Sari la conținut
Compară Panathinaikos vs Porto

Panathinaikos vs Porto Statistici Directe și Comparare de Formă

Compară Panathinaikos vs Porto: statistici directe, forma recentă, goluri, record defensiv și indicatori de forță din ultimele meciuri.

Panathinaikos Panathinaikos Echipa Gazdă
Porto Porto Echipa Oaspete
Panathinaikos
45.5
Î E Î E V Î E V V V

Ultimele 10 Meciuri

Porto
60.9
Î V V V Î V E E V V

Categorii Câștigate

1

Panathinaikos

3

Egal

11

Porto

Radar de Performanță

Panathinaikos
Porto

Comparație Statistică

Procent Victorii
40%

4V, 3E, 3Î

60%

6V, 2E, 2Î

Goluri pe Meci
1.2

12 / 10 meciuri

1.6

16 / 10 meciuri

Goluri Primite pe Meci
1.1

11 / 10 meciuri

1.0

10 / 10 meciuri

Golaveraj
+1

+1

+6

+6

Poartă Neînvinsă
40%

4 / 10 meciuri

30%

3 / 10 meciuri

Peste 2,5 Goluri
50%

5 / 10 meciuri

50%

5 / 10 meciuri

Ambele Marchează
40%

4 / 10 meciuri

60%

6 / 10 meciuri

Golgeter
A. Zaroury (2 goluri)
William (3 goluri)
Goluri pe Reprize
Repriza 1: 6 / Repriza 2: 6
Repriza 1: 8 / Repriza 2: 8
Victorii Acasă
40%

2V / 5 meciuri

60%

3V / 5 meciuri

Victorii în Deplasare
40%

2V / 5 meciuri

60%

3V / 5 meciuri

Dificultatea Calendarului
45.1

Dificultatea Ligii: 61.8, Calitatea Adversarului: 58.1

54.9

Dificultatea Ligii: 80.8, Calitatea Adversarului: 64.4

Contra Echipelor de Top
0%

0V / 1 meciuri

0%

0V / 2 meciuri

Goluri Așteptate (xG)
0.95

Real: 1.2 | Dif: +0.25

1.73

Real: 1.6 | Dif: -0.13

Rating Ajustat
45.5

Atac: 38.0, Apărare: 60.2, Formă: 38.0

60.9

Atac: 55.9, Apărare: 69.9, Formă: 62.9

Analiza Momentului Golurilor

2

0-15'

2

16-30'

2
2

31-45'

4
4

46-60'

2
2

61-75'

4
2

76-90+'

2
Panathinaikos
Porto
Panathinaikos

Detalii Putere

45.5

Total

Atac 38.0
Apărare 60.2
Formă 38.0
Consistență 50.5
Porto

Detalii Putere

60.9

Total

Atac 55.9
Apărare 69.9
Formă 62.9
Consistență 52.0

Dificultatea Calendarului

Măsoară dificultatea adversarilor.

Dificultatea Ligii

61.8 vs 80.8

Calitatea Adversarului

58.1 vs 64.4

Contra Echipelor de Top

0% vs 0%
Panathinaikos logo Panathinaikos
Î
AEK Athens (67%)
E
AEK Athens (62%)
Î
Olympiakos (56%)
E
PAOK (59%)
V
Asteras (61%)
Î
Betis (70%)
E
Panaitolikos (48%)
V
Betis (65%)
Porto logo Porto
Î
AVS (64%)
V
Alverca (59%)
V
Estrela (54%)
V
Tondela (52%)
Î
Nottm Forest (81%)
V
Estoril (52%)
E
Nottm Forest (76%)
E
Famalicão (69%)

Calitatea Adversarului: Calitatea adversarului combină puterea ligii, forma recentă la puncte, golaverajul și contextul acasă/deplasare. Nu măsoară doar mărimea sau reputația clubului.

Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
AEK Athens D
1 - 2 Î
67%
AEK Athens A
0 - 0 E
62%
Olympiakos A
0 - 2 Î
56%
PAOK D
0 - 0 E
59%
Asteras D
2 - 1 V
61%
Betis D
0 - 4 Î
70%
Panaitolikos A
0 - 0 E
48%
Betis A
1 - 0 V
65%
Levadiakos D
4 - 1 V
49%
OFI A
4 - 1 V
44%
Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
AVS D
1 - 3 Î
64%
Alverca A
1 - 0 V
59%
Estrela D
2 - 1 V
54%
Tondela A
2 - 0 V
52%
Nottm Forest D
0 - 1 Î
81%
Estoril D
3 - 1 V
52%
Nottm Forest A
1 - 1 E
76%
Famalicão A
2 - 2 E
69%
Braga D
2 - 1 V
69%
Stuttgart A
2 - 0 V
68%

Analiză AI

Privind statisticile brute, ambele echipe par în formă, dar aplicarea filtrului de dificultate a calendarului dezvăluie o imagine mult mai clară.

Ambele echipe au întâlnit niveluri similare de opoziție (SoS: 45.1 vs 54.9), făcând statisticile brute o bază fiabilă de comparație.

Porto are avantajul ofensiv cu 1.6 goluri pe meci față de 1.2 ale Panathinaikos.

Ambele apărări sunt comparabile, cu Panathinaikos primind 1.1 și Porto primind 1.0 pe meci.

Porto este o echipă puternică în deplasare cu 60% victorii, sugerând că pot performa indiferent de loc.

Pe baza statisticilor combinate, se așteaptă 2.5 goluri în total. Sub 2,5 goluri este tendința statistică, ambele echipe marcând — posibil.

Porto apare ca favorit. Cu un rating de putere superior (60.9 vs 45.5), ar trebui să controleze jocul.

Simulator de Meci

Simulare de meci cu AI bazată pe statistici reale

Panathinaikos

Panathinaikos

VS
Porto

Porto

Pentru a elimina fluctuațiile momentane și întâmplările în meciurile directe (H2H), limităm analizele noastre la o adâncime optimă de exact 10 partide. Nici mai mult, nici mai puțin. Această abordare concentrată reprezintă standardul nostru de aur incontestabil, dezvăluind în forma sa cea mai pură superioritatea tactică și psihologică pe care echipele o stabilesc una împotriva celeilalte. Noi nu ne lăsăm distrași de zgomotul trecutului, ci ne concentrăm pe precizia milimetrică a formei actuale.

Echipe Populare

Folosim cookie-uri și local storage pentru a vă îmbunătăți experiența. Aflați mai multe