Sari la conținut
Compară Roma vs NAC

Roma vs NAC Statistici Directe și Comparare de Formă

Compară Roma vs NAC: statistici directe, forma recentă, goluri, record defensiv și indicatori de forță din ultimele meciuri.

Roma Roma Echipa Gazdă
NAC NAC Echipa Oaspete
Roma
59.0
V V V E V Î V Î Î E

Ultimele 10 Meciuri

NAC
33.2
V Î Î E E Î Î E Î V

Categorii Câștigate

13

Roma

2

Egal

0

NAC

Radar de Performanță

Roma
NAC

Comparație Statistică

Procent Victorii
50%

5V, 2E, 3Î

20%

2V, 3E, 5Î

Goluri pe Meci
2.1

21 / 10 meciuri

0.8

8 / 10 meciuri

Goluri Primite pe Meci
1.5

15 / 10 meciuri

1.9

19 / 10 meciuri

Golaveraj
+6

+6

-11

-11

Poartă Neînvinsă
40%

4 / 10 meciuri

30%

3 / 10 meciuri

Peste 2,5 Goluri
60%

6 / 10 meciuri

40%

4 / 10 meciuri

Ambele Marchează
60%

6 / 10 meciuri

30%

3 / 10 meciuri

Golgeter
D. Malen (8 goluri)
M. Nassoh (2 goluri)
Goluri pe Reprize
Repriza 1: 12 / Repriza 2: 9
Repriza 1: 4 / Repriza 2: 4
Victorii Acasă
60%

3V / 5 meciuri

40%

2V / 5 meciuri

Victorii în Deplasare
40%

2V / 5 meciuri

0%

0V / 5 meciuri

Dificultatea Calendarului
57.5

Dificultatea Ligii: 89.0, Calitatea Adversarului: 62.5

53.8

Dificultatea Ligii: 80.0, Calitatea Adversarului: 62.3

Contra Echipelor de Top
0%

0V / 2 meciuri

0%

0V / 2 meciuri

Goluri Așteptate (xG)
2.67

Real: 2.1 | Dif: -0.57

0.91

Real: 0.8 | Dif: -0.11

Rating Ajustat
59.0

Atac: 75.2, Apărare: 53.8, Formă: 53.8

33.2

Atac: 27.7, Apărare: 38.1, Formă: 20.8

Analiza Momentului Golurilor

4

0-15'

2

16-30'

1
5

31-45'

2
4

46-60'

1
3

61-75'

2
3

76-90+'

2
Roma
NAC
Roma

Detalii Putere

59.0

Total

Atac 75.2
Apărare 53.8
Formă 53.8
Consistență 45.7
NAC

Detalii Putere

33.2

Total

Atac 27.7
Apărare 38.1
Formă 20.8
Consistență 61.3

Dificultatea Calendarului

Măsoară dificultatea adversarilor.

Dificultatea Ligii

89.0 vs 80.0

Calitatea Adversarului

62.5 vs 62.3

Contra Echipelor de Top

0% vs 0%
Roma logo Roma
V
Parma (62%)
V
Fiorentina (66%)
V
Bologna (63%)
E
Atalanta (64%)
V
Pisa (40%)
Î
Inter Milan (84%)
V
Lecce (53%)
Î
Bologna (56%)
NAC logo NAC
V
Heerenveen (67%)
Î
Utrecht (75%)
Î
Ajax (62%)
E
Fortuna (61%)
E
Sparta (44%)
Î
Zwolle (59%)
Î
Go Ahead (70%)
E
Feyenoord (67%)

Calitatea Adversarului: Calitatea adversarului combină puterea ligii, forma recentă la puncte, golaverajul și contextul acasă/deplasare. Nu măsoară doar mărimea sau reputația clubului.

Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Parma D
3 - 2 V
62%
Fiorentina A
4 - 0 V
66%
Bologna D
2 - 0 V
63%
Atalanta A
1 - 1 E
64%
Pisa A
3 - 0 V
40%
Inter Milan D
2 - 5 Î
84%
Lecce A
1 - 0 V
53%
Bologna A
3 - 4 Î
56%
Como D
1 - 2 Î
76%
Bologna D
1 - 1 E
61%
Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Heerenveen A
2 - 0 V
67%
Utrecht D
0 - 2 Î
75%
Ajax A
0 - 2 Î
62%
Fortuna D
1 - 1 E
61%
Sparta A
0 - 0 E
44%
Zwolle D
1 - 2 Î
59%
Go Ahead D
0 - 6 Î
70%
Feyenoord A
3 - 3 E
67%
Telstar D
0 - 3 Î
69%
Volendam A
1 - 0 V
49%

Analiză AI

Privind statisticile brute, ambele echipe par în formă, dar aplicarea filtrului de dificultate a calendarului dezvăluie o imagine mult mai clară.

Ambele echipe au întâlnit niveluri similare de opoziție (SoS: 57.5 vs 53.8), făcând statisticile brute o bază fiabilă de comparație.

Atacul Roma este la alt nivel, cu o medie de 2.1 goluri pe meci și D. Malen în frunte cu 8 goluri. NAC marchează doar 0.8 pe meci.

Roma are avantajul defensiv, primind 1.5 pe meci față de 1.9 ale NAC.

Pe baza statisticilor combinate, se așteaptă 3.2 goluri în total. Peste 2,5 goluri este tendința statistică, ambele echipe marcând — posibil.

Roma apare ca favorit. Cu un rating de putere superior (59.0 vs 33.2), ar trebui să controleze jocul.

Simulator de Meci

Simulare de meci cu AI bazată pe statistici reale

Roma

Roma

VS
NAC

NAC

Pentru a elimina fluctuațiile momentane și întâmplările în meciurile directe (H2H), limităm analizele noastre la o adâncime optimă de exact 10 partide. Nici mai mult, nici mai puțin. Această abordare concentrată reprezintă standardul nostru de aur incontestabil, dezvăluind în forma sa cea mai pură superioritatea tactică și psihologică pe care echipele o stabilesc una împotriva celeilalte. Noi nu ne lăsăm distrași de zgomotul trecutului, ci ne concentrăm pe precizia milimetrică a formei actuale.

Echipe Populare

Folosim cookie-uri și local storage pentru a vă îmbunătăți experiența. Aflați mai multe