Sari la conținut
Compară Porto vs Genk

Porto vs Genk Statistici Directe și Comparare de Formă

Compară Porto vs Genk: statistici directe, forma recentă, goluri, record defensiv și indicatori de forță din ultimele meciuri.

Porto Porto Echipa Gazdă
Genk Genk Echipa Oaspete
Porto
60.9
Î V V V Î V E E V V

Ultimele 10 Meciuri

Genk
50.6
V Î E E V E V E Î V

Categorii Câștigate

7

Porto

6

Egal

2

Genk

Radar de Performanță

Porto
Genk

Comparație Statistică

Procent Victorii
60%

6V, 2E, 2Î

40%

4V, 4E, 2Î

Goluri pe Meci
1.6

16 / 10 meciuri

1.6

16 / 10 meciuri

Goluri Primite pe Meci
1.0

10 / 10 meciuri

1.6

16 / 10 meciuri

Golaveraj
+6

+6

0

0

Poartă Neînvinsă
30%

3 / 10 meciuri

30%

3 / 10 meciuri

Peste 2,5 Goluri
50%

5 / 10 meciuri

50%

5 / 10 meciuri

Ambele Marchează
60%

6 / 10 meciuri

60%

6 / 10 meciuri

Golgeter
William (3 goluri)
A. Bibout (4 goluri)
Goluri pe Reprize
Repriza 1: 8 / Repriza 2: 8
Repriza 1: 6 / Repriza 2: 10
Victorii Acasă
60%

3V / 5 meciuri

40%

2V / 5 meciuri

Victorii în Deplasare
60%

3V / 5 meciuri

40%

2V / 5 meciuri

Dificultatea Calendarului
54.9

Dificultatea Ligii: 80.8, Calitatea Adversarului: 64.4

56.0

Dificultatea Ligii: 60.6, Calitatea Adversarului: 52.9

Contra Echipelor de Top
0%

0V / 2 meciuri

0%

0V / 0 meciuri

Goluri Așteptate (xG)
1.73

Real: 1.6 | Dif: -0.13

1.53

Real: 1.6 | Dif: +0.07

Rating Ajustat
60.9

Atac: 55.9, Apărare: 69.9, Formă: 62.9

50.6

Atac: 56.5, Apărare: 49.5, Formă: 42.4

Analiza Momentului Golurilor

2

0-15'

2
2

16-30'

1
4

31-45'

1
2

46-60'

4
4

61-75'

5
2

76-90+'

3
Porto
Genk
Porto

Detalii Putere

60.9

Total

Atac 55.9
Apărare 69.9
Formă 62.9
Consistență 52.0
Genk

Detalii Putere

50.6

Total

Atac 56.5
Apărare 49.5
Formă 42.4
Consistență 56.8

Dificultatea Calendarului

Măsoară dificultatea adversarilor.

Dificultatea Ligii

80.8 vs 60.6

Calitatea Adversarului

64.4 vs 52.9

Contra Echipelor de Top

0% vs 0%
Porto logo Porto
Î
AVS (64%)
V
Alverca (59%)
V
Estrela (54%)
V
Tondela (52%)
Î
Nottm Forest (81%)
V
Estoril (52%)
E
Nottm Forest (76%)
E
Famalicão (69%)
Genk logo Genk
V
Westerlo (45%)
Î
Charleroi (51%)
E
Standard (55%)
E
Charleroi (46%)
V
Westerlo (50%)
E
OHL (47%)
V
Antwerp (57%)
E
La Louvière (54%)

Calitatea Adversarului: Calitatea adversarului combină puterea ligii, forma recentă la puncte, golaverajul și contextul acasă/deplasare. Nu măsoară doar mărimea sau reputația clubului.

Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
AVS D
1 - 3 Î
64%
Alverca A
1 - 0 V
59%
Estrela D
2 - 1 V
54%
Tondela A
2 - 0 V
52%
Nottm Forest D
0 - 1 Î
81%
Estoril D
3 - 1 V
52%
Nottm Forest A
1 - 1 E
76%
Famalicão A
2 - 2 E
69%
Braga D
2 - 1 V
69%
Stuttgart A
2 - 0 V
68%
Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Westerlo A
3 - 0 V
45%
Charleroi D
0 - 2 Î
51%
Standard A
1 - 1 E
55%
Charleroi A
1 - 1 E
46%
Westerlo D
2 - 1 V
50%
OHL A
0 - 0 E
47%
Antwerp D
2 - 1 V
57%
La Louvière D
5 - 5 E
54%
Freiburg D
1 - 5 Î
69%
Sint-Truiden A
1 - 0 V
55%

Analiză AI

Statisticile indică o direcție clară în acest meci, deși outsiderul nu trebuie subestimat.

Ambele echipe au întâlnit niveluri similare de opoziție (SoS: 54.9 vs 56.0), făcând statisticile brute o bază fiabilă de comparație.

Ambele echipe sunt echilibrate în atac, cu Porto la 1.6 și Genk la 1.6 goluri pe meci.

Porto are avantajul defensiv, primind 1.0 pe meci față de 1.6 ale Genk.

Genk nu a întâlnit adversari de elită recent, ceea ce face dificilă evaluarea potențialului lor.

Porto este o echipă puternică în deplasare cu 60% victorii, sugerând că pot performa indiferent de loc.

Pe baza statisticilor combinate, se așteaptă 2.9 goluri în total. Peste 2,5 goluri este tendința statistică, ambele echipe marcând — probabil.

Porto are avantajul conform metricilor ajustate, dar rezultatul nu este predeterminat. Diferența de 10.3 puncte sugerează un meci competitiv.

Simulator de Meci

Simulare de meci cu AI bazată pe statistici reale

Porto

Porto

VS
Genk

Genk

Pentru a elimina fluctuațiile momentane și întâmplările în meciurile directe (H2H), limităm analizele noastre la o adâncime optimă de exact 10 partide. Nici mai mult, nici mai puțin. Această abordare concentrată reprezintă standardul nostru de aur incontestabil, dezvăluind în forma sa cea mai pură superioritatea tactică și psihologică pe care echipele o stabilesc una împotriva celeilalte. Noi nu ne lăsăm distrași de zgomotul trecutului, ci ne concentrăm pe precizia milimetrică a formei actuale.

Echipe Populare

Folosim cookie-uri și local storage pentru a vă îmbunătăți experiența. Aflați mai multe