Sla naar inhoud
Vergelijken AZ vs Twente

AZ vs Twente Head-to-Head Statistieken en Vormvergelijking

Vergelijk AZ vs Twente: onderlinge statistieken, recente vorm, doelpunten, verdedigingsrecord en sterkte-indicatoren uit de laatste wedstrijden.

AZ AZ Thuisteam
Twente Twente Uitteam
AZ
56.5
G G G G W V W V W W

Laatste 10 Wedstrijden

Twente
75.3
W G G W W W V W W W

Gewonnen Categorieën

1

AZ

2

Gelijkspel

12

Twente

Prestatieradar

AZ
Twente

Statistische Vergelijking

Winstpercentage
40%

4W, 4G, 2V

70%

7W, 2G, 1V

Doelpunten / Wedstrijd
1.8

18 / 10 wedstrijden

2.1

21 / 10 wedstrijden

Tegendoelpunten / Wedstrijd
1.1

11 / 10 wedstrijden

1.0

10 / 10 wedstrijden

Doelsaldo
+7

+7

+11

+11

Clean Sheet
50%

5 / 10 wedstrijden

20%

2 / 10 wedstrijden

Meer dan 2,5 Doelpunten
70%

7 / 10 wedstrijden

70%

7 / 10 wedstrijden

Beide Teams Scoren
30%

3 / 10 wedstrijden

70%

7 / 10 wedstrijden

Topscorer
S. Mijnans (5 doelpunten)
K. Hlynsson (6 doelpunten)
Meeste Doelpunten per Helft
1e Helft: 9 / 2e Helft: 9
1e Helft: 9 / 2e Helft: 12
Thuiswinst
60%

3W / 5 wedstrijden

67%

4W / 6 wedstrijden

Uitwinst
20%

1W / 5 wedstrijden

75%

3W / 4 wedstrijden

Speelschemamoeilijkheid
54.7

Competitiemoeilijkheid: 79.4, Tegenstanderkwaliteit: 65.5

62.1

Competitiemoeilijkheid: 80.0, Tegenstanderkwaliteit: 62.5

Record vs Topteams
0%

0W / 5 wedstrijden

33%

1W / 3 wedstrijden

Verwachte Doelpunten (xG)
1.92

Werkelijk: 1.8 | Versch: -0.12

2.55

Werkelijk: 2.1 | Versch: -0.45

Aangepaste Sterktewaarde
56.5

Aanval: 62.8, Verdediging: 66.3, Vorm: 41.9

75.3

Aanval: 78.5, Verdediging: 74.7, Vorm: 78.5

Analyse van Doelpunttiming

8

0-15'

2

16-30'

3

31-45'

3
2

46-60'

8
5

61-75'

3
3

76-90+'

2
AZ
Twente
AZ

Sterkte-uitsplitsing

56.5

Totaal

Aanval 62.8
Verdediging 66.3
Vorm 41.9
Consistentie 56.8
Twente

Sterkte-uitsplitsing

75.3

Totaal

Aanval 78.5
Verdediging 74.7
Vorm 78.5
Consistentie 63.7

Speelschemamoeilijkheid

Meet de moeilijkheid van tegenstanders.

Competitiemoeilijkheid

79.4 vs 80.0

Tegenstanderkwaliteit

65.5 vs 62.5

Record tegen Topteams

0% vs 33%
AZ logo AZ
G
Feyenoord (72%)
G
Twente (76%)
G
Go Ahead (70%)
G
Shakhtar D (70%)
W
Heerenveen (67%)
V
Shakhtar D (75%)
W
Fortuna (56%)
V
Groningen (66%)
Twente logo Twente
W
Sparta (44%)
G
AZ (72%)
G
NEC (64%)
W
Volendam (49%)
W
Ajax (67%)
W
Fortuna (61%)
V
Utrecht (70%)
W
Go Ahead (70%)

Tegenstanderkwaliteit: Kwaliteit combineert competitieniveau, recente puntenvorm, doelsaldo en thuis/uit-context. Het meet niet alleen clubgrootte of reputatie.

Tegenstander Details
Tegenstander Details
Score
Kwal. Teg.
Feyenoord U
1 - 1 G
72%
Twente T
2 - 2 G
76%
Go Ahead U
0 - 0 G
70%
Shakhtar D T
2 - 2 G
70%
Heerenveen T
3 - 0 W
67%
Shakhtar D U
0 - 3 V
75%
Fortuna T
2 - 0 W
56%
Groningen U
0 - 3 V
66%
Sparta Prague U
4 - 0 W
67%
Heracles T
4 - 0 W
36%
Tegenstander Details
Tegenstander Details
Score
Kwal. Teg.
Sparta T
4 - 0 W
44%
AZ U
2 - 2 G
72%
NEC T
1 - 1 G
64%
Volendam T
2 - 1 W
49%
Ajax U
2 - 1 W
67%
Fortuna U
2 - 1 W
61%
Utrecht T
0 - 2 V
70%
Go Ahead U
4 - 1 W
70%
Feyenoord T
2 - 0 W
67%
Groningen T
2 - 1 W
61%

AI-Analyse

Als we naar de ruwe statistieken kijken, lijken beide teams in vorm, maar het toepassen van het Speelschema-filter onthult een veel duidelijker beeld.

Beide teams hebben vergelijkbare niveaus van oppositie gehad (SoS: 54.7 vs 62.1), waardoor de ruwe statistieken een betrouwbare vergelijkingsbasis vormen.

Twente heeft het aanvallende voordeel met 2.1 doelpunten per wedstrijd tegenover 1.8 van AZ, hoewel het verschil niet onoverbrugbaar is.

Beide verdedigingen zijn vergelijkbaar, met AZ op 1.1 en Twente op 1.0 tegendoelpunten per wedstrijd.

AZ heeft moeite gehad tegen topoppositie en slechts 0 van 5 wedstrijden gewonnen.

Twente heeft moeite gehad tegen topoppositie en slechts 1 van 3 wedstrijden gewonnen.

Twente is een sterk uitteam met 75% uitoverwinningen, wat suggereert dat ze ongeacht de locatie kunnen presteren.

Op basis van de gecombineerde statistieken zijn 3.0 doelpunten te verwachten. Meer dan 2,5 doelpunten is de statistische trend, met beide teams scorend als mogelijk.

Twente komt naar voren als favoriet. Met een sterkere totale krachtrating (75.3 vs 56.5) zouden ze de wedstrijd moeten controleren. Voetbal biedt echter altijd ruimte voor verrassingen.

Deze twee teams speelden 2-2 gelijk in de Dutch Eredivisie (2026-05-03). Aangezien de vorige wedstrijd gelijk eindigde, heeft geen van beide teams een psychologisch voordeel.

Wedstrijdsimulator

AI-gestuurde wedstrijdsimulatie op basis van echte statistieken

AZ

AZ

VS
Twente

Twente

Om vluchtige fluctuaties en toevalligheden in H2H (tweestrijd) confrontaties uit te sluiten, beperken we onze analyses tot precies 10 wedstrijden – de optimale diepte. Niet meer, niet minder. Deze gerichte benadering is onze onbetwiste gouden standaard, die de tactische en psychologische superioriteit die teams tegenover elkaar innemen in haar puurste vorm onthult. Wij richten ons niet op het lawaai van het verleden, maar op de millimeterprecisie van actuele vorm.

Populaire Teams

We gebruiken cookies & local storage om uw ervaring te verbeteren. Meer informatie