Hoppa till innehåll
Jämför Alverca vs Monaco

Alverca vs Monaco Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Alverca vs Monaco: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Alverca Alverca Hemmalag
Monaco Monaco Bortalag
Alverca
44.7
O F V F V V F O O O

Senaste 10 Matcherna

Monaco
67.7
F V O O F V V V V V

Vunna Kategorier

0

Alverca

3

Oavgjort

12

Monaco

Prestandaradar

Alverca
Monaco

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
30%

3V, 4O, 3F

60%

6V, 2O, 2F

Mål per Match
1.2

12 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.3

13 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Målskillnad
-1

-1

+5

+5

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
70%

7 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Figueiredo (4 mål)
F. Balogun (8 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 13
Hemmavinster
40%

2V / 5 matcher

60%

3V / 5 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

60%

3V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
52.5

Ligasvårighet: 79.0, Motståndarkvalitet: 59.7

69.4

Ligasvårighet: 86.0, Motståndarkvalitet: 64.4

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

50%

2V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
1.42

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.22

2.08

Faktiskt: 1.8 | Diff: -0.28

Justerad Styrka
44.7

Anfall: 41.0, Försvar: 58.1, Form: 30.7

67.7

Anfall: 71.6, Försvar: 67.7, Form: 71.6

Analys av Måltider

3

0-15'

1
1

16-30'

3

31-45'

1
2

46-60'

5
3

61-75'

6
3

76-90+'

2
Alverca
Monaco
Alverca

Styrkeanalys

44.7

Totalt

Anfall 41.0
Försvar 58.1
Form 30.7
Stabilitet 57.7
Monaco

Styrkeanalys

67.7

Totalt

Anfall 71.6
Försvar 67.7
Form 71.6
Stabilitet 52.0

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

79.0 vs 86.0

Motståndarkvalitet

59.7 vs 64.4

Mot Topplag

0% vs 50%
Alverca logo Alverca
O
Estoril (47%)
F
Porto (74%)
V
Arouca (57%)
F
Nacional (57%)
V
Casa Pia (48%)
V
Rio Ave (66%)
F
Sporting (70%)
O
Gil Vicente (60%)
Monaco logo Monaco
F
Lille (73%)
V
Metz (48%)
O
Toulouse (62%)
O
Auxerre (66%)
F
Paris FC (77%)
V
Marseille (61%)
V
Lyon (70%)
V
Brest (56%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Estoril H
1 - 1 O
47%
Porto B
0 - 1 F
74%
Arouca H
2 - 1 V
57%
Nacional B
0 - 1 F
57%
Casa Pia H
3 - 1 V
48%
Rio Ave B
2 - 1 V
66%
Sporting H
1 - 4 F
70%
Gil Vicente B
2 - 2 O
60%
AVS H
0 - 0 O
59%
Vitória SC B
1 - 1 O
59%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Lille H
0 - 1 F
73%
Metz B
2 - 1 V
48%
Toulouse B
2 - 2 O
62%
Auxerre H
2 - 2 O
66%
Paris FC B
1 - 4 F
77%
Marseille H
2 - 1 V
61%
Lyon B
2 - 1 V
70%
Brest H
2 - 0 V
56%
Paris SG B
3 - 1 V
84%
Angers H
2 - 0 V
47%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Monaco har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 69.4) jämfört med Alverca (SoS: 52.5). Detta innebär att Monacos statistik väger tyngre.

Monaco har den offensiva fördelen med 1.8 mål per match mot Alvercas 1.2.

Båda försvar är jämförbara, med Alverca på 1.3 och Monaco på 1.3 insläppta per match.

Monaco har bevisat sitt värde mot topplag och vunnit 2 av 4 matcher.

Monaco är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Monaco framstår som favorit. Med en starkare totalrating (67.7 vs 44.7) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Alverca

Alverca

VS
Monaco

Monaco

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer