Sari la conținut
Compară Polissya vs Dynamo Kyiv

Polissya vs Dynamo Kyiv Statistici Directe și Comparare de Formă

Compară Polissya vs Dynamo Kyiv: statistici directe, forma recentă, goluri, record defensiv și indicatori de forță din ultimele meciuri.

Polissya Polissya Echipa Gazdă
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv Echipa Oaspete
Polissya
72.0
Î V V V Î V E V V Î

Ultimele 10 Meciuri

Dynamo Kyiv
77.8
E Î V V Î Î V V V V

Categorii Câștigate

2

Polissya

5

Egal

8

Dynamo Kyiv

Radar de Performanță

Polissya
Dynamo Kyiv

Comparație Statistică

Procent Victorii
60%

6V, 1E, 3Î

60%

6V, 1E, 3Î

Goluri pe Meci
1.8

18 / 10 meciuri

2.3

23 / 10 meciuri

Goluri Primite pe Meci
0.9

9 / 10 meciuri

1.2

12 / 10 meciuri

Golaveraj
+9

+9

+11

+11

Poartă Neînvinsă
40%

4 / 10 meciuri

30%

3 / 10 meciuri

Peste 2,5 Goluri
50%

5 / 10 meciuri

70%

7 / 10 meciuri

Ambele Marchează
50%

5 / 10 meciuri

50%

5 / 10 meciuri

Golgeter
O. Hutsuliak (5 goluri)
M. Ponomarenko (9 goluri)
Goluri pe Reprize
Repriza 1: 10 / Repriza 2: 8
Repriza 1: 9 / Repriza 2: 14
Victorii Acasă
60%

3V / 5 meciuri

60%

3V / 5 meciuri

Victorii în Deplasare
60%

3V / 5 meciuri

60%

3V / 5 meciuri

Dificultatea Calendarului
72.4

Dificultatea Ligii: 98.0, Calitatea Adversarului: 66.4

77.3

Dificultatea Ligii: 98.0, Calitatea Adversarului: 73.1

Contra Echipelor de Top
40%

2V / 5 meciuri

50%

4V / 8 meciuri

Goluri Așteptate (xG)
2.24

Real: 1.8 | Dif: -0.44

2.87

Real: 2.3 | Dif: -0.57

Rating Ajustat
72.0

Atac: 73.4, Apărare: 85.7, Formă: 73.4

77.8

Atac: 97.6, Apărare: 76.4, Formă: 76.4

Analiza Momentului Golurilor

2

0-15'

3
4

16-30'

2
4

31-45'

3
1

46-60'

5
5

61-75'

7
2

76-90+'

3
Polissya
Dynamo Kyiv
Polissya

Detalii Putere

72.0

Total

Atac 73.4
Apărare 85.7
Formă 73.4
Consistență 43.3
Dynamo Kyiv

Detalii Putere

77.8

Total

Atac 97.6
Apărare 76.4
Formă 76.4
Consistență 43.3

Dificultatea Calendarului

Măsoară dificultatea adversarilor.

Dificultatea Ligii

98.0 vs 98.0

Calitatea Adversarului

66.4 vs 73.1

Contra Echipelor de Top

40% vs 50%
Polissya logo Polissya
Î
Epitsentr (79%)
V
Oleksandria (44%)
V
Metalist 1925 (79%)
V
Obolon (58%)
Î
Shakhtar D (83%)
V
SK Poltava (50%)
E
Veres Rivne (62%)
V
Kudrivka (60%)
Dynamo Kyiv logo Dynamo Kyiv
E
LNZ Cherkasy (79%)
Î
Shakhtar D (78%)
V
Kryvbas KR (76%)
V
Zorya (75%)
Î
Metalist 1925 (79%)
Î
Karpaty Lviv (81%)
V
Oleksandria (49%)
V
Obolon (58%)

Calitatea Adversarului: Calitatea adversarului combină puterea ligii, forma recentă la puncte, golaverajul și contextul acasă/deplasare. Nu măsoară doar mărimea sau reputația clubului.

Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Epitsentr D
2 - 3 Î
79%
Oleksandria A
2 - 1 V
44%
Metalist 1925 D
1 - 0 V
79%
Obolon A
3 - 1 V
58%
Shakhtar D D
0 - 1 Î
83%
SK Poltava D
4 - 0 V
50%
Veres Rivne A
1 - 1 E
62%
Kudrivka D
2 - 0 V
60%
Kryvbas KR A
2 - 0 V
71%
Dynamo Kyiv A
1 - 2 Î
78%
Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
LNZ Cherkasy D
0 - 0 E
79%
Shakhtar D A
1 - 2 Î
78%
Kryvbas KR D
6 - 5 V
76%
Zorya A
3 - 1 V
75%
Metalist 1925 D
0 - 1 Î
79%
Karpaty Lviv A
0 - 1 Î
81%
Oleksandria D
5 - 0 V
49%
Obolon A
2 - 1 V
58%
Polissya D
2 - 1 V
82%
Epitsentr A
4 - 0 V
74%

Analiză AI

Statisticile indică o direcție clară în acest meci, deși outsiderul nu trebuie subestimat.

Ambele echipe au întâlnit niveluri similare de opoziție (SoS: 72.4 vs 77.3), făcând statisticile brute o bază fiabilă de comparație.

Dynamo Kyiv are avantajul ofensiv cu 2.3 goluri pe meci față de 1.8 ale Polissya.

Ambele apărări sunt comparabile, cu Polissya primind 0.9 și Dynamo Kyiv primind 1.2 pe meci.

Polissya a avut dificultăți împotriva opoziției de elită, câștigând doar 2 din 5 meciuri.

Dynamo Kyiv și-a dovedit valoarea împotriva adversarilor de elită, câștigând 4 din 8 meciuri.

Dynamo Kyiv este o echipă puternică în deplasare cu 60% victorii, sugerând că pot performa indiferent de loc.

Pe baza statisticilor combinate, se așteaptă 3.1 goluri în total. Peste 2,5 goluri este tendința statistică, ambele echipe marcând — posibil.

Dynamo Kyiv are avantajul conform metricilor ajustate, dar rezultatul nu este predeterminat. Diferența de 5.8 puncte sugerează un meci competitiv.

În Ukraine Premier League (2026-03-08), Dynamo Kyiv a învins pe Polissya cu 1-2. Dynamo Kyiv a obținut acest rezultat în deplasare — o victorie la Polissya demonstrează calitate reală. Rezultatul strâns de 1-2 arată cât de echilibrate sunt aceste întâlniri. Polissya va dori să se răzbune pentru această înfrângere. Dynamo Kyiv va avea un avantaj psihologic din această victorie recentă.

Simulator de Meci

Simulare de meci cu AI bazată pe statistici reale

Polissya

Polissya

VS
Dynamo Kyiv

Dynamo Kyiv

Pentru a elimina fluctuațiile momentane și întâmplările în meciurile directe (H2H), limităm analizele noastre la o adâncime optimă de exact 10 partide. Nici mai mult, nici mai puțin. Această abordare concentrată reprezintă standardul nostru de aur incontestabil, dezvăluind în forma sa cea mai pură superioritatea tactică și psihologică pe care echipele o stabilesc una împotriva celeilalte. Noi nu ne lăsăm distrași de zgomotul trecutului, ci ne concentrăm pe precizia milimetrică a formei actuale.

Echipe Populare

Folosim cookie-uri și local storage pentru a vă îmbunătăți experiența. Aflați mai multe