Sari la conținut
Compară Sion vs Valencia

Sion vs Valencia Statistici Directe și Comparare de Formă

Compară Sion vs Valencia: statistici directe, forma recentă, goluri, record defensiv și indicatori de forță din ultimele meciuri.

Sion Sion Echipa Gazdă
Valencia Valencia Echipa Oaspete
Sion
66.0
V V V V V E V E Î E

Ultimele 10 Meciuri

Valencia
52.5
V Î V E Î Î V Î V V

Categorii Câștigate

9

Sion

4

Egal

2

Valencia

Radar de Performanță

Sion
Valencia

Comparație Statistică

Procent Victorii
60%

6V, 3E, 1Î

50%

5V, 1E, 4Î

Goluri pe Meci
1.9

19 / 10 meciuri

1.2

12 / 10 meciuri

Goluri Primite pe Meci
0.5

5 / 10 meciuri

1.1

11 / 10 meciuri

Golaveraj
+14

+14

+1

+1

Poartă Neînvinsă
60%

6 / 10 meciuri

30%

3 / 10 meciuri

Peste 2,5 Goluri
50%

5 / 10 meciuri

30%

3 / 10 meciuri

Ambele Marchează
40%

4 / 10 meciuri

40%

4 / 10 meciuri

Golgeter
W. Boteli (3 goluri)
U. Sadiq (3 goluri)
Goluri pe Reprize
Repriza 1: 7 / Repriza 2: 12
Repriza 1: 3 / Repriza 2: 9
Victorii Acasă
50%

2V / 4 meciuri

60%

3V / 5 meciuri

Victorii în Deplasare
67%

4V / 6 meciuri

40%

2V / 5 meciuri

Dificultatea Calendarului
48.3

Dificultatea Ligii: 48.0, Calitatea Adversarului: 48.5

58.9

Dificultatea Ligii: 93.0, Calitatea Adversarului: 62.0

Contra Echipelor de Top
0%

0V / 0 meciuri

0%

0V / 1 meciuri

Goluri Așteptate (xG)
1.92

Real: 1.9 | Dif: -0.02

1.4

Real: 1.2 | Dif: -0.2

Rating Ajustat
66.0

Atac: 62.3, Apărare: 81.9, Formă: 59.0

52.5

Atac: 43.6, Apărare: 69.0, Formă: 54.4

Analiza Momentului Golurilor

2

0-15'

1
4

16-30'

1

31-45'

1
2

46-60'

4
7

61-75'

3
3

76-90+'

3
Sion
Valencia
Sion

Detalii Putere

66.0

Total

Atac 62.3
Apărare 81.9
Formă 59.0
Consistență 61.3
Valencia

Detalii Putere

52.5

Total

Atac 43.6
Apărare 69.0
Formă 54.4
Consistență 38.8

Dificultatea Calendarului

Măsoară dificultatea adversarilor.

Dificultatea Ligii

48.0 vs 93.0

Calitatea Adversarului

48.5 vs 62.0

Contra Echipelor de Top

0% vs 0%
Sion logo Sion
V
Thun (48%)
V
St.Gallen (64%)
V
Basel (55%)
V
Lausanne (38%)
V
GC Zürich (32%)
E
St.Gallen (55%)
V
Zürich (37%)
E
Winterthur (38%)
Valencia logo Valencia
V
Athletic (60%)
Î
Atlético (61%)
V
Girona (59%)
E
Mallorca (73%)
Î
Elche (66%)
Î
Celta Vigo (54%)
V
Sevilla (63%)
Î
Oviedo (66%)

Calitatea Adversarului: Calitatea adversarului combină puterea ligii, forma recentă la puncte, golaverajul și contextul acasă/deplasare. Nu măsoară doar mărimea sau reputația clubului.

Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Thun A
2 - 0 V
48%
St.Gallen D
3 - 0 V
64%
Basel D
2 - 0 V
55%
Lausanne A
3 - 0 V
38%
GC Zürich D
4 - 0 V
32%
St.Gallen A
1 - 1 E
55%
Zürich D
2 - 1 V
37%
Winterthur A
1 - 1 E
38%
Lugano D
1 - 2 Î
55%
Servette D
0 - 0 E
63%
Detalii Adversari
Detalii Adversari
Rezultat
Cal. Adv.
Athletic D
1 - 0 V
60%
Atlético A
0 - 2 Î
61%
Girona A
2 - 1 V
59%
Mallorca D
1 - 1 E
73%
Elche D
0 - 1 Î
66%
Celta Vigo A
2 - 3 Î
54%
Sevilla D
2 - 0 V
63%
Oviedo D
0 - 1 Î
66%
Alavés A
3 - 2 V
60%
Osasuna A
1 - 0 V
58%

Analiză AI

Statisticile indică o direcție clară în acest meci, deși outsiderul nu trebuie subestimat.

Valencia a întâlnit o opoziție semnificativ mai puternică (SoS: 58.9) comparativ cu Sion (SoS: 48.3). Aceasta înseamnă că statisticile Valencia au o greutate mai mare.

Sion are avantajul ofensiv cu 1.9 goluri pe meci față de 1.2 ale Valencia.

Sion are avantajul defensiv, primind 0.5 pe meci față de 1.1 ale Valencia.

Sion nu a întâlnit adversari de elită recent, ceea ce face dificilă evaluarea potențialului lor.

Sion este o echipă puternică în deplasare cu 67% victorii, sugerând că pot performa indiferent de loc.

Pe baza statisticilor combinate, se așteaptă 2.3 goluri în total. Sub 2,5 goluri este tendința statistică, ambele echipe marcând — posibil.

Sion are avantajul conform metricilor ajustate, dar rezultatul nu este predeterminat. Diferența de 13.5 puncte sugerează un meci competitiv.

Simulator de Meci

Simulare de meci cu AI bazată pe statistici reale

Sion

Sion

VS
Valencia

Valencia

Pentru a elimina fluctuațiile momentane și întâmplările în meciurile directe (H2H), limităm analizele noastre la o adâncime optimă de exact 10 partide. Nici mai mult, nici mai puțin. Această abordare concentrată reprezintă standardul nostru de aur incontestabil, dezvăluind în forma sa cea mai pură superioritatea tactică și psihologică pe care echipele o stabilesc una împotriva celeilalte. Noi nu ne lăsăm distrași de zgomotul trecutului, ci ne concentrăm pe precizia milimetrică a formei actuale.

Echipe Populare

Folosim cookie-uri și local storage pentru a vă îmbunătăți experiența. Aflați mai multe