
-7

-7

+25

+25

Nollapeli
0%

0 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
80%

8 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
Ivan Cavaleiro (3 maalia)
D. Beljo (16 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 3 / 2. Puoliaika: 7
1. Puoliaika: 15 / 2. Puoliaika: 18
Kotivoitto
40%

2V / 5 ottelua

80%

4V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

100%

5V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
49.9

Sarjan Vaikeus: 49.0, Vastustajan Laatu: 50.5

45.6

Sarjan Vaikeus: 45.0, Vastustajan Laatu: 46.0

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
0.9

Todellinen: 1.0 | Ero: +0.1

2.86

Todellinen: 3.3 | Ero: +0.44

Korjattu Vahvuus
35.5

Hyökkäys: 33.3, Puolustus: 43.3, Vire: 20.0

85.4

Hyökkäys: 95.6, Puolustus: 70.1, Vire: 86.0

Maalien Ajoitusanalyysi

1

0-15'

5
1

16-30'

4
1

31-45'

6
1

46-60'

3
5

61-75'

9
1

76-90+'

6
Zürich
Dinamo Zagreb
Zürich

Vahvuusanalyysi

35.5

Kokonais

Hyökkäys 33.3
Puolustus 43.3
Vire 20.0
Tasaisuus 57.7
Dinamo Zagreb

Vahvuusanalyysi

85.4

Kokonais

Hyökkäys 95.6
Puolustus 70.1
Vire 86.0
Tasaisuus 89.2

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

49.0 vs 45.0

Vastustajan Laatu

50.5 vs 46.0

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Zürich logo Zürich
H
Luzern (61%)
V
GC Zürich (31%)
T
Winterthur (46%)
H
Lausanne (47%)
H
Lugano (50%)
H
St.Gallen (60%)
V
Thun (44%)
H
Sion (62%)
Dinamo Zagreb logo Dinamo Zagreb
V
Hajduk (53%)
V
Gorica (50%)
V
Varaždin (48%)
V
Istra (46%)
T
Rijeka (44%)
V
Vukovar (37%)
V
Osijek (40%)
V
Lokomotiva (49%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Luzern V
0 - 1 H
61%
GC Zürich K
2 - 1 V
31%
Winterthur V
2 - 2 T
46%
Lausanne V
0 - 3 H
47%
Lugano K
0 - 1 H
50%
St.Gallen V
1 - 2 H
60%
Thun K
2 - 1 V
44%
Sion K
1 - 2 H
62%
Servette V
1 - 2 H
66%
Lausanne K
1 - 2 H
38%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Hajduk K
2 - 0 V
53%
Gorica V
2 - 1 V
50%
Varaždin K
2 - 1 V
48%
Istra V
2 - 0 V
46%
Rijeka K
2 - 2 T
44%
Vukovar V
4 - 1 V
37%
Osijek K
7 - 0 V
40%
Lokomotiva V
5 - 0 V
49%
Slaven K
4 - 2 V
35%
Hajduk V
3 - 1 V
58%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 49.9 vs 45.6), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Dinamo Zagrebin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 3.3 maalia per ottelu ja D. Beljo kärjessä 16 maalilla. Zürich tekee vain 1.0 per ottelu.

Puolustuksellisesti Dinamo Zagreb on ylivoimainen, päästäen vain 0.8 maalia per ottelu 4 nollapeliä pitäen, kun Zürich päästää 1.7 per ottelu.

Zürich ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Dinamo Zagreb ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Kotietu suosii Dinamo Zagrebia, 80%:n kotivoittoprosentilla.

Dinamo Zagreb on vahva vierasjoukkue 100%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.4 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Dinamo Zagreb on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (95.6), puolustuksessa (70.1) ja vireessä (86.0) ei jätä epäilyksen sijaa. Zürich tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Zürich

Zürich

VS
Dinamo Zagreb

Dinamo Zagreb

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää