Sari la conținut
Compară Monaco vs Como

Monaco vs Como Statistici Directe și Comparare de Formă

Compară Monaco vs Como: statistici directe, forma recentă, goluri, record defensiv și indicatori de forță din ultimele meciuri.

Monaco Monaco Echipa Gazdă
Como Como Echipa Oaspete
Monaco
67.7
Î V E E Î V V V V V

Ultimele 10 Meciuri

Como
62.2
V E V Î Î Î E V V V

Categorii Câștigate

10

Monaco

2

Egal

3

Como

Radar de Performanță

Monaco
Como

Comparație Statistică

Procent Victorii
60%

6V, 2E, 2Î

50%

5V, 2E, 3Î

Goluri pe Meci
1.8

18 / 10 meciuri

1.8

18 / 10 meciuri

Goluri Primite pe Meci
1.3

13 / 10 meciuri

1.1

11 / 10 meciuri

Golaveraj
+5

+5

+7

+7

Poartă Neînvinsă
20%

2 / 10 meciuri

50%

5 / 10 meciuri

Peste 2,5 Goluri
70%

7 / 10 meciuri

60%

6 / 10 meciuri

Ambele Marchează
70%

7 / 10 meciuri

50%

5 / 10 meciuri

Golgeter
F. Balogun (8 goluri)
T. Douvikas (4 goluri)
Goluri pe Reprize
Repriza 1: 5 / Repriza 2: 13
Repriza 1: 8 / Repriza 2: 10
Victorii Acasă
60%

3V / 5 meciuri

50%

2V / 4 meciuri

Victorii în Deplasare
60%

3V / 5 meciuri

50%

3V / 6 meciuri

Dificultatea Calendarului
69.4

Dificultatea Ligii: 86.0, Calitatea Adversarului: 64.4

63.4

Dificultatea Ligii: 85.5, Calitatea Adversarului: 65.6

Contra Echipelor de Top
50%

2V / 4 meciuri

25%

1V / 4 meciuri

Goluri Așteptate (xG)
2.08

Real: 1.8 | Dif: -0.28

2.05

Real: 1.8 | Dif: -0.25

Rating Ajustat
67.7

Atac: 71.6, Apărare: 67.7, Formă: 71.6

62.2

Atac: 68.0, Apărare: 71.8, Formă: 56.7

Analiza Momentului Golurilor

1

0-15'

3
3

16-30'

1
1

31-45'

3
5

46-60'

4
6

61-75'

3
2

76-90+'

4
Monaco
Como
Monaco

Detalii Putere

67.7

Total

Atac 71.6
Apărare 67.7
Formă 71.6
Consistență 52.0
Como

Detalii Putere

62.2

Total

Atac 68.0
Apărare 71.8
Formă 56.7
Consistență 45.7

Dificultatea Calendarului

Măsoară dificultatea adversarilor.

Dificultatea Ligii

86.0 vs 85.5

Calitatea Adversarului

64.4 vs 65.6

Contra Echipelor de Top

50% vs 25%
Monaco logo Monaco
Î
Lille (73%)
V
Metz (48%)
E
Toulouse (62%)
E
Auxerre (66%)
Î
Paris FC (77%)
V
Marseille (61%)
V
Lyon (70%)
V
Brest (56%)
Como logo Como
V
Verona (55%)
E
Napoli (74%)
V
Genoa (67%)
Î
Inter Milan (66%)
Î
Sassuolo (69%)
Î
Inter Milan (78%)
E
Udinese (79%)
V
Pisa (40%)

Calitatea Adversarului: Calitatea adversarului combină puterea ligii, forma recentă la puncte, golaverajul și contextul acasă/deplasare. Nu măsoară doar mărimea sau reputația clubului.

Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Lille A
0 - 1 Î
73%
Metz D
2 - 1 V
48%
Toulouse D
2 - 2 E
62%
Auxerre A
2 - 2 E
66%
Paris FC D
1 - 4 Î
77%
Marseille A
2 - 1 V
61%
Lyon D
2 - 1 V
70%
Brest A
2 - 0 V
56%
Paris SG D
3 - 1 V
84%
Angers A
2 - 0 V
47%
Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Verona D
1 - 0 V
55%
Napoli A
0 - 0 E
74%
Genoa D
2 - 0 V
67%
Inter Milan D
2 - 3 Î
66%
Sassuolo D
1 - 2 Î
69%
Inter Milan A
3 - 4 Î
78%
Udinese D
0 - 0 E
79%
Pisa A
5 - 0 V
40%
Roma A
2 - 1 V
70%
Cagliari D
2 - 1 V
58%

Analiză AI

Statisticile indică o direcție clară în acest meci, deși outsiderul nu trebuie subestimat.

Ambele echipe au întâlnit niveluri similare de opoziție (SoS: 69.4 vs 63.4), făcând statisticile brute o bază fiabilă de comparație.

Ambele echipe sunt echilibrate în atac, cu Monaco la 1.8 și Como la 1.8 goluri pe meci.

Ambele apărări sunt comparabile, cu Monaco primind 1.3 și Como primind 1.1 pe meci.

Monaco și-a dovedit valoarea împotriva adversarilor de elită, câștigând 2 din 4 meciuri.

Como a avut dificultăți împotriva opoziției de elită, câștigând doar 1 din 4 meciuri.

Monaco este o echipă puternică în deplasare cu 60% victorii, sugerând că pot performa indiferent de loc.

Pe baza statisticilor combinate, se așteaptă 3.0 goluri în total. Peste 2,5 goluri este tendința statistică, ambele echipe marcând — probabil.

Monaco are avantajul conform metricilor ajustate, dar rezultatul nu este predeterminat. Diferența de 5.5 puncte sugerează un meci competitiv.

Simulator de Meci

Simulare de meci cu AI bazată pe statistici reale

Monaco

Monaco

VS
Como

Como

Pentru a elimina fluctuațiile momentane și întâmplările în meciurile directe (H2H), limităm analizele noastre la o adâncime optimă de exact 10 partide. Nici mai mult, nici mai puțin. Această abordare concentrată reprezintă standardul nostru de aur incontestabil, dezvăluind în forma sa cea mai pură superioritatea tactică și psihologică pe care echipele o stabilesc una împotriva celeilalte. Noi nu ne lăsăm distrași de zgomotul trecutului, ci ne concentrăm pe precizia milimetrică a formei actuale.

Echipe Populare

Folosim cookie-uri și local storage pentru a vă îmbunătăți experiența. Aflați mai multe